Autor Tema: KUPANJE U JEZERU  (Posjeta: 40135 )

batakljun

• Gost
Odg: KUPANJE U JEZERU
« Odgovori #60 : 26 Kolovoz 2008, 14:28:19 poslijepodne »
a kako ćeš ti znat 6 pasa kad si u 32 godine vidio samo jednog - znaš li bar njemu ime?

nego pozitivno je što bar znaš od koje se godine stranci kupaju u jezeru (podatak je točan), a još bih to dopunio podacima da se 12 srpnja 1989. u jezeru ukazao prvi toples (bolje reći odmah su se ukazala dva i to češka), a da je dan iza toga zabilježen najveći posjet kupača u suvremenoj jezerskoj povijesti, računa se da ih je bilo oko 7.000. i većina je kući otišla razočarana (od tada u našem kraju nema odrasle muške osobe koja ne zna za pojam jednodnevni turistički izlet).

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #61 : 26 Kolovoz 2008, 14:36:19 poslijepodne »
 :clap

i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #62 : 26 Kolovoz 2008, 14:59:58 poslijepodne »

kao prvo, vidilica je godinama bila zapišana organskim otpadom mjesnog stanovništva, o toj smo temi na dugo i na široko, a tko ne zna za imotski kult pišanja na modrom jezeru taj nema o čemu ovdje pričati.
kao drugo nije problem ni turke ni jezera to što u gradu nema ni jedan aktivan javni WC, dok je bio bio je ruglo i sramota grada - to nije problem ni čeha ni poljaka, ali govori puno o kulturi i civilizaciji prostora.
na jezeru nema divljine sve ono što ti zoveš prirodom je djelo ljudskih ruku, sađeno je planski i planski manje-više održavano. ovo je još jedan pokazatelj koliko i oni koji nemaju pojma o tematici o njoj rado govore, naravno držeći se prokušanih "ekoloških" fraza...

pretpostavljam da si i ti jedan koji je redovito zapišavao teren oko jezera, ti si tamo rođen i odrastao, a ja, za razliku od tebe i ostalih na temi,  nisam niti odrastala uz njega niti se kupala u njemu.
jezero mi je bio fenomen kojeg bih kao klinka, "turist" iz susjedne države, pogledala jednom mjesečno, vidjela nivo i boju vode, udahnula svjež zrak, pustila da me prođe jeza od grandioznosti strmih litica koje ga nadvijaju i to bi bilo sve.

kad sam spomenula "divljinu", mislila sam na povremenu obraslost staza koje ste sami spomenuli, a uopće se nisam ni osvrnula na novouređene dijelove, masline i hortenzije, to samo tvoja beskrajna arogancija i šuplja demagogija pokušava proturiti kroz svoju zamagljenu predodžbu koju imaš za sve i svakog, pa i za mene koju uopće ne poznaješ.
ja SADA IMAM PUNO PRAVO brinuti za okoliš gdje odgajam djecu, ili ti smatraš da samo ti, koji si svojevremeno zapišavao vidilice i kakao po spiljama imaš pravo iz zagreba kritizirati stanje na imotskim jezerima i okolišu općenito za razliku od nas koji ovdje živimo, a čak ni ne zagađujemo ni vodu ni okoliš ni dan danas?

p.s. tog javnog wc-a se uopće niti ne sjećam, to je prošlost, ali ako ti smatraš da tvoji sugrađani koje tako uredno blatiš ne zaslužuju wc SADA, onda ih zaslužuju ti tvoji uberkulturni česi i poljaci i ostali vikend posjetitelji.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #63 : 26 Kolovoz 2008, 15:04:43 poslijepodne »
Citat:
jezero mi je bio fenomen kojeg bih kao klinka, "turist" iz susjedne države, pogledala jednom mjesečno
ne,ne ti tada nisi bila klinka iz susjedne države
i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #64 : 26 Kolovoz 2008, 15:12:10 poslijepodne »
ne,ne ti tada nisi bila klinka iz susjedne države

???

Insomnia

• Gost
« Odgovori #65 : 26 Kolovoz 2008, 15:12:49 poslijepodne »
ok, iz susjedne republike, ako si na to mislio. u pravu si.

Offline dobardan

« Odgovori #66 : 26 Kolovoz 2008, 15:54:04 poslijepodne »

na jezeru nema divljine sve ono što ti zoveš prirodom je djelo ljudskih ruku, sađeno je planski i planski manje-više održavano. ovo je još jedan pokazatelj koliko i oni koji nemaju pojma o tematici o njoj rado govore, naravno držeći se prokušanih "ekoloških" fraza...

Meni se čini da je Bato op-stop napušen i po običaju uz podikoju pametnu uglavnom buca.

Evo ti još jednom Insomnijin upis a ti reci di je ona spomenula da je na jezeru divljina.

"a ja vam opet kažem, treba izvršiti pritisak na lokalne vlasti da naprave koji wc, negdje ih diskretno postaviti da nisu vidljivi barem iz zraka, pa makar više ni jedan uberkulturni čeh ili poljak ne kročili nogom na jezero, mislim da ipak nije u redu doći u turke, otići u wc i ne popiti ništa.

glede staza, erozija isto čini svoje, a i priroda i zelenilo, to što su povremeno malo zarasle, najmanje je zlo.
za mene ima čak i svojevrsnu draž, daje osjećaj divljine i netaknutosti..."  8)

batakljun

• Gost
« Odgovori #67 : 26 Kolovoz 2008, 17:18:55 poslijepodne »
Evo ti još jednom Insomnijin upis a ti reci di je ona spomenula da je na jezeru divljina.

