Autor Tema: Gusle  (Posjeta: 1665 )

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Gusle
« : 29 Siječanj 2009, 15:30:30 poslijepodne »
 ;) sigurno ste mislili kako sam se sad nešto raspisao o guslama ;D ali nije...nego sam sinoć malo režirao i napravio jedan mali jubito filmić na ugodno slušanje ekipi s Imoarta.

Snimio sam prije nekog vremena velikog guslara Željka Šimić koji gusli jedan dio pisme "Imotski vitezovi" od Andrije Kačić Miošića (“Razgovor ugodni naroda slovinskoga”), nadodao stare fotke iz arhive naše Aurore, sve to smiksao i bacio na jubitu...

Dogovorio sam se sa Željkom da snimimo cijelu pismu "Imotski vitezovi" i jedan dio (koji se odnosi na Imotu) iz "Omiški vitezovi" ...eto to mi je velika želja ali nikako vremena uhvatiti...

P.S.: Kako se ubaciva kod od Jubito ? Meni nešto neće ?

http://www.youtube.com/watch?v=2aSj3Z_QFu0
« Zadnja izmjena: 29 Siječanj 2009, 16:40:39 poslijepodne Podi »

Offline bossmark

• Uhodava se na forumu...
Odg: Gusle
« Odgovori #1 : 29 Siječanj 2009, 16:30:59 poslijepodne »
Samo kopiraš url

http://www.youtube.com/watch?v=2aSj3Z_QFu0

sa jubito stranice i tribalo bi radit
Uspori gospojo draga, ne'š zar slipa pored pusta blaga, nožica mrvicu nek ti stane i pogleda na blago pane...

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #2 : 29 Siječanj 2009, 16:41:29 poslijepodne »
aha...sad je OK... ja kopirao ono Embed

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
« Odgovori #3 : 29 Siječanj 2009, 17:17:26 poslijepodne »
Izvrsno...lipo složeno...dobro prelazi, birane fotografije i čist zvuk...pravi užitak!
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
elektro ganga
« Odgovori #4 : 05 Veljača 2009, 19:07:11 poslijepodne »
Večeras, petak, u Paške je ganga elektro party, dj. Tomo Matković. Sigurno dobre glazbe i ugodne atmosfere. Navodno htv snima dokumentarac o Tominu sabiračkom djelovanju. Ne znam točne informacije, valjda će nas podi na vrijeme informirati. Kako ne mogu prisustvovati, evo ova dobra elektronska želja.
Dosta parola.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Gusle
« Odgovori #5 : 10 Veljača 2009, 01:45:07 prijepodne »
Je, tako otprilike... bilo je burno ovih nekoliko zadnjih dana. Pa nek mi netko kaže da je u Imotskom dosadno  ;D

Pa evo nekoliko informacija u vezi filma:

Snimao se dokumentrani film zasada radnog naslova (a navijam da tako i ostane) "Let iznad ganginog gnjizda". Dokumentarac radi Institut etnologije i folkloristike, Etnološki studij sa Filozofskog i redatelj Ivo Kuzmanić (s HTVa). Ekipa je snimala 4 dana, i za to vrijeme (koliko se moglo) snimala gangu i izvođače iz različitih područja te pri raznim prilikama.
Tako se snimala ganga u Imotskom, Podbablju, Rakitno, Cista, Posušje i Grude. Snimalo se u kužinama, podrumima, gostionicama, kafićima, po kućama, na radiju dok vodim svoju emisiju... i u konobi Ike Šućura koju je nazvao "Gangino gnjizdo", otud i naziv filma.

Svrha je filmom predstaviti gangu i njeno značenju u životu naših ljudi. Ja se tu pojavljujem kao neki "stručni suradnik". Ideja filma je da me kamera prati dok hodam po selima i kućama i snimam gangaše i gangašice. Tako film ide od jedne do druge grupe pjevača, od mjesta do mjesta. Nije to film baš o meni već sam tu više kao poveznica između različitih pričica.

