Autor Tema: hoćemo serijal "Heroji Vukovara", a za film o Ovčari tražimo potporu  (Posjeta: 2520 )

batakljun

• Gost
Odg: hoćemo serijal "Heroji Vukovara", a za film o Ovčari tražimo potporu
« Odgovori #15 : 14 Siječanj 2011, 20:24:06 poslijepodne »
Hrvatska u ovom trulom kapitalizmu izgleda treba takvih pothvata u svemu - ljude koji iz ničega umiju stvoriti nešto...onako kako je išla i obrana Vukovara.

dragi ratniče, još je grčki filozof Parmenid ustvrdio da se iz ničega ne može stvoriti nešto - to je za mene jedan od temeljnih postulata življenja i ma koliko ti nastojao biti dosjetljiv, ovo zvuči prepatetično i prenaivno.

"truli kapitalizam" to je termin skovan od drugova marxa i njegova "toplog" brata engelsa - žestoko me čudi da u tvom izričaju još uvijek funkcioniraju njihove teze - možda je ipak taj komunizam preduboko ušao pod tvoju kožu!

ostatak upisa nisam komentirao, jer dobar dio nisam ni razumio.

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #16 : 15 Siječanj 2011, 00:00:18 prijepodne »
dragi ratniče, još je grčki filozof Parmenid ustvrdio da se iz ničega ne može stvoriti nešto - to je za mene jedan od temeljnih postulata življenja i ma koliko ti nastojao biti dosjetljiv, ovo zvuči prepatetično i prenaivno.

"truli kapitalizam" to je termin skovan od drugova marxa i njegova "toplog" brata engelsa - žestoko me čudi da u tvom izričaju još uvijek funkcioniraju njihove teze - možda je ipak taj komunizam preduboko ušao pod tvoju kožu!

ostatak upisa nisam komentirao, jer dobar dio nisam ni razumio.

Neka tebi zvuči iz mojih usta i dolazi ispod moje kože što ti je i kako ti je volja, baš mi je drago da te inspiriram. Toliko si pametan da niti ne shvaćaš što se u svijetu događa...
Otkud bi ti znao za crni humor kad nikad nisi bio u situaciji da iz ništa moraš stvoriti nešto?! 8)
Na koji način bi ti preživio krajnje nehumane uvjete agresije i neimaštine? Znaš, puna mi je kapa generala poslije bitke, lako je mlatiti s tuđim ...... po plotu, nego tražim one koji znaju i mogu reći nešto suvislo i na dobar način o Domovinskom ratu...
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj 2011, 00:28:52 prijepodne Ratnik svjetlosti »

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #17 : 15 Siječanj 2011, 00:11:03 prijepodne »
Moj video upis, bez obzira što je na ekavici, pomalo se šaljivo refrira na upis: hoćemo... zato jer pri kraju videa, šteta, ima ovaj arap čija se deva zaljubila u lešinara. e, taj arap svaku epizodu nagovara devu da ga vodi kući a ona bi se udala za lešinara i želi da joj arap bude i kum. na to on šizi i stalno viče devi: oću kućiii! ova dječja serija emitirana je dosta prije rata na rtvzgb, i u njoj nema nimalo noževa.

A poanta je U čemu?!  ;)

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #18 : 15 Siječanj 2011, 00:14:38 prijepodne »
Ivo Andrić:

...Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori a
 fukara se obogati...

:zivili

Nobelovac Andrić i Prokleta avlija (upravitelju zatvora Karađozu su svi krivi čim su rođeni živi?!) i Na Drini ćuprija; grade li - grade ti njegovi neimari ćuprije za prijelaze, susrete nemira i svemira, za sveze različitih svjetova, grade li i grade, ali ih zub vremena razvaljuje pa se opet grade, grade li grade...
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj 2011, 00:26:45 prijepodne Ratnik svjetlosti »

batakljun

• Gost
« Odgovori #19 : 15 Siječanj 2011, 09:24:53 prijepodne »
Znaš, puna mi je kapa generala poslije bitke, lako je mlatiti s tuđim ...... po plotu, nego tražim one koji znaju i mogu reći nešto suvislo i na dobar način o Domovinskom ratu...

naravno da ti je puna kapa kad čitaš kojekakvo smeće.

uzmi i pročitaj literaturu objavljenu na institutu za povijest pa ćeš vidjeti:

1. da o prodaji nema govora
2. da nema ni mudrih generala poslje bitke

to sam napisao već jedno 80 postova unazad...

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #20 : 15 Siječanj 2011, 11:48:05 prijepodne »
Citat:
naravno da ti je puna kapa kad čitaš kojekakvo smeće.

Misliš novine i internet?  8) Da, stvarno, ovi izvori su ponekad pravo smeće, ali ne generalno. Izvoli daj imena i prezimena i naslove dobre literature objavljene na famoznom institutu za povijest pa kad vidim što je to možda skinem punu kapu.

batakljun

• Gost
« Odgovori #21 : 15 Siječanj 2011, 15:47:16 poslijepodne »
Izvoli daj imena i prezimena i naslove dobre literature objavljene na famoznom institutu za povijest pa kad vidim što je to možda skinem punu kapu.

i to sam pisao pred jedno 60 upis... ali ponavljanje je majka mudrosti (repetitio est mater studiorum) pa evo još jednom:

http://www.isp.hr/index.php?Itemid=38&id=87&option=com_content&task=view

kao što rekoh: kad pročitaš vidjet ćeš da ni 20 godina nakon bitke za vukovar u hrvatskoj nema "pametnih generala".

marijan reom pobija sve teze: od prodaje vukovara, do toga da se grad mogao spasiti, do toga da se mogao probiti obruč i izvući ranjenike, do toga da su u tom ratu počinjene greške poput prodaje tenkova kuvajtu, krađe novca za oružje....
ukratko, marijan vrlo argumentirano i dokumentirano pobija sve mitove vezane za obranu vukovaru, a kontekst u kojem je sve pisano pobija i famozno boljkovčevu tez o tome da su šušak i comp. isporvocirali sukob.

inače marijan je vrlo kritičan prema knjigama ratnih zapovjednika; od tusa i špegelja do jastreba. oštrina argumenata kojom ih pobiija, osobno me zapanjila. umjesto interneta i kojekakvih rekla-kazala, lati se toga.

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #22 : 15 Siječanj 2011, 16:02:23 poslijepodne »
Ima li kod Marijana bilo kakvih ideala, ako nema, neću gubiti vrijeme jer taj onda činjenično govori sve što ionako već znam. :)
Nu der, hvala što se trudiš 'prosvijetliti' pučane. ;) :laugh: :lopta:
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj 2011, 16:09:42 poslijepodne Ratnik svjetlosti »