Autor Tema: 19. kolovoz "Paško - povratak u 80te"  (Posjeta: 4685 )

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
zagrijavanje
« Odgovori #15 : 19 Kolovoz 2011, 10:00:32 prijepodne »
ja mislim jedan od najizvođenijih

http://www.youtube.com/watch?v=PIJzpdJIdmI

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
zagrijavanje
« Odgovori #16 : 19 Kolovoz 2011, 10:04:08 prijepodne »
a i ova se vrtila do besvijesti

http://www.youtube.com/watch?v=Brp8Va8XVQw

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: 19. kolovoz "Paško - povratak u 80te"
« Odgovori #17 : 19 Kolovoz 2011, 11:30:15 prijepodne »
prva asocijacija na kafić 'paško'...van morrison

http://www.youtube.com/watch?v=I-kLeQkJRxU

je li ovaj događaj večeras gore u kavani ili dolje u podrumu?

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
19. kolovoz "Paško - povratak u 80te"
« Odgovori #18 : 19 Kolovoz 2011, 12:11:58 poslijepodne »
Pokušat ćemo nešto izvesti da bude i gori i doli i na terasi, ali nemojte me držati za rič jer je riječ o tehničkim pitanjima

Offline boboim

• Ne može bez foruma i obrnuto...
  • ništa ne zna, ništa ne čita...
« Odgovori #19 : 19 Kolovoz 2011, 12:31:57 poslijepodne »
Bilo kako bilo, čestitam na obljetnici!

PS. Je li paško još jedina gostiona u široj okolici, koja u Wc-u ima pravi šugoman?   :smil443643319dc3d6ai:

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #20 : 19 Kolovoz 2011, 12:36:50 poslijepodne »
Pokušat ćemo nešto izvesti da bude i gori i doli i na terasi, ali nemojte me držati za rič jer je riječ o tehničkim pitanjima
dobro se zabavite. meni nije moguće doći a volio bih.  :-\

batakljun

• Gost
« Odgovori #21 : 19 Kolovoz 2011, 16:41:26 poslijepodne »
zar je stvarno trebalo ići u paške da bi se čulo za louisa amstronga i van morrisona???

a sad ozbiljno:
ako se netko želi pozabaviti ozbiljno ovom tematikom trebao bi istražiti fenomen kafića. naime, tih par godina 1981-1983 u imotskom je niklo par kafića koji su godinama bili važna mjesta društvenog života: semi, čorba, paško pa i picerija. prije njih imao si krisa, brečića I i II ter sonju meterovu.
otvaranje navedenih kavića bio je početak ugostiteljstva kakvo i danas znamo.

što je ljude nagnalo da biraju jedan od ovih - to je zanimljivo. reći da je u paške bila posebna glazba, a da su na druga mjesta išli GLUVI je malo bez veze. niti su u paške išli samo vudreni, niti su druga mjesta bila bez sluha.

picerija je bila više đačka varijanta (slabo posjećena od grackih), semi malo stariji i gracki, čorba nekako nedofiniran, osim naglaska na kasni noćni provod, a paško, paško je možda bio pravi katalizator "miješanja". tamo su doista jedni do drugih pili i gracki i seljaci i nije se radila oko toga priča - može se reći sveimotsko mjesto tih godina u gradu. ne bih ovdje poimenice navodio sve one koji su tamo redovito zalazili iako im je slon prdnuo u uho, radije bih umjesto glazbene priče istakao to da je paško bio odlično pozicioniran - ne makrolokacijom već ćinjenicom da je bio u podrumu i da se sa ceste nije vidjelo tko je dolje - lakše se bilo sakriti i od roditelja i od neželjenih cura....
s treće strane, govoriti o paški kao mjestu koje 3 desetljeća njeguje neku posebnu vibraciju mi se čini malo pretenciozno jer paško nekad i danas nisu ista stvar, a u međuvremenu se promijenilo toliko toga i dolje i oko nas.
sad već serrem, ali nadam se da je bar netko shvatio moj intelektualni vapaj....

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #22 : 19 Kolovoz 2011, 23:12:28 poslijepodne »
...ako se netko želi pozabaviti ozbiljno ovom tematikom trebao bi istražiti fenomen kafića. naime, tih par godina 1981-1983 u imotskom je niklo par kafića koji su godinama bili važna mjesta društvenog života: semi, čorba, paško pa i picerija. prije njih imao si krisa, brečića I i II ter sonju meterovu.
otvaranje navedenih kavića bio je početak ugostiteljstva kakvo i danas znamo. ...

Neke si zaboravio. Tek da pripomenem.
:starac

batakljun

• Gost
« Odgovori #23 : 20 Kolovoz 2011, 00:02:52 prijepodne »
Neke si zaboravio. Tek da pripomenem.

ma nemoj pripominjat - dopiši, dodaj, navedi!!!

nego, jesi li ti rađe drpa u paškinom separeju ili na onoj sećiji iza šanka?

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
19. kolovoz "Paško - povratak u 80te"
« Odgovori #24 : 20 Kolovoz 2011, 12:49:53 poslijepodne »
Respekt svim kafićima i gostima, ali ipak se u "Paške" zahvaljujući konobarima i gostima slušala najraznolikija glazba i to ga je odvajalo od ostalih mjesta. Armstronga, Papa Bua ili Louis Prima nisam baš imao prilike čuti u ostalim kafićima, a pogotovo ne subotom uvečer što je u "Paške" u 80tim bila redovita stvar...
Cijela priča se izvodi naravno s mog kuta gledišta i glazbenog ukusa tako da je glupo tu meni nešto kontrirati i ispravljati jer svatko ima svoju priču pa izvolite pišite...

