Autor Tema: kome zapravo poskupljuje struja ???  (Posjeta: 2694 )

Offline mcora

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • ružna, zla i stara
kome zapravo poskupljuje struja ???
« : 12 Lipanj 2008, 11:46:20 prijepodne »
gledam i čitam umotvorinu Vlade glede "izlaska u susret" HEP-u i raspoređivanja tereta poskupljenja struje na domaćinstva po kriteriju količine potrošenih kilovata... uz "sponzoriranje" od 166 mil. kuna.
i uzmem ja naš, kućni obračun i ustanovim da trošimo  u zimskom periodu 3800 kWh... znači ne gine mi /nam poskupljenje od 20%...
na prvu mi se učinilo kao dobar prijedlog...ipak su umirovljenici ti koji su najugroženija kategorija... prosječna mirovina je oko 1300 kuna i stvarno nema smisla da se jadne starčiće optereti sa 20% većom ratom za struju.... ali...sjetih se jedne moje prijateljice koja živi sama... u garsonijeri... s centralnim grijanjem...
ma sjetim se taj tren i moje kume koja ima 4 djece, kod koje mašina pere rublje najmanje dva puta dnevno, da ne pričam o peglanju, hladnjaku, zamirzivaču... srećom...plinificiran smo grad pa nemamo više bojlere na struju niti termoakumulacione peći...
a prisjetih se i onih vremena kad su nas uvjeravali da će na sve moguće načine poticati i subvencionirati rađanje makar još jednog djeteta...

sve mi se čini da bi bilo najbolje pogasiti grijanje/klime i  svjetla te se  primiti  "posla" ...ma bliža sam klimaksu nego li dobi za odgovornu reprodukciju...pa mi je preostalo samo ovako javno grintati...

:mcora
Kad sam dobra, dobra sam, no kad sam zla, onda sam još bolja.

potjeh

• Gost
Odg: kome zapravo poskupljuje struja ???
« Odgovori #1 : 12 Lipanj 2008, 12:04:33 poslijepodne »
Eto vidiš. Moj grad nije ni plinificiran pa imam i bojler na struju. Zimi se grijem, a ljeti hladim na struju. Jedina je sreća što treba grijati svega mjesec-dva u godini.
Obračun vode u zgradi je na osnovi broja članova kućanstva pa ne igra ulogu što nas nema vikendima, a za uvođenje mjerila u stanove ne mogu dobiti suglasnost dovoljnog broja sustanara. Itd. Zaboravi, bitno da smo mi zadili zastavice na auta i namazali lica bojama za Hrvatsku. Dok se mi zabavimo oko baluna, ode struja, ode benzin, ...

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #2 : 12 Lipanj 2008, 12:08:15 poslijepodne »
Dok se mi zabavimo oko baluna, ode struja, ode benzin, ...

...ma sve mi se čini da odošmo i svi mi....

Offline dub

« Odgovori #3 : 12 Lipanj 2008, 12:25:21 poslijepodne »

Mda, i onda pošalju bijedno plaćenog "analitićara" uredniku dalekoprdnice i daju mu udarni termin da priča o tome kako nismo izolirani i da se mora povećati i razina Jadarana ako se poveća razina Atlantika  pa da je tako i s poskupljenima.

Takva poruka je uvredljiva i izazivačka - jasno govori što "odgovorni" misle o zdravom razumu svekolikog pučanstva.

Imao sam čuti bijesan razgovor s televizorom, osobe koju bi "odgovorni" svrstali u kastu čija su glavna obilježja: glupost, neobrazovanost, siromaštvo, nepodnošljiva lakoća manipulacije ...

- Pa *eba mu ja pas mater, a kad je val povećanja plaća zapejo za Alpe ili di je zapejo? Još ga nema, spomenem vam se mile matere i bližike i vami i onom ko vas kupuje za male pare i ko vas pušća na ovaj najmanji prozor u kući da mi puru biberite! Pa nek oni šćucaju (ono što slijedi nije za publiku)

[Lisabon]

potjeh

• Gost

Offline dub

« Odgovori #5 : 12 Lipanj 2008, 16:40:01 poslijepodne »

Khm, duhovito? De gustibus...

Meni je nekad duhovito a nekad žalosno gledat plaćenu promičbu u kojoj ruka zavrće štednu kravu Nikole Tesle (Žarulju običnu pučku vulgaris) držeći je za cijev a ne za keramiku i tako joj u startu smanji radni vijek na cca. 1/4.

'ta ti je promičba tekničke kolture!

BTW, poveznice tipa .jl ne daju se učitati per click (učitavaju home stranicu JL), i gornju sam izčitao ovako
jutarnji aha
2008,6,7 = 20080607
Tomic_kolumna
i nekako nabasao na uporabiviju poveznicu http://www.jutarnji.hr/sport/kolumne/arhiva?columnId=08 kojoj treba pridodati da se radi o drum'bass za ljude koji ništa ne izčitavaju iz vildžana ni iz poveznica.

Kad sam već kod malog noćnog drum'nbass-a meni je duhovita (slobodno me proglasite bolesnim) izvedba "Mala noćna posuda" ili "Pala mala noćna posuda" u izvedbi pišake na vrčini u mp3 formatu a koju Tomo nikad nije napravio.

[Lisabon]

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #6 : 13 Lipanj 2008, 11:35:55 prijepodne »
Khm, duhovito? De gustibus...
žalosno...

sreća pa u doba njegova djetinjstva njije bilo i sušilica rublja.... tko zna kakvu bi sprdačinu napravio i od stroja a i od ćaće...iako... ono sa sladoledom...više mi se čini da mu je ćaća bračanin nego li imoćanin...

(ako bude dobar bračanin vodi sina u grad da gleda kako druga djeca ližu sladoled)

Offline SpiDom

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #7 : 13 Lipanj 2008, 12:02:26 poslijepodne »
gledam i čitam umotvorinu Vlade glede "izlaska u susret" HEP-u i raspoređivanja tereta poskupljenja struje na domaćinstva po kriteriju količine potrošenih kilovata... uz "sponzoriranje" od 166 mil. kuna.
i uzmem ja naš, kućni obračun i ustanovim da trošimo  u zimskom periodu 3800 kWh... znači ne gine mi /nam poskupljenje od 20%...
Odavna sam već digla ruke od svih umotvorina naše vlade.
Sve mi se čini da većina potrošaći struje od svoje crkavice odvajaju za neke i nečije neplaćene račune.
A zna se od koga će se uzeti - od siromašnih i najsiromašnijih.
Ovoj vlado - garnituri su veliki apetiti. Do kad?
Ta mi nismo gospodari vaše vjere, nego suradnici vaše radosti. (2 Kor 1,24)

Offline fairyanna

• Tek se pojavio na forumu...
« Odgovori #8 : 24 Prosinac 2014, 06:13:22 prijepodne »
Sinoć me je HTV ugodno iznenadio prigodnom emisijom o BLJESKU na svom programu.
Ne mogu vjerovati da je toliko vremena prošlo.
You can check out our latest 640-911 exam and test king exams written by our pba to help you pass www.kumc.edu