Autor Tema: KUPANJE U JEZERU  (Posjeta: 40196 )

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
Odg: KUPANJE U JEZERU
« Odgovori #45 : 22 Kolovoz 2008, 11:07:20 prijepodne »
Citat:
dolazit će i s našim turističkim agencijama koje će ih kupiti na moru.
nemam ništa protiv
ja sam protiv toga da dolaze na taj način,individualno svakako,smještaj u Imotskom svakako ali da mi iskrca četri-pet autobusa nikako.

Citat:
po nekim iskustvima na moru, na primjer, i pored wc-a, neki dragi inozemni gosti više vole ići vršiti nuždu u prirodu jer im je "čistije",

pišanje u jezeru 10 eura
sr... u velikom kanalu 20 eura

može i mastercardom
i love my bike

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #46 : 22 Kolovoz 2008, 12:31:25 poslijepodne »
Citat:
do sad nikad nisam dotakla vodu modrog jezera, sad sam sigurna da i neću nikad

jesi li sigurna?

http://www.fotoimota.hr/gallery/displayimage.php?album=214&pos=94

meni najljepša fotografija sa izložbe
foto by koramac

i love my bike

batakljun

• Gost
« Odgovori #47 : 25 Kolovoz 2008, 17:14:34 poslijepodne »
još jednom moram primjetiti s koliko bahatosti pojedinci pristupaju ovakvim temema. o strancima se govori kao o stoci koja je došla na izvorište antičke civilizacije.

gospodo draga, činjenica je da je većina tih stranaca koje se optužuje da u našoj ubavoj krajini samo ostavlja smeće civilizacijski daleko iznad većine naših sumještana. nisu oni lonci i špakeri po jezerima donešeni ni iz češke ni iz poljske, jednako kao što nisu donesene ni gume, a o uništavanu putova neću ni govoriti.

doza samokritičnosti dobro bi nam došla, ali nema tko o tome. glavno je isticati našu bahatost, samo čekam zimu i priče o sarmi u gepeku na pohodu u austrijska skijališta. 

Offline aurora x

• Veteran
  • Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #48 : 25 Kolovoz 2008, 17:31:25 poslijepodne »
a u priču o varuškoj gospođi i onako nitko pametan ne može povirovat. u nedilju ujutro (vjerojatno je bilo i manje od 10 sati - rekao bih po sjeni), ma šta će radit doli, dajte molim vas...

Ne znam kada si zadnji put bio u Modrom jezeru, no sve veći je trend spuštanja djevojke i udatih Imoćanki ranom zorom u jezero... s kavom u termosici... uz ugodno kupanje razmijene se tople ljetne varoške ćakule... i pred samo odbrojavanje podneva već se vrate doma posvetivši se svakodnevnim kućanskim poslovima, a poneka ukrade još koju minutu i popije kavu u sjeni Tina ...

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #49 : 25 Kolovoz 2008, 20:35:34 poslijepodne »

gospodo draga, činjenica je da je većina tih stranaca.... / cut /... civilizacijski daleko iznad većine naših sumještana.

"apsolutno si u pravu"  :P
pokušao mi jedan od njih objasniti da je njegov pas čistiji od nas koji se taj dan tamo kupasmo i da ne vidi razlog zašto i pas ne bi mogao u jezero

daljnja događanja su već opisana  ;D

:mcora
Kad sam dobra, dobra sam, no kad sam zla, onda sam još bolja.

batakljun

• Gost
« Odgovori #50 : 26 Kolovoz 2008, 10:08:22 prijepodne »
ma pasi su najmanji problem. svaki kutak jezera prepun je krame, a putovi se se prije 20 godina jedva vidili.

žalosna je ta naša uvjerenost kako su za sve loše uvijek i isključivo krivi neki drugi. ovo je drastičan primjer onoga što proživljavamo svakodnevno.

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #51 : 26 Kolovoz 2008, 11:02:32 prijepodne »
ma pasi su najmanji problem. svaki kutak jezera prepun je krame, a putovi se se prije 20 godina jedva vidili.

:batak prije 20 godina  -?

o čem ti ???  i zašto ???

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #52 : 26 Kolovoz 2008, 12:02:36 poslijepodne »
Citat:
putovi se se prije 20 godina jedva vidili.

mcora,
bata je ovdje u pravu,putevi su donedavno bili potpuno zapušteni,prije deset-petnest godina su temeljito obnovljeni.
sada se opet ne održavaju a vremenski utjecaji,odroni i ljudski faktor svakodnevno čine svoje.

Citat:
ma pasi su najmanji problem. svaki kutak jezera prepun je krame

ovdje nije u pravu,govori napamet,tu i tamo se nađe štogod odbačeno ali da je svaki kutak Modroga jezera prepun krame jednostavno nije točno.

i love my bike

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #53 : 26 Kolovoz 2008, 12:15:39 poslijepodne »
mcora,
bata je ovdje u pravu,putevi su donedavno bili potpuno zapušteni,prije deset-petnest godina su temeljito obnovljeni.
sada se opet ne održavaju a vremenski utjecaji,odroni i ljudski faktor svakodnevno čine svoje.

ovdje nije u pravu,govori napamet,tu i tamo se nađe štogod odbačeno ali da je svaki kutak Modroga jezera prepun krame jednostavno nije točno.

