Autor Tema: tečaj švicarca  (Posjeta: 17746 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: HRT Rape
« Odgovori #15 : 11 Kolovoz 2011, 10:10:59 prijepodne »
Rupena ti materina. 6 ti rupena materini. Mrš. Odabrao ti Đelo Hadžiselimović mater.
vanje ti rupetine  :nunu

batakljun

• Gost
Odg: švicarac i švicarci
« Odgovori #16 : 11 Kolovoz 2011, 10:48:14 prijepodne »
kod nas je računica takva da je razumnije pola plaće dati u nešto nad čime ćeš jednom postati vlasnikom i moći to sutra ostaviti djeci i time ispuniti nekakav, opet nepisani, zakon. kod njemaca i švicaraca ne postoji neka takva 'obveza' da se djeci nešto ostavi i to je stvar protestantske etike mislim. zato će djecu i puno prije špedit iz roditeljskog doma za razliku od naše prakse izražene teoretski kao: đava ti odnjo ćaću što te ne more 'ranit do šezdesete!

trebao si ti ipak uzeti one protestantske papire i malo proučiti, a ne ih imidijetli baciti!
jedan od apsoluta protestantskog svijeta je briga za potomstvo, pa tako i transfer bogatstva na mlađe generacije. druga je priča što oni na te stvari gledaju iz ponešto drukčijeg kuta.
protestanti žele od svoje djece stvoriti ljude koji će se moći nositi sa životom i nakon njih, to je motiv da ih tjeraju na osamostaljivanje.
što se nekretnine tiče nisi ni tu u pravu. u zemljama poput švicarske nije problem naći kvalitetan stan u dugoročni najam (20 i više godina), što je u hrvatskoj nepremostivi problem. kao drugo, ekonomska ti logika ne valja. stanarina je kako god okreneš skoro upola jeftinija od kredita. u dugoročnim kreditima (30 godina) kamata iznosi pola novca koji moraš platiti što znači kad bi bio discipliniran i svaki mjesec stavio na banku iznos glavnice, a za stanarinu platio iznos kamate, ti bi nakon 30 godina na banci imao iznos za kupiti stan. ako si kojim slučajem poslušao tatu ćiru i na vrijeme štednju stavio u švicarce, onda te (ili tvoje nasljednike) čeka ne stan, nego POS-ova zgrada!
jedan od razloga zašto švicarci imaju, a mi nemamo leži i u činjenici što racionalni švicarac ulaže racionalno, ne gradi tri kata kuće za tri sina od kojih nakon 10 godina nitko ne želi živjeti s roditeljima i onda stanovi kupe prašinu dok isti ti sinovi (s nevjestanam) tim istim švicarcima plaćaju kredite u švicarcima - nije baš za sve kriv drug tito, a nije ni sanader.  
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz 2011, 10:52:28 prijepodne BataKljun »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #17 : 11 Kolovoz 2011, 11:31:03 prijepodne »
trebao si ti ipak uzeti one protestantske papire i malo proučiti, a ne ih imidijetli baciti!
jedan od apsoluta protestantskog svijeta je briga za potomstvo, pa tako i transfer bogatstva na mlađe generacije. druga je priča što oni na te stvari gledaju iz ponešto drukčijeg kuta.
protestanti žele od svoje djece stvoriti ljude koji će se moći nositi sa životom i nakon njih, to je motiv da ih tjeraju na osamostaljivanje.
što se nekretnine tiče nisi ni tu u pravu. u zemljama poput švicarske nije problem naći kvalitetan stan u dugoročni najam (20 i više godina), što je u hrvatskoj nepremostivi problem. kao drugo, ekonomska ti logika ne valja. stanarina je kako god okreneš skoro upola jeftinija od kredita. u dugoročnim kreditima (30 godina) kamata iznosi pola novca koji moraš platiti što znači kad bi bio discipliniran i svaki mjesec stavio na banku iznos glavnice, a za stanarinu platio iznos kamate, ti bi nakon 30 godina na banci imao iznos za kupiti stan. ako si kojim slučajem poslušao tatu ćiru i na vrijeme štednju stavio u švicarce, onda te (ili tvoje nasljednike) čeka ne stan, nego POS-ova zgrada!
jedan od razloga zašto švicarci imaju, a mi nemamo leži i u činjenici što racionalni švicarac ulaže racionalno, ne gradi tri kata kuće za tri sina od kojih nakon 10 godina nitko ne želi živjeti s roditeljima i onda stanovi kupe prašinu dok isti ti sinovi (s nevjestanam) tim istim švicarcima plaćaju kredite u švicarcima - nije baš za sve kriv drug tito, a nije ni sanader.  
ne znam na koje protestantske papire misliš.  :misli
ajde mi reci iz kojega to drugčijeg kuta gledaju. ne uživaju u onome što imaju nego vazda čekaju kad će netko treći uživat tj. ne žive da bi živili nego žive da bi stjecali. što se tiče ostatka upisa - svaka čast, istinu pišeš. poučljiv sam čovik.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #18 : 11 Kolovoz 2011, 14:06:48 poslijepodne »

E, da je bilo... .
Ima i kod nas dobrih stanova za rent, ali je problem sklop u glavi. A i pravna regulativa.
Kakovu glupost (ili nešto) moraš napravit da bi te mogli izbaciti iz stana koji si unajmio. Ako si uredan platiša, ne radiš gluposti... možeš biti u njemu .....
Kod nas se ne sviđaš gazdi (ili mu je mali od rodijaka došao studirati...) i odmah letiš van.

