Autor Tema: Lasersko skidanje dioptrije  (Posjeta: 3326 )

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: Lasersko skidanje dioptrije
« Odgovori #30 : 12 Srpanj 2011, 18:00:00 poslijepodne »
veliki minus u dioptriji često zna biti vezan uz kasnije odlipljenje mrežnice, a onda i slipilo i tu ne pomaže ova vrsta operacije

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #31 : 13 Srpanj 2011, 07:44:39 prijepodne »
Također, s obzirom na stanje mojih očiju, mogu ustvrditi da je vas strah i predrasude potekao iz predrasude o očima. oči su ogledalo duše, čuvat ko oči u glavi, očinjeg mi vida, vidi mu se na očiman, ko zenicu oka itd. sve su stare izreke. po meni, skidanje dioptrije jest briga o očima, a nošenje naočala je nasilje nad očima. koliko glavobolje i dezorijentacije daju naočale, a koliko se čovjek osjeća zdrav nakon poravnate rožnice... no, pustimo da biblija odluči, je li tako?
u dno ti je pakla zato što nisi čuva zjenicu oka ko zjenicu oka.  :starac 

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #32 : 13 Srpanj 2011, 11:45:16 prijepodne »
S teknički razloga ovaj jučešnji upis objavljujem danas. Hvala.
15:15 12.7.2011.

pustimo da biblija odluči, je li tako?
Zloporaba modernih alata tipa grep i Ctrl+F ni prebiranje po nepouzdanu sjećanju ne smješta u Bibliju izreku "Nije oko Doratovo prkno." ni slične izreke iz bogate kulturne baštine međ Cetinom i Neretvom pa i šire.

Međutizin, lako se pokaže da si ti baš po Bibliji postupio.

»I ako te oko sablažnjava, iskopaj ga. Bolje ti je jednooku ući u kraljevstvo Božje, nego s oba oka biti bačen u pakao, gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi. Uistinu, ognjem će svaki od njih biti posoljen. Dobra je sol. Ali ako sol postane neslana, čime ćete nju začiniti? Imajte sol u sebi, a mir među sobom!"« (Mk 0,47-50)

»Oko je svjetiljka tvomu tijelu. Kad ti je oko bistro, sve ti je tijelo svijetlo. A kad je ono nevaljalo, i tijelo ti je tamno.« (Lk 11,34)

»Nego, kako je pisano: Što oko ne vidje, i uho ne ču, i u srce čovječje ne uđe, to pripravi Bog onima koji ga ljube.« (1 Kor 2,9

»Ne može oko reći ruci: "Ne trebam te", ili pak glava nogama: "Ne trebam vas."« (1 Kor 12,21

»"Čuli ste da je rečeno: Oko za oko, zub za zub!« (Mt 5,38)

»Udari li tko svoga roba ili svoju ropkinju u oko i upropasti ga, neka ga oslobodi zbog oka.« (Izl 21,26)

»I uho koje čuje i oko koje vidi, oboje je Jahve načinio.« (Izr 20,12)

»Milostivo se oko blagoslivlje, jer daje od svog kruha siromahu.« (Izr 22,9)

»Oko koje se ruga ocu i odriče posluh majci iskljuvat će potočni gavrani i izjesti mladi orlovi.« (Izr 30,17)

»Neka tvoje oko ne zna milosti prema odmetnicima, nego kamo god dođeš, podvrgni ih smrti i pljački u svoj zemlji koja ti je povjerena.« (Jdt 2,11)

»Sandala njemu oko zatravi, ljepota njena dušu mu zarobi, mač mu kroza šiju prođe.« (Jdt 16,9)

»Od žalosti oko mi gasne i slabi, jer su mnogi neprijatelji moji.« (Ps 6,8

»Onaj što uho zasadi da ne čuje? Koji stvori oko da ne vidi?« (Ps 94,9)

»Tvrdičino oko hlepi za kruhom i glad je za njegovim stolom.« (Sir 14,10)

»Tko oko udari suze izazove, a tko srce dirne izaziva osjećaje.« (Sir 0,19)

»Budno pazi na oko bestidno, da se ne začudiš kad se o tebe ogriješi.« (Sir 26,11)

»Sjeti se: oko pohlepno veliko je zlo. Je li stvoreno išta gore od takva oka? Zato ono suze roni za sve što vidi.« (Sir 31,13)

»Kao ptice prši njegov snijeg i pada kao jato skakavaca. Oko se divi ljepoti njegove bjeline i duh se zanosi praminjanjem njegovim.« (Sir 43,18)

»Djeli milostinju od svoga dobra: kad dijeliš milostinju, neka ti ne bude oko stisnuto. Ne okreći lica od siromaha, pa ni Bog neće okrenuti lica od tebe.« (Tob 4,7)

»Moje mi oko bol zadaje zbog kćeri svih mojega grada.« (Tuž 3,51)

»Farizeji ga počeše iznova ispitivati kako je progledao. On im reče: "Stavio mi kal na oči i ja se oprah - i evo vidim."« (Iv 9,15)

»Savjetujem ti: kupi od mene zlata u vatri žežena da se obogatiš i bijele haljine da se odjeneš da se ne vidi tvoja sramotna golotinja; i pomasti da oči pomažeš i vidiš.« (Otk 3,18)

»Gledajte kako su mi se zasvijetlile oči jer sam okusio malo toga meda.« (1 Sam 14,29)

»Razuman ima mudrost pred sobom, a bezumniku su oči na kraj zemlje.« (Izr 17,24)

»Ne ljubi sna, da ne osiromašiš; otvori oči svoje i nasitit ćeš se kruha.« (Izr 20,13)

»Carstvo Smrti i Propast ne mogu se zasititi, tako ni oči čovječje.« (Izr 27,20)

»Jesu li u tebe oči tjelesne? Zar ti vidiš kao što čovjek vidi?« (Job 10,4)

»Čujte, dakle, ovo, narode ludi i nerazumni: oči imaju, a ne vide, uši imaju, a ne čuju!« (Jr 5,21)

»Ne iskrivljuj pravde; ne budi pristran; ne primaj mita, jer mito zasljepljuje oči mudrih, a ugrožava stvar pravednih.« (Pnz 16,19)

»Oči su mu od vina mutne, zubi bjelji od mlijeka.« (Post 49,12)

[…]

»Sve je mučno. Nitko ne može reći da se oči nisu do sita nagledale i uši dovoljno naslušale.« (Prop 1,8)
« Zadnja izmjena: 13 Srpanj 2011, 11:51:10 prijepodne glonga »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #33 : 17 Srpanj 2011, 10:58:50 prijepodne »
oči moje na ormaru stoje. aaaa, glonga?!
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
alo birgita
« Odgovori #34 : 19 Listopad 2011, 19:03:25 poslijepodne »

Frau Birgit Lachner ovdje nije dokumentirala postupak "Trage rechts in die Tabelle die Abbildungsmatrix für das gewünschte Projektionsverfahren ein."

Postupak pogađanja i, j, k vektora i učinak njihove promjene na prikaz x, y, z koordinata bio je dosadan.

Web potraga za (lakim) odgovorom dovela me na halo efekt. Halo Zlovače di si!?

Da te nije, ne daj Bože, pogodijo narečeni halo efekt?

Pravo mi fališ na nekim ovdašnjim friškim temama (ključne riječi: ganga, Putanec, novoštokavski, znanstveni skupovi, okrugli stolovi…).
« Zadnja izmjena: 19 Listopad 2011, 19:51:18 poslijepodne glonga »