Autor Tema: Imota u Lisinskom 2011  (Posjeta: 5506 )

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Imota u Lisinskom 2011
« Odgovori #45 : 20 Studeni 2011, 12:26:29 poslijepodne »
vaše emocije na razini su nezrelosti. generacijske nezrelosti.
Dosta parola.

batakljun

• Gost
« Odgovori #46 : 20 Studeni 2011, 21:08:01 poslijepodne »
pomogli ugušiti trgovinu, obrazovanje...

ugušiti trgovinu? istina je da nema više naprdka, ali jeste li vi slijepi i ne vidite svu silu dućanu koja je nikla? danas više ljudi radi u trgovini, nego unazad 30 godina, a o tome da je izbor višestruko bolji, nema smisla ni divaniti. j'ebe se blagajnici iz studenca nosi li utržak ovdje ili ondje, posao je isti, plaća ista, jedino je ploča na ulazu drugovačija...

ugušiti obrazovanje? što to nedostaje u imotskom, a da je bilo unazad 30 ili 40 godina?  vrtić je i veći i bolji, nego je bio u doba druga tita, škola osnovna se i proširila (na zgradu stare gimnazije), srednjih škola ima buljuk... egzistira odlična glazbena škola, zborovi, gradska je knjižnica neusporediva s onim što je bila u desetljeću nakon tite... daklem???

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #47 : 20 Studeni 2011, 21:22:15 poslijepodne »
vaše emocije na razini su nezrelosti. generacijske nezrelosti.

...
ugušiti obrazovanje? što to nedostaje u imotskom, a da je bilo unazad 30 ili 40 godina?  vrtić je i veći i bolji, nego je bio u doba druga tita, škola osnovna se i proširila (na zgradu stare gimnazije), srednjih škola ima buljuk... egzistira odlična glazbena škola, zborovi, gradska je knjižnica neusporediva s onim što je bila u desetljeću nakon tite... daklem???

Ha, ha, ha... Slovak,
s ovakovim režanjem ću i pomisliti da otišlo što valja.  :spidom
:starac

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
jesam li ja-jesi li ti
« Odgovori #48 : 22 Studeni 2011, 13:44:51 poslijepodne »
author=BataKljun
neistine?
Citat:
1. jesam li ja taj koji je u pisanoj najavi programa drelu stavio uz bok škori (lako provjeriti http://www.imotaulisinskom.com/)

Nisi ti taj koji je drelu stavio uz bok škori, ali si onaj koji nakon održane večeri IMuLis tvrdi ono što bjelodano nije istina, dakle, nisu imali isti vremenski, značenjem ni ulogom utjecaj na program a kamoli tvrditi da su centralne zvijezde programa.

Citat:
2. jesam li ja ili hrvatska biskupska konferencija (davne 1995. godine) osudila izrugivanje s vjerskim simbolima (već je priloženo u upisima)

Nisi ti osudio izrugivanje s vjerskim simbolima (davne 1995. godine), ali si onaj koji nakon održane večeri IMuLis tvrdi ono što bjelodano nije istina, dakle, nije bilo nikakvog izrugivanja s vjerskim simbolima.

Citat:
3. jesam li nešto krivo rekao kad sam konstatirao da je drele izišao na binu s "kantuljom" obješenom na krunicu (http://www.imotskenovine.hr/Lokalne-teme/Treca-humanitarna-vecer-Imota-u-Lisinskom-odrzana-uspjesno.html)

Nisi ti krivo konstatirao da je drele izišao na binu s "kantuljom", već si POTPUNO KRIVO KONSTATIRAO da je drele izišao na binu s KRIŽEM, citiram iz upisa BataKljun Odgovor #20 na: 16 Studeni 2011, 13:48:59 :
Citat:
nego, nije nije ni čudo za ovakav debakl: dovede se nekakvog dreleta koji okolo hoda s križem i izruguje se i bogu i vjeri - to  je stvarno za smijat se! samo sve je manje onih kojima je smiješno.

Citat:
4. konačno, jesam li ja upisao škoru i drelu u črnu bilježnicu koja je iskopana u vrtlu jedne bivše blagajnice (o tome je pisao tvoj veliki prijatelj)

Nisi ti upisao škoru i drelu u črnu bilježnicu, već tvoji političko-ideološki sumišljenici. Obaveza OO ImuLis nije provjeravati podrijetlo imovine već mislim, institucija koje bi trebale raditi svoj posao, rekao bi S.M i I.S. M.B. i ostali papagaji na političkoj sceni u nas Rvata...

Citat:
stoga, ako je vama dika i ponos zabavljati se u društvu tih i takvih, ako vam je to još i smiješno te ako vam nije problem podrijetlo imovine u humanitarnoj akciji - to je meni potpuno u redu, nismo svi isti (fala bogu), ne trebamo svi isto misliti (ne daj bože) jer to je demokracija i to je sloboda misli.