"...za mene ima čak i svojevrsnu draž, daje osjećaj divljine i netaknutosti..."  8)

ti dragi moj ni iz ponovljenog pokušaja, tj. ni iz citata nisi uspio pročitati to što piše.

@ins
kako ti znaš da sam ja kako po spiljama, zar si me vidila? moram te podsjetiti da se na ovom forumu, nema tome davno vodila rasprava o zapišavanju jezerske vidilice i trebala bi se upoznati s tim tko ima kakve stavove o tome. možda činjenica da ti nije poznato da u gradu ima WC dovoljno govori o svemu.

Offline dobardan

« Odgovori #68 : 26 Kolovoz 2008, 19:36:00 poslijepodne »
ti dragi moj ni iz ponovljenog pokušaja, tj. ni iz citata nisi uspio pročitati to što piše.

Evo nacrtat ću ti ko malom ditetu kad su ti kapaciteti već tako skučeni.

Ins je rekla, glede staza, erozija isto čini svoje, a i priroda i zelenilo, to što su povremeno malo zarasle, najmanje je zlo.
za mene ima čak i svojevrsnu draž,    d a j  e      o s j e ć a j     divljine i netaknutosti...   

znači   ona  ne izriče  tvrdnju, ne tvrdi   "jezero je divlje i netaknuto"  već  samo opisuje svoj osjećaj kojeg ima kad se nađe na jezeru

pročitaj sad ponovo dio svog upisa di si se ovrnio na njeno opisivanje tih osjećaja

"na jezeru nema divljine sve ono što ti zoveš prirodom je djelo ljudskih ruku, sađeno je planski i planski manje-više održavano. ovo je još jedan pokazatelj koliko i oni koji nemaju pojma o tematici o njoj rado govore, naravno držeći se prokušanih "ekoloških" fraza..."

ti klapaš samo neka se klapa - zbog svoje skučenosti  ti ne primjećuješ da ona nije ništa tvrdila, već  svojom tvrdnjom negiraš nešto što ona nije ni izrekla ili ti ga po naški ona u kupe a ti u špade.

Banalni primjer: Ti se seksaš sa svojom suprugom ili djevojkom. Na vrhuncu uzbuđenja  ona ti kaže "imam dojam da sam u raju",  na što ti njoj odgovaraš "ovo nije raj nego ledina u Mujića polju".
« Zadnja izmjena: 26 Kolovoz 2008, 19:37:34 poslijepodne dobardan »

batakljun

• Gost
« Odgovori #69 : 28 Kolovoz 2008, 14:55:32 poslijepodne »
jezero, ukoliko pričamo o modrom ne daje ni osjećaj divljine ni osjećaj netaknutosti. zadivljujuća ljepota tog jezera proizlazi upravo iz činjenice da je ono dio grada, dio ljudske zajednice, toliko pitomo i toliko sraslo s ljudima gotovo kao more.

na modro jezero nitko ne ide da bi se tamo osjećao divlje ili netaknuto, tamo se ide kao u svoj dnevni boravak, mladi stari bez imalo strepnje, pa zar itko strepi dok hoda po svom tinelu. eto to je srž neponovljive ljepote modrog jezera, a tebi dragi prijatelju koji to ne razumiješ mogu se samo iskreno čuditi.

potjeh

• Gost
« Odgovori #70 : 28 Kolovoz 2008, 15:00:05 poslijepodne »
Citat:
tamo se ide kao u svoj dnevni boravak
Meni na jezeru nedostaje pivo, čips i TV.  :tuzni

batakljun

• Gost
« Odgovori #71 : 28 Kolovoz 2008, 15:05:50 poslijepodne »
pivo imaš kupiti u dućanu kod jatića (50 metara od grotla jezera), a odmah do ulaza imaš novootvorenu vinoteka - prvu u našem gradu.
za čips je i bolje da ga nema jer je zdravstveno problematičan, a što se TV-a tiče i za njega je bolje da ga nema jer bi se vjerojatno samo svadili oko programa, a na koncu bi vjerojatno buljio u teletekst i pratio rezultate druge lige u finskom hokeju.

potjeh

• Gost
« Odgovori #72 : 28 Kolovoz 2008, 15:20:43 poslijepodne »
 :hihi

Offline dobardan

« Odgovori #73 : 28 Kolovoz 2008, 16:21:29 poslijepodne »
jezero, ukoliko pričamo o modrom ne daje ni osjećaj divljine ni osjećaj netaknutosti. zadivljujuća ljepota tog jezera proizlazi upravo iz činjenice da je ono dio grada, dio ljudske zajednice, toliko pitomo i toliko sraslo s ljudima gotovo kao more.

na modro jezero nitko ne ide da bi se tamo osjećao divlje ili netaknuto, tamo se ide kao u svoj dnevni boravak, mladi stari bez imalo strepnje, pa zar itko strepi dok hoda po svom tinelu. eto to je srž neponovljive ljepote modrog jezera, a tebi dragi prijatelju koji to ne razumiješ mogu se samo iskreno čuditi.

Ne samo da razumim nego se i slažem s tobom glede ovoga zadnjeg što si napisa o jezeru, ali me kod tebe smeta  što na većinu upisa odgovaraš tako da slučajno ili namjerno (nebitno je li slučajno ili namjerno) prvo krivo intrepetiraš nečiji upis a zatim pljuješ po svojoj intrepetaciji a na po onome što je netko stvarno napisao.  8)

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #74 : 24 Ožujak 2009, 22:31:44 poslijepodne »
no comment

i love my bike