Anketa

Usred Zagreba tribina na temu rehabilitacije Draže Mihajlovića, što vi kažete o rehabilitaciju?

ne, nikako
0 (0%)
nevažna stvar
0 (0%)
da, zašto ne
0 (0%)

Ukupno Glasova: 0

Autor Tema: Živi užas - rehabilitacija četnika Mihajlovića i sveopćeg četničkog pokreta  (Posjeta: 885 )

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
Tribina 'Rehabilitacija Draže Mihailovića?'

U utorak, 30. studenog, s početkom u 19 sati, u KIC-uće se održati tribina na temu 'Rehabilitacija Draže Mihailovića?'

U Srbiji, kao i u Hrvatskoj, nacionalna povijest, pogotovo ona bliska, doživljava, nakon raspada Jugoslavije i socijalizma, redefiniciju. U Srbiji se tako posve rehabilitirao četnički pokret, a pripadnici partizanskog i četničkog pokreta su izjednačeni u pravima.
Osim toga, pokret Draže Mihailovića i on sam, proglašavaju se 'antifašistima', dok se njihova kolaboracija s okupatorskim snagama te zločini koje su počinili, prvenstveno u istočnoj BiH i Dalmaciji, zanemaruju. Znači li da se i ti zločini sada opravdavaju činom rehabilitacije Draže Mihailovića?
Što znači rehabilitacija Draže Mihailovića za samu Srbiju te za odnose u regiji te koliko se daleko može ići u rekonstrukcije nedavne prošlosti?

Gosti: dr. sc. Tvrtko Jakovina i dr.sc. Vjeran Pavlaković, povjesničari
Voditelj: Vlado Vurušić

Offline golozlo

• Ne može bez foruma i obrnuto...
Odg: Živi užas - rehabilitacija četnika Mihajlovića i sveopćeg četničkog pokreta
« Odgovori #1 : 06 Prosinac 2010, 02:24:48 prijepodne »
Evo pošto sam iz Srbije ja ću reći da to nije trebalo činiti , već je i komuniste trebalo skinuti sa baštinjenja u državi!

Četnički pokret nije bio jednistven i svaki samozvani vojvoda je radio šta je hteo , pa tako je i dosta zločina bilo!

Međutim ako se partizani baštine koji su učinili delako više zločina nad svim narodima ovde?! , onda Draža uopšte nije neki problem!

Ali kao što rekoh , ja bi sve tadašnje ratne pokrete zabranio zapravo , jer seljačka logika kad se spetlja sa nacionalizmom i ideologijom onda može biti samo klanja i ubijanja!

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
Odg: Živi užas - rehabilitacija četnika Mihajlovića i sveopćeg četničkog pokreta
« Odgovori #2 : 08 Prosinac 2010, 02:16:29 prijepodne »
Četnički pokret nije bio jednistven i svaki samozvani vojvoda je radio šta je hteo , pa tako je i dosta zločina bilo!
Roga mi svi koji su proshli kroz moj kraj bili su jako jedinstveni. A Ramljaci the ti rech da su bili josh jedinstveniji. Narocsito tvoje komshije (Gacko i okolica).
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)