Autor Tema: Razni popravci i majstorije  (Posjeta: 11253 )

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Razni popravci i majstorije
« Odgovori #15 : 13 Veljača 2011, 15:48:33 poslijepodne »
Sredit ću ti 22ice po 10 komada. Nego, motanje u ispražnjenu cigaru. Ispeš duvan, izguraš filter, smotaš karteni filter i gurneš ga na misto starog "vunenog" filtera, zbiješ ga da je tanji, kad ga pustiš raširi se i zapne o stijenke. Staviš filter usta, smjesu na stol i prije je dobro usitniš, i počneš usisavat smjesu u rolu. Sve stane, nabiješ šibicom, malo opet potegneš ako ide, zapališ.ostalo dlanom vratiš u kutijicu od bonbona di je ostalo cviće.
Toaletni papir golub u listićima, papir u koji se zamotaje kruh, neplastificirani. Zgnječiš  limenku od kole, izbušuš rupice, napraviš lulu, potežeš di piješ. Probušiš plastičnu bocu, zabiješ đžoju, potežeš na čep, kašlješ ko godina. Šat - cura mekih usana i bijelih zubi ti upuhuje ohlađen dim, poljubiš je nježno za svaki udisaj.
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #16 : 13 Veljača 2011, 15:58:48 poslijepodne »

Reci ti meni di ima kupit riječkih papirića, ako znaš. To te ja pitam.
Tvornica ne radi odavno.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Tvornica_papira_Rijeka

I koja trafika i/ili radnja u Imackom i okolici drži istodobno Samson papiriće i Drum Original Tabak (tamnoplavi omot)?
« Zadnja izmjena: 13 Veljača 2011, 16:01:34 poslijepodne glonga »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #17 : 13 Veljača 2011, 16:59:37 poslijepodne »
Isforsira sam ti priču, žargonski koristio naziv.
ono što imam je valjda dostupno na nekim mjestima. nemam pojma što je, ali mora da je rijeka. piše: factory paper gold, 1991, igla, cigarette paper. omot je žut, papiri su bez ljepila, kvadratna slikica je ciglencrvena sa stiliziranim listom duhana u sredini. mogu se raspitati kod gosp. crvčka što se može nabaviti  i gdje. starih nema, samo kao uspomena. mi to zovemo 22 jer ih razlikuje i definira od svih samoljepljivih, velikih, rola, rizla i drugog. smotam duhan tu i tamo. trave se skoro ni ne sjećam, kao ni slovarice.
Inače, svi koji znaju šta je imat dobru masu, vole i ovu pismu:
http://www.youtube.com/watch?v=-nWp79oAO8c&feature=related
« Zadnja izmjena: 13 Veljača 2011, 17:03:22 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: motanje đoje u 3 bez lipljenja
« Odgovori #18 : 13 Veljača 2011, 19:15:14 poslijepodne »
Kad su 3 čovika, tribaju i tri papirića. A kako ovi samoljepljivi odavno nisu u modi, dobra je riječka 22-ica, sa jedrenjakom na koricama.Tri papirića se stave: .....
Razdijelio sam blagoslove i smotao đoju
Ne mogu odolit. Di nađeš riječku dvajesdvicu, jedanesku, bilo što? Toga već par godina ne mogu nać. ...
...U ovim današnjim trgovinama tipa Todorića ZEMA-e ne moš nać više čačkalicu od mekog drveta. Imaš bukove kineske. Ko da su od opečene grabovine ili kljenovine..

Neznan na čemu ste rodijaci, ali tribali bi razmislit o minjanju supstance. :spidom
:starac

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: motanje đoje u 3 bez lipljenja
« Odgovori #19 : 14 Veljača 2011, 14:18:12 poslijepodne »
Neznan na čemu ste rodijaci, ali tribali bi razmislit o minjanju supstance. :spidom
kako, zašto, čemu, tko uopće. objasni malo! pa ću odgovoriti.
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #20 : 14 Veljača 2011, 22:20:31 poslijepodne »
....Tri papirića se stave: dva uzduž jedan ispod drugoga, treći okomito, između njih. Smota se filter od karte, pomiša se šta se puši s duvanon, .... Glonga ti šuti, vidi se da znaš.  ;D

etc, etc... ;D ;D ;D
:starac

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #21 : 14 Veljača 2011, 22:39:17 poslijepodne »

Ne znam pojma o čem vi. Kakvi žargoni i koje alegorije, metafore i personifikacije?

Mene zanima riječka "Hartera" i njojzin ćât dvajesdivica ako ima igdi kupit. More i jedaneska kômotno. Ako nema, mogu i Samson papirići s lipilon, samo da ne moran u drugu zadrugu ić po Drum Original Tabak.

E, i ako su u kakvoj seockoj zadrugi ZeMa-i zaostale žigice što su se pravile u travničkom Docu, kod Ćire šibicara.

Evo vake, na priliku.

