Autor Tema: Servis električnih strojeva  (Posjeta: 5416 )

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Servis električnih strojeva
« : 01 Prosinac 2010, 22:51:31 poslijepodne »
Upravo sam dovršio reparaturu iskrine blanje za drvo, model sk 175. Kupio sam je na jakuševcu, uvjerio se da vrti, dao odmah 100 kuna jer 800w snage i tako oštri noževi uz ispravan motor vrijede. kad sam došao kući, vidio sam da ne štimaju ležajevi, to je uvijek tako sa starim strojevima, pa sam kupio 4 nova u hercehovini, svaki dođe po dvije marke. Što me zabrinulo je da je otišao navoj za sva tri vijka koji stežu jedan nož, navoj u steznoj pliči, navoj na vijcima. U steznu ploču sam urezao navoj za milimetar veći, također sitni, a na tri šarafa sam ureznicom ponovio isti navoj, vijke skratio i stanjio im glavu te je sveo na kvadratić od 7,5 mm. Bio je to iscrpan posao, zaradio sam ponovo špenu u oku zbog koje i sad kapam antibiotske kapi. rekli su mi da ne valja raditi nedjeljom, ali mene to vuče, ko droga. Odma sam počeo uživati u zujanju novih ležajeva i napravio sam podnicu za krevet, do sada je taj krevet imao ivericu kao podlogu za madrac, što je otrovno i ugiba se. No, nisam stao na tome. sad sam otvorio drugu blanju koja mi stoji u arhivi, puno manju blekendekericu koja traži sve nove ležajeve i oštrenje noževa. Rastavio sam je, wdom očistio, sutra idem na izbijanje ležajeva (što bih dao za dva dobra mla radpcigera) pa ću u famoznu hercegovinu, doli prema grudama s desne strane drže sve moguće ležajeve i semeringe, toga nema u ameriki.
Dakle, besplatno ovdje dijelim savjete o popravcima bušilica, fleksarica, blanja, udarnih čekića, i svega na struju a da vrti vibrira ili ne radi uopće. Želja mi je bila otvorit jednu takvu radnju...dok čekam novu gitaru.
« Zadnja izmjena: 01 Prosinac 2010, 22:54:43 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: Servis električnih strojeva
« Odgovori #1 : 02 Prosinac 2010, 10:36:48 prijepodne »
Brajo, kad već vrag neda mira....
http://www.kunateks.hr/katalog/zastitne_naocale-33-16/

;D
:starac

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #2 : 02 Prosinac 2010, 20:50:59 poslijepodne »
Brajo, kad već vrag neda mira....
http://www.kunateks.hr/katalog/zastitne_naocale-33-16/

;D
Imam dvoje, samo nezgodno je kad već moraš koristiti one za vid pa preko njih sve ide teško. A tih naočala jedan brusilac može spaliti za dobar dio mjesečne zarade.
danas sam radio einhellovu udarnu mašinu i bušilicu, podmazao udarne klipove i pritegnuo otpuštene šarafe zbog kojih je proklizavao zupčanik koji okreće svrdle. unatoč pretpostavkama, žuti einhell i nije tako loš.
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #3 : 03 Prosinac 2010, 08:28:02 prijepodne »
Za relativno malo para.
Nije alat za profesionalce (na gradilištu ili radionici),
ali za povremene poslove OK.
PS
Imaju i naočale za preko naočala.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #4 : 03 Prosinac 2010, 19:28:30 poslijepodne »
Imam naočale preko naočala, ali se zamagle. Koristim ih povremeno.
Danas sam u ade na presi izbio problematičnu osovinu i ležaj, makar je ovaj u zagrebu u servisu black and deckera rekao da se to ne može, blabla.. ali, što je dobro rekao je da će sad remenica klapati na osovini. Nu epoksid je tu da se to zalijepi. Sutra idem po jedno 4 ležaja i dva semeringa. Koji k. ja ovo ovde pišem. Zatvaram temu. većina vas ni žarulje ne mijenja, je li tako?!
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #5 : 04 Prosinac 2010, 13:20:06 poslijepodne »