Svatko bi trebao znati svoje mjesto i vrijeme....
Citat:
sve ostalo detaljno sam elaborirao i nema smisla ponavljati se - interes publike govori više od 1000 riječi.
Jesi, detaljno i pogrešno...a time širiš neistine, shvati konačno!
"...bit će svega samo nas ne će..."

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
vidi
« Odgovori #49 : 22 Studeni 2011, 13:55:08 poslijepodne »
kao da su odokativne procjene pojedinaca koji u cijelom životi nisu o vlastitom trošku unišli u lisinski nešto relevantno, ali dobro: dovrana je bila  2/3nski ispunjena

Obrati se navedenim medijima i uputi prigovor na reportere koje su poslali fotografije koje su snimili i time te demantirali, tko zna možda te sljedeći put uvaže i druge neke pošalju.

Citat:
nego, je li uzimanje love na crnjaka (od strane navedenih humanitaraca) blago ili polublago kazneno djelo?

Ne znam ništa o tome što pišeš...ne zato što ne pratim medije ili zato što nisam spospoban shvatiti, već stoga jer ne vidim u tome krimena na strani OO IMuLis? Mislim da pitanja postavljaš na pogrešnom mjestu. Javi se državnom, odvjetniku-štvu, pitaj te "navedene humanitarce"...što bi trebali raditi svi oni koji dobiju donacije? Kontaktirati MUP i pitati od kuda im ti novci koje su donirali? Što misliš je li zaklada npr. Ana Rukavina tražila podrijetlo doniranih financijskih sredstava ili koja god želiš humanitarna organizacija? Briješ bzvz.

Citat:
dalo bi se tu još trokeljlati o humanizmu pojedinaca koji su sve samo ne humanisti kad treba blago ili polublago izvršavati određene vinancijske obveze.
Vidi komentar/odgovor iznad.

Citat:
i stavi jednom vinancijsku konstrukciju da vidim tko su ti humanitarci koji nas tako lijepo daruju (dar je puno veći od utržka karata, a valjda imaju i neki troškovi, so).... ne bi se trebali sramiti ili... ima i tu nešto blago... aj živijo.
Kako ti je već odgovoreno:
Citat:
Leo
Odg: Imota u Lisinskom
Odgovor #408 na: 12 Siječanj 2011, 01:37:50
Citat:
likarija
Odg: Imota u Lisinskom
Odgovor #410 na: 12 Siječanj 2011, 09:59:09

Dakle, nemam ja što "staviti" a ti iz tih odgovora "vidi"...

Offline OriloGorilo

• Veteran
  • Gožđeno pero foruma
    • Prolozac
rasprave na forumu i pred pravosuđem
« Odgovori #50 : 22 Studeni 2011, 15:34:33 poslijepodne »
a što se anonimnosti tiče, to je zapisano u povelji ovog foruma i ne smije se narušavati....

U pravilniku ovog foruma piše:
"...
6 - Svi upisi kojima se otkriva tuđi identitet (ime, prezime, fotografija, IP adresa, broj ili samo dio osobnog dokumenta) i svaki drugi upis kojim bi se mogao otkriti identitet upisnika na forumu bit će brisani bez upozorenja

17 - Svakom korisniku jamči se zaštita njegovih osobnih (IP, mail, spoznaja o identitetu…) podataka...."

Nu isto tako piše:

"...
3 - svi upisi kojima se krše ljudska prava i važeći propisi RH bit će brisani bez upozorenja..."

Koliko ja imam saznanja, sve navedeno se odnosi na rasprave na ovom FORUMU ali ne i na rasprave na SUDU i mogućim sudskim tužbama prema važećem hrvatskom zakonodavstvu i kojima ovaj forum podliježe obzirom je na *.hr vršnoj domeni.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #51 : 22 Studeni 2011, 19:23:21 poslijepodne »
ugušiti trgovinu? istina je da nema više naprdka, ali jeste li vi slijepi i ne vidite svu silu dućanu koja je nikla? danas više ljudi radi u trgovini, nego unazad 30 godina, a o tome da je izbor višestruko bolji, nema smisla ni divaniti. j'ebe se blagajnici iz studenca nosi li utržak ovdje ili ondje, posao je isti, plaća ista, jedino je ploča na ulazu drugovačija...

oš da ti nacrtam?
Dosta parola.

batakljun

• Gost
Odg: jesam li ja-jesi li ti
« Odgovori #52 : 22 Studeni 2011, 20:32:17 poslijepodne »
Nisi ti taj koji je drelu stavio uz bok škori, ali si onaj koji nakon održane večeri IMuLis tvrdi ono što bjelodano nije istina, dakle, nisu imali isti vremenski, značenjem ni ulogom utjecaj na program a kamoli tvrditi da su centralne zvijezde programa.
činjenica je da su organizatori na svojoj stranici osim škore među nekoliko desetaka (!) izvođača poimenice izdvojili jedino drelu i vida baloga, klapu kampanel i anju šovagović.
dopuštam mogućnost da ni drele, ni vid ni anja nisu bile centralne zvijezde programa, ali ako su oni bili sporedni, što su tek svi oni koji u najavi nisu zaslužili niti da ih se poimenično spomene???