Što se tiče vibre, naravno kroz tih 30 godina imao je i on svojih uspona i (dubokih) padova, ali činjenica stoji da se i dan danas u podrumu sluša nekonvencionalna glazba...

http://www.youtube.com/watch?v=ij-x97lMwaA

« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz 2011, 12:52:54 poslijepodne Podi »

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #25 : 20 Kolovoz 2011, 22:22:11 poslijepodne »
ma nemoj pripominjat - dopiši, dodaj, navedi!!!

nego, jesi li ti rađe drpa u paškinom separeju ili na onoj sećiji iza šanka?

-Biljar, Mat (kratko)
- :spidom (Brajo, imalo se auto u to vrime   ;D )

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #26 : 20 Kolovoz 2011, 22:24:46 poslijepodne »
Respekt svim kafićima i gostima, ali ipak se u "Paške" zahvaljujući konobarima i gostima slušala najraznolikija glazba i to ga je odvajalo od ostalih mjesta. Armstronga, Papa Bua ili Louis Prima nisam baš imao prilike čuti u ostalim kafićima, a pogotovo ne subotom uvečer što je u "Paške" u 80tim bila redovita stvar...
Cijela priča se izvodi naravno s mog kuta gledišta i glazbenog ukusa tako da je glupo tu meni nešto kontrirati i ispravljati jer svatko ima svoju priču pa izvolite pišite...

Što se tiče vibre, naravno kroz tih 30 godina imao je i on svojih uspona i (dubokih) padova, ali činjenica stoji da se i dan danas u podrumu sluša nekonvencionalna glazba...

Ma niko ne negira da glazba nije bila dobra, dapače.
Ali nije i jedini razlog.
Bato je ukratko elaborirao sve.

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
i love my bike

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
kafići
« Odgovori #28 : 21 Kolovoz 2011, 12:10:17 poslijepodne »
ne znam, ne bih se složio s tim elaboratom, jer mi je bezveze podjelu svesti gdje su išli gracki, a gdje seljaci ? Možda je tako funkcioniralo u ranijim decenijama po gostionicama, ali u kafićima nisam baš primjetio. Možda je toga i bilo ali ne toliko očito, a i mene to nikada nije zanimalo. Mislim da je podjela više bila po svjetonazorima nego odakle je tko...

Mora se uzeti u obzir da je tada Imotski (i što gravitira prema njemu) imao duplo više stanovnika a puuunooo manje kafića tako da podjela u tom smislu ne drži vodu. Možda je eventualno Semi bio gradski đir iz jednostavnog razloga što tu nije moglo stati više od 10 ljudi pa eto kad se skupi ekipa fizički ne bi tu mogao više nitko stati.
Uglavnom koliko me sjećanje služi kafići su se dijelili po đirevima i jaaakoo se puno pazilo na glazbu i na kavu. Dobra glazba i dobra kava bio je pravi kult tada u Imotskom. U svim kafićima se više tada pazilo na glazbu nego danas, što je možda nehotično rezultiralo početnom podjelom gostiju.

Npr. mojoj generaciji su bili aktuelna dva kafića Picerija i Puma. U Piceriji su išli rockeri (i hipci), a u Pume je bila "Bravo" top lista i "šminkeri", to je po meni puno relevantnija podjela. Iznad policije je bio Lacosta koji je također puno pazio na glazbu, Jukić je isto imao dobru Hi-Fi liniju, Formula, Šola (splitski đir) itd.
Kad je počeo taj val otvaranja kafića ja sam taman tada kao pubertelija počeo izlaziti, tako da su me upravo kafići dobrim dijelom formirali, pa mi je naravno taj dio povijesti jako zanimljiv, ali ne na osnovi rekla-kazala nego počuti što imaju reći stariji

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: kafići
« Odgovori #29 : 21 Kolovoz 2011, 12:16:15 poslijepodne »
... Možda je toga i bilo ali ne toliko očito, a i mene to nikada nije zanimalo. Mislim da je podjela više bila po svjetonazorima nego odakle je tko...

Uglavnom koliko me sjećanje služi kafići su se dijelili po đirevima i jaaakoo se puno pazilo na glazbu i na kavu. Dobra glazba i dobra kava bio je pravi kult tada u Imotskom. U svim kafićima se više tada pazilo na glazbu nego danas, što je možda nehotično rezultiralo početnom podjelom gostiju.

Npr. mojoj generaciji su bili aktuelna dva kafića Picerija i Puma. U Piceriji su išli rockeri (i hipci), a u Pume je bila "Bravo" top lista i "šminkeri", to je po meni puno relevantnija podjela. Iznad policije je bio Lacosta koji je također puno pazio na glazbu, Jukić je isto imao dobru Hi-Fi liniju, Formula, Šola (splitski đir) itd.

S tom podjelom na gracke i seljake se i ja ne slažem.
Inače sam visio u Biljara, bez obzira gdje je u podjeli, a glazba se mogla donijeti (famozna kazeta...).
Prvenstveno zbog ekipe koja je volila u miru igrati biljar...