« Zadnja izmjena: 14 Veljača 2011, 23:09:52 poslijepodne glonga »

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #22 : 14 Veljača 2011, 23:24:08 poslijepodne »
I mene zanima samo to gdje ima za kupiti istih tih šibica?! I baš ovakva kutijica i ovoga motiva, kula iz Imotskog.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
biljolika željezarija
« Odgovori #23 : 15 Veljača 2011, 12:45:33 poslijepodne »
etc, etc... ;D ;D ;D
daleka sjećanja na ranu mladost(i).
Tih stvari koje se više ne proizvode više nema za kupiti. je l' to jasno? ovi nasljednici 22-ice imaju drugačiji omot, nijansu i sastav, ali što sad? nismo ni mi više isti.duvana ima dobra na višnjici, biraj boju, miris i snagu.
biljolika željezarija
to je kad ravnoj željeznoj cijevi daješ ovlik nepravilan, već prema želji da sliči na nešto. antonio gaudi je kroz instituciju autora umjetnika proširio zapadom tu bioarhitekturu vanjskom formom se približujući prirodi. naš, domaći zidar odvano je postao zarobljenik špage, šnjure, livera okrutnog i viska. tim majstorima možemo pripisati umijeće i vještinu zidanja, ali ruku na srce, kreativnost i ostupanje od uvriježene norme nije im jača strana, kao i narodu općenito. zato postoje umjetnici, kao npr. gaudi, koji primjerom mogu pokazati da zid ne mora završavati pod špagu, nego more krivudati gori-doli, vijugati a ne lomit se pod pravim kutom etc.
primjer:

Ova činjenica, da narod voli ići utabanim stazama što se evo arhitekture tiče, vidi se i na drugim životnim poljima, na grobnim recimo. koliko god vješti bili, život cili posvetili domaćem kamenu, ne, oni će naručiti skupi kamen iz afrike, koje je iz afrike, i njime obložiti svoj grob. svom kamenu će naći iljadu mana i razloga da ne valja. a, zapravo je tazlog jedan: ne diži glavu, to je rizik. nisu svi pokušaji odstupanja uspješni, niti svi ljudi nemaštoviti, neki su samo siromašni, neki nespretni, neki brzopleti, itd.ali, čovik ima pravo sist, pogledat u sebi okosebe i zaključit da je sve okonjega sivilo u tom fokusu, i tako probat vlastiti egzistenciju obojit smislom i različitošću. a, tako je lipo bit pametniji od sviju, na trenutak u svojim mislima, kad svi samoprijekori padnu u vodu i snaga vlastite misli od tebe sebi samon na trenutak učini diva misli, ideje itd.

recimo ovo:

nije lako naći ovakve lijepe komade ni kad su razbijeni
« Zadnja izmjena: 15 Veljača 2011, 13:34:59 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #24 : 22 Veljača 2011, 12:23:55 poslijepodne »
dobar co2 aparat zlata vrijedi, nema šljake, vari tanko ko papirić, ni brusit ne triba. a ovi obični, ćaflu, ako nije dobra stuja moš s njim gimnasticirat. neku večer zaladilo, selo popalilo grijalice, ma neće smista, samo lipi elektrodu. zato je danas lip sunčan dan. idem završiti varenje omčica za sajlu, topi elektrodu ko svića vosak.
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
skale u odrinu
« Odgovori #25 : 10 Ožujak 2011, 23:14:08 poslijepodne »
od željezne civi 2x2 napravio sam ove skale, stranica 1,5 m duljine, donje gazne plohe oko 45, a gornje, pete, oko 32. na svako drugo gazište koje ovde izgleda prazno, zavario sam flah željezo i izbušio po dvi rupe na koje ću stezat dasku cca 9 cm kao gazišnu plohu. jedina mana u odnosu na aluminijske je težina, ali su zato puno tvrđe i ne daju se rasklimati. slika je u privitku, imageprovideri nisu pouzdani. e, ovake da ičemu valjaju u dućanu su 700 kuna barem. zaštićene su antikorozivom nakon brušenja pa temeljnom crvenom, lak još nisam odabra. a odrina iza, i to sam radio. mi muški se hvalimo, žene to manje čine.
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
skulptura
« Odgovori #26 : 10 Ožujak 2011, 23:16:37 poslijepodne »
nisam se do sad okuša u skulpturi, osim malo u igri sa stolovima. ovo sam napravio od otpada po radionici. meni je dalo mašti krila, a kako se vami dopada volio bih čuti. nisam dao skulpturi ime, ali sigurno je da će završiti na vrhu fontane. nju neću bojati. fotka je katastrofa, ali ću po danu napraviti slike pa ću ovde izložiti. di drugo!
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Pernar ili Greiderer
« Odgovori #27 : 11 Ožujak 2011, 00:20:36 prijepodne »

1. Pernar, A. Pernar, fra Augustin Pernar
2. Greiderer, učeni Greiderer, Vigilius Greiderer, fra Vigilius Greiderer

inače, Mad Max's Christbaum

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Pernar ili Greiderer
« Odgovori #28 : 11 Ožujak 2011, 23:43:02 poslijepodne »

inače, Mad Max's Christbaum
nije loše.
prilozi. prezreli suncokret i gro-plan skulpture. glonga, jesam li ja sad dakle skulptor. ili mi fali ime i diploma da bi se ovo, makar već viđeno, manirističko i epigonsko djelo, skulpurom nazvalo? ili mi fali dobar predgovor, da ga napišem. ehhh, pa ovo ja mogu izložiti... zrno slave svakom godi.
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Etno- predmet nepoznate svrhe?
« Odgovori #29 : 06 Travanj 2011, 20:24:25 poslijepodne »
Molim pomoć. ovaj drveni predmet star preko 100 godina reklo bi se, nečemu je služio. pronađen je na tavanu stare kuće na sebišni, ali ni najstariji mještani ne znaju. bi li, fotumaši, mogli pomoći?
Dosta parola.