Nisi ti osudio izrugivanje s vjerskim simbolima (davne 1995. godine), ali si onaj koji nakon održane večeri IMuLis tvrdi ono što bjelodano nije istina, dakle, nije bilo nikakvog izrugivanja s vjerskim simbolima.
U priopćenju koje sam naveo stoji:
"biskupi osuđuju zlouporabu liturgijskih znakova u razne profane svrhe, te zlouporabu i profanaciju štovanja svetih kao sto je učinjeno prigodom Martinja..."
ako drele i kompanjon dođu obučeni kao u dane martinja (što biskupi osuđuju jer je zloupotreba i profanacija štovanja svetih!), očito je da rade isti prekršaj...

Nisi ti upisao škoru i drelu u črnu bilježnicu, već tvoji političko-ideološki sumišljenici. Obaveza OO ImuLis nije provjeravati podrijetlo imovine već mislim, institucija koje bi trebale raditi svoj posao, rekao bi S.M i I.S. M.B. i ostali papagaji na političkoj sceni u nas Rvata...
da si pozorno pročitao ono o čemu pišem bilo bi ti jasno, ovako ti moram ponoviti: da škoro i drele donesu novac koji su primili prema zapisu u črnoj bilježnici, ja bih prvi taj čin pozdravio. taj čin bih smatrao vrhunskim moralnim postignućem i bez ikakve bih ograde preporučio bilo kojoj humanitarnoj instituciji da se posluži tim (našim) novcima. u pravu si, nije posao humanitarnih udruga da provjeravaju podrijetlo imovine, ali bi bila obveza da vode računa o javnoj promocija pojedinaca koji su se dobro opernatili na tuđoj nesreći (ako je istina to što piše u javnim medijima tvoj prijatelj književnik). meni je, da zaključim, moralno neprihvatljivo takve ljude putem ovakvih manifestacija promovirati u humanitarce, bar dok svoju humanost ne dokažu doniranjem cifre iz črne bilježnice u korist sirotinje kojoj je taj novac i otet... nakon toga, tko voli...

Koliko ja imam saznanja, sve navedeno se odnosi na rasprave na ovom FORUMU ali ne i na rasprave na SUDU i mogućim sudskim tužbama prema važećem hrvatskom zakonodavstvu i kojima ovaj forum podliježe obzirom je na *.hr vršnoj domeni.

:plete

povedite računa da vas makarani ne bi tužili za tortu....
« Zadnja izmjena: 22 Studeni 2011, 20:34:28 poslijepodne BataKljun »

Offline vojvoda

• Uhodava se na forumu...
« Odgovori #53 : 23 Studeni 2011, 11:30:37 prijepodne »

Bijo, vidijo i otiša.

Ajde sve, pa i ovo o čemu pišete, ali....
Zar se nikad nisu naili pršuta i ušćipaka, pa je naka navala?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #54 : 23 Studeni 2011, 21:41:12 poslijepodne »
da, to me vodi do ideje nezrelosti.
suditi kulturni događaj po razini pašticade ili pršuta degutantno je i za karikaturu. kao, tako je snimio vrdoljak prosjake, pa ajmo i mi tako suditi o svijetu, kao izdiguzica. prosjaci, ta fina literarna karikatura maloga kraja oko medova doca postala je biblija ponašanja i govora konformista imoćana, tj. sviju u krajini koji se kao izdižu iznad vlastitog stereotipa. nije da rijetki nisu pročitali raosovo djelo, mnogi gledali film, ali to prosjačenje postalo je vremenom neka vrsta urbanog i ruralnog, bez poruge rečeno malograđanskog mita kojemu se robuje u rječniku, ponašanju i stavu, prosjaci su postali gotovo kao neka moda imotska. neću crno sudit, ali ovde mogu reć da mi je od toga gledat ljude malo muka. ima još knjiga osim prosjaka i sinova, imoćani. no, tko se pronađe nek se uvridi, tko misli štogod dodat nek me nastavi. ali mislim da ću ovde otvoriti temu prosjaka i sinova i toga mita.
« Zadnja izmjena: 23 Studeni 2011, 21:43:36 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.