Preko interneta su slušali gangawerk, to im se jako svidilo pa su svakako htjeli i to ubaciti u film te tako prikazati i odraz gange u novim vremenima.
Svidila im se ideja da napravimo Gangawerk Party pa je tako i bilo. U petak u donjem Paški "Ethno Electro". Nismo htjeli to razgalašavati jer ne bi valjalo da je Paško bio prepun zbog kamera i rasvjete. Ovako smo se organizirali i bilo je super. Bilo je dosta mladih iz UMIa i ekipa nas starijih. Uglavnom bilo je super ! I party, a i snimci !
Drago mi je da je party bio u Paške jer sam u tom podrumu odrastao i glazbeno obrazovao.

Film se radi kako bi se prikazivao na nekim festivalima, a tek onda na televiziji (to neće skoro). Film će se predstaviti u lipnju u Zagrebu, Kazalište mladih u sklopu festivala http://www.psi15.com/?content=48, a u sklopu predstavljanja izvest će se performace gangawerk i gangaši. Ideja je da se zovne Phrulexa sa svojim semplerima i aparaturom pa gangawerk uživo...

Eto dragi Zagrebčani, pa se nadam da ćemo se vidit u šestom misecu.... a na lito nadam se u sklopu Imotskih sila...

Puno su mi pomogli Aurora, Rajko, UMI i Dubo (Turistička zajednica).
« Zadnja izmjena: 10 Veljača 2009, 02:01:48 prijepodne Podi »

Insomnia

• Gost
« Odgovori #6 : 10 Veljača 2009, 08:46:18 prijepodne »
eto, koristim priliku da barem preko neta čestitam tebi, podi, i svima koji rade na tom ganga-projektu. drago mi je što će ganga ostati zabilježena kako nikad do sad nije, ali i tvoj rad i entuzijazam. svakako to zaslužuješ i ti i ganga!

U petak u donjem Paški "Ethno Electro". Nismo htjeli to razgalašavati jer ne bi valjalo da je Paško bio prepun zbog kamera i rasvjete. Ovako smo se organizirali i bilo je super. Bilo je dosta mladih iz UMIa i ekipa nas starijih. Uglavnom bilo je super ! I party, a i snimci !
Drago mi je da je party bio u Paške jer sam u tom podrumu odrastao i glazbeno obrazovao.

šteta što je s takvim eventima upoznat samo uži dio publike (i uvijek isti) i što mi, obični smrtnici, nemamo priliku vidjeti ono što mogu samo članovi nekakvih udruga i uži krug njihovih prijatelja.

u svakom slučaju, želim veliki uspjeh prvenstveno filmu, a samim time i tebi i svima koji su uložili trud u njegovo ostvarenje!

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Gusle
« Odgovori #7 : 10 Veljača 2009, 12:56:13 poslijepodne »
Nažalost Paško je premali za sve prijatelje i ljude koji bi rado navratili, tako da nisi sama koja nije pozvana. Stalo mi je bilo da najviše dođu ovi mladi alternativci i tako pokažemo u filmu taj imotski kontrapunkt. Martinsice uz gangu.

Što me najviše muči naljutiti će se puno mojih prijatelja gangaša jer kako njima objasniti što je pjevao ovaj, a nije onaj...

Što se tiče gangawerk party... bit će ovog ljeta predstavljanje filma pa ćemo organizirati nešto ludo !

« Zadnja izmjena: 10 Veljača 2009, 15:00:47 poslijepodne Podi »

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
svaka čast
« Odgovori #8 : 10 Veljača 2009, 16:32:35 poslijepodne »
 :clap
Bravo Podi!
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline bossmark

• Uhodava se na forumu...
« Odgovori #9 : 10 Veljača 2009, 17:10:37 poslijepodne »
  :hat :hat :hat :clap :clap :clap
Uspori gospojo draga, ne'š zar slipa pored pusta blaga, nožica mrvicu nek ti stane i pogleda na blago pane...

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #10 : 25 Travanj 2012, 21:45:16 poslijepodne »

Wut?