Tata Ćiro i ti šine ste u pravu. ;D
:starac

Offline boboim

• Ne može bez foruma i obrnuto...
  • ništa ne zna, ništa ne čita...
Odg: tečaj švicarca
« Odgovori #19 : 11 Kolovoz 2011, 14:10:30 poslijepodne »
Citat:
Kod nas se ne sviđaš gazdi (ili mu je mali od rodijaka došao studirati...) i odmah letiš van.

Zato lipo (kao što san i sam napravio), sklopiš ugovor o najmu stana solemniziran od javnog bilježnika!

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
VODOSTAJ
« Odgovori #20 : 11 Kolovoz 2011, 14:20:30 poslijepodne »
Vodostaj u laganome opadanju...he,he

TEČAJNA LISTA BROJ: 155
                        utvrđena na dan: 11.08.2011.

Tečajevi iz ove liste  p r i m j e n j u j u  se od 12.08.2011.                     

KUPOVNI        SREDNJI       PRODAJNI
  Zemlja       Šifra Val  Jed       za devize      za devize     za devize

batakljun

• Gost
tečaj VS. pravljenje dice
« Odgovori #21 : 11 Kolovoz 2011, 14:50:44 poslijepodne »
o,ho pa to je skoro 100 kuna dolikar svaki misec.....

s obzirom da znalci tvrde kako švicarac vrijedi oko 5,5-6 kuna treba se malo strpit i bit će to dobro.

od mogućih riješenja, malom čovjeku se nudi opcija poslat ženu na porodiljski - po mogućnosti joj napravit žensko dite jer, opet znalci tvrde, ženska se djeca rađaju ranije (muški znaju okasnit i dvi nedilje).

jedino što preostaje je doznati kako napraviti žensko dite.... ima li tko da o tome nešto zna?

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: tečaj VS. pravljenje dice
« Odgovori #22 : 11 Kolovoz 2011, 15:11:24 poslijepodne »
o,ho pa to je skoro 100 kuna dolikar svaki misec.....

s obzirom da znalci tvrde kako švicarac vrijedi oko 5,5-6 kuna treba se malo strpit i bit će to dobro.

od mogućih riješenja, malom čovjeku se nudi opcija poslat ženu na porodiljski - po mogućnosti joj napravit žensko dite jer, opet znalci tvrde, ženska se djeca rađaju ranije (muški znaju okasnit i dvi nedilje).

jedino što preostaje je doznati kako napraviti žensko dite.... ima li tko da o tome nešto zna?
bato, pomogni mi da shvatim zašto triba poslat ženu na porodiljni?

batakljun

• Gost
« Odgovori #23 : 11 Kolovoz 2011, 15:38:43 poslijepodne »
......

« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz 2011, 15:54:02 poslijepodne BataKljun »

batakljun

• Gost
« Odgovori #24 : 11 Kolovoz 2011, 15:39:55 poslijepodne »
bato, pomogni mi da shvatim zašto triba poslat ženu na porodiljni?

na porodiljnom se more smrznit kredit - ne plaćaš ništa (ni glavnicu ni kamatu!).... ukratko čekaš dok projde zulm. jučer sam pisao da se to mora riješit do jamatve, ali nove vijesti iz francuske govore da će reakcija morat bit i brža - samo da nam se angela spusti s alpa.

a pomogni ti sad meni s ovin drugin.

« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz 2011, 15:41:40 poslijepodne BataKljun »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #25 : 11 Kolovoz 2011, 16:53:37 poslijepodne »
a pomogni ti sad meni s ovin drugin.
bas si nasa pravoga. nisan uspio cer napravit iz tri puta.  :spidom

batakljun

• Gost
« Odgovori #26 : 11 Kolovoz 2011, 17:13:54 poslijepodne »
bas si nasa pravoga. nisan uspio cer napravit iz tri puta.  :spidom

a more bit da si skužijo di grišiš - na vlastitom se iskustvu najbolje uči. 

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #27 : 11 Kolovoz 2011, 21:38:59 poslijepodne »

Ljudi, kažu "neki" da žensku dicu prave heba*i, a mušku linčuge.
(ima čak i nešto znanstvenije dokaza, iako su malkice labavi... :spidom)

Pa, dajte, uprite malo. I to je to. :spidom

batakljun

• Gost
« Odgovori #28 : 12 Kolovoz 2011, 09:22:23 prijepodne »
Ljudi, kažu "neki" da žensku dicu prave heba*i, a mušku linčuge.
(ima čak i nešto znanstvenije dokaza, iako su malkice labavi... :spidom)

dobro, a što znači ta sintagma da jeebači rade žensku dicu - potjeh ispade bože me prosti najgori u selu???
a ni moja malenkost nije daleko....

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #29 : 12 Kolovoz 2011, 09:44:12 prijepodne »
dobro, a što znači ta sintagma da jeebači rade žensku dicu - potjeh ispade bože me prosti najgori u selu???
a ni moja malenkost nije daleko....
E, hebi ga. Sad tražiš znanstveno. Rekao sam ti da su labavi dokazi, ali....  :bobo

Spermazodoidi s xx kromosomom su "laganiji" i pokretljiviji (brži) , ali kraće "žive".
Pa onda onaj tko je češće u poslu, njegovi prije dođu i više ih napada cilj.  ;D

S xy kromosomom su "sporiji", ali duže "žive"...  8)
Pa onaj koji rijeđe radi, oni dođu do cilja kasnije i ako ovi s xx nisu prošli ovojnicu na brzake... nema ih više.
Ostaju samo s xy i mogu na tanane odraditi posao jer su "dugoviječniji".  :spidom

E još treba dodati, ako se posao radi točno u vrijeme ovulacije..... 

Ali kako je sve individualno, to nije vami dvojici kritika, tako su i ovi "labavi" znanstveni dokazi.