većina-vjerovatno. :zivili

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #6 : 04 Prosinac 2010, 17:30:52 poslijepodne »
Šta ću od monologa?! Da bar imam s kim popričati.... Ništa, držim se politike. Ona je svakako korisnija  ;D
Dosta parola.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
majstor jerko
« Odgovori #7 : 13 Prosinac 2010, 21:03:31 poslijepodne »
Bio sam u majstora jerke, on je najbolji za honovanje cilindara, bušenje istih i uprešavanje košuljica, za prve specijalke, za radilice, specijalke klipnjača. Bilo je zanimljivo. Prošli put me je potra. Tražio sam da mi honuje, tj, svede cilindar na pravi krug i polira ga, ali je klackalica bila u kvaru. Stjero me van. Sad smo došli u paru, mirno šutjeli dok je tokario radilicu na prvu specijalku (meštar je najbolji u kraju). Kad je završio radilicu, primio se cilindra, ali honerica nije bila udešena. nastupio je. Počeo je mlatiti honericom o stol, beštimat gospe i isuse, opet mlatio teškom honericom po stolu oko gotove radilice. nas dvojica ublidili. da te mlatne onim svrdlom, završio bi na kirurgiji lubanje. polako smo se povukli, rekao je da će proći, da navratimo sutra. sutra ne idem...
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: majstor jerko
« Odgovori #8 : 14 Prosinac 2010, 07:39:56 prijepodne »
Bio sam u majstora jerke, on je najbolji za honovanje cilindara, bušenje istih i uprešavanje košuljica, za prve specijalke, za radilice, specijalke klipnjača. Bilo je zanimljivo. Prošli put me je potra. Tražio sam da mi honuje, tj, svede cilindar na pravi krug i polira ga, ali je klackalica bila u kvaru. Stjero me van. Sad smo došli u paru, mirno šutjeli dok je tokario radilicu na prvu specijalku (meštar je najbolji u kraju). Kad je završio radilicu, primio se cilindra, ali honerica nije bila udešena. nastupio je. Počeo je mlatiti honericom o stol, beštimat gospe i isuse, opet mlatio teškom honericom po stolu oko gotove radilice. nas dvojica ublidili. da te mlatne onim svrdlom, završio bi na kirurgiji lubanje. polako smo se povukli, rekao je da će proći, da navratimo sutra. sutra ne idem...
ti si slovače literarni genij  :huglove:

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: majstor jerko
« Odgovori #9 : 14 Prosinac 2010, 10:12:19 prijepodne »
ti si slovače literarni genij  :huglove:
više su ljudi literarna čuda. kad ne smiš blizu majstora, gledat kako radi pa znat i sam, najbolje pratiti  priču.
Dosta parola.

Offline james30

• Tek se pojavio na forumu...
« Odgovori #10 : 17 Rujan 2014, 06:24:01 prijepodne »
Upozorenje: u ovoj temi nije objavljeno najmanje 120 dana.
Osim ako ste sigurni da želite odgovoriti, molimo vas da razmislite o započinjanju nove teme.. :small3d034: :lopta:

sfertg5hw

• Gost
« Odgovori #11 : 04 Rujan 2016, 14:44:21 poslijepodne »
Imam naočale preko naočala, ali se zamagle. Koristim ih povremeno.
Danas sam u ade na presi izbio problematičnu osovinu i ležaj, makar je ovaj u zagrebu u servisu black and deckera rekao da se to ne može, blabla.. ali, što je dobro rekao je da će sad remenica klapati na osovini. Nu epoksid je tu da se to zalijepi. Sutra idem po jedno 4 ležaja i dva semeringa. Koji k. ja ovo ovde pišem. Zatvaram temu. većina vas ni žarulje ne mijenja, je li tako?!

sunray sun800 hd se v2
jynx box ultra hd v5