e da doživim da je netko napisao da je makar u nečemu Batakljun u pravu ...  ;D

ali... svejedno... ne vidim kakve veze ima održavanje jezerskih putova, danas i prije 20 godina,  kao odgovor na pitanje kulture ili nekulture jezerskih kupača i "scene" koji sam odradila

kupanje u jezeru je stvar tradicije lokalnog stanovništva, kupalište nije uređeno, osobni je izbor svakog pojedinačno hoće li sići po neodržavanom putu ili ne, možda je malo bedasto promovirati kao izletište nešto što nema uvjete za prihvat gostiju, ali ne može me nitko uvjeriti da su stranci ( mislim na turiste iz drugih država) koji dolaze na jezero kulturniji od nas ( domaćih ili turista iz RH)
i onda ne očekujem kao odgovor na "scenu sa pasom" opis stanja putova kojima se  dolazi na jezero

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #54 : 26 Kolovoz 2008, 12:21:18 poslijepodne »
Citat:
onda ne očekujem kao odgovor na "scenu sa pasom"
onaj pas je vjerojatno prvi kojega sam vidio a kupam se u jezeru samo 32 godine.
psi u jezeru su iznimka a ne pravilo.
i love my bike

Offline mcora

• ružna, zla i stara
« Odgovori #55 : 26 Kolovoz 2008, 12:22:48 poslijepodne »
onaj pas je vjerojatno prvi kojega sam vidio a kupam se u jezeru samo 32 godine.

a u te 32 godine ... od koje godine se stranci pojavljuju na jezeru, na kupanju ?

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #56 : 26 Kolovoz 2008, 12:27:20 poslijepodne »
Citat:
a u te 32 godine ... od koje godine se stranci pojavljuju na jezeru, na kupanju ?

1976
i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #57 : 26 Kolovoz 2008, 12:28:59 poslijepodne »
a ja vam opet kažem, treba izvršiti pritisak na lokalne vlasti da naprave koji wc, negdje ih diskretno postaviti da nisu vidljivi barem iz zraka, pa makar više ni jedan uberkulturni čeh ili poljak ne kročili nogom na jezero, mislim da ipak nije u redu doći u turke, otići u wc i ne popiti ništa.

glede staza, erozija isto čini svoje, a i priroda i zelenilo, to što su povremeno malo zarasle, najmanje je zlo.
za mene ima čak i svojevrsnu draž, daje osjećaj divljine i netaknutosti...

batakljun

• Gost
« Odgovori #58 : 26 Kolovoz 2008, 14:04:53 poslijepodne »
hoće li sići po neodržavanom putu ili ne, možda je malo bedasto promovirati kao izletište nešto što nema uvjete za prihvat gostiju, ali ne može me nitko uvjeriti da su stranci ( mislim na turiste iz drugih država) koji dolaze na jezero kulturniji od nas ( domaćih ili turista iz RH)

kao prvo ne kaže se put, nego putovi u jezero.
drugo, nije toliko problem u njihovu održavanju, koliko u uništavanju za koje je ogvorno prvenstveno lokalno stanovništvo (bantu i hutu plemena).
kao treće, modro je jezero spomenik prirode i kao takvo ne može ne biti izletište, kupanje s time nema nikakve veze i ovdje se koristi u jednom pogrešnom kontekstu.

ja znam bar šest pasa poimenice koji su godinama redovito, a ne samo jednom slučajno okupali u jezeru (imena poznata redakciji). međutim ključno što sam htio reći je to da kupanje pasa uopće nije problem, ni zdravstveni, ni etički, jer ako je do higijene onda se može postaviti i pitanje silaska ovaca i njihova napajanja u jezeru.

a ja vam opet kažem, treba izvršiti pritisak na lokalne vlasti da naprave koji wc, negdje ih diskretno postaviti da nisu vidljivi barem iz zraka, pa makar više ni jedan uberkulturni čeh ili poljak ne kročili nogom na jezero, mislim da ipak nije u redu doći u turke, otići u wc i ne popiti ništa.

glede staza, erozija isto čini svoje, a i priroda i zelenilo, to što su povremeno malo zarasle, najmanje je zlo.
za mene ima čak i svojevrsnu draž, daje osjećaj divljine i netaknutosti...

kao prvo, vidilica je godinama bila zapišana organskim otpadom mjesnog stanovništva, o toj smo temi na dugo i na široko, a tko ne zna za imotski kult pišanja na modrom jezeru taj nema o čemu ovdje pričati.
kao drugo nije problem ni turke ni jezera to što u gradu nema ni jedan aktivan javni WC, dok je bio bio je ruglo i sramota grada - to nije problem ni čeha ni poljaka, ali govori puno o kulturi i civilizaciji prostora.
na jezeru nema divljine sve ono što ti zoveš prirodom je djelo ljudskih ruku, sađeno je planski i planski manje-više održavano. ovo je još jedan pokazatelj koliko i oni koji nemaju pojma o tematici o njoj rado govore, naravno držeći se prokušanih "ekoloških" fraza...

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #59 : 26 Kolovoz 2008, 14:15:06 poslijepodne »
Citat:
ja znam bar šest pasa poimenice koji su godinama redovito, a ne samo jednom slučajno okupali u jezeru (imena poznata redakciji).

ti sve znaš a što ne znaš izmisliš,
da sam ja kaza šest pasa ti bi na to da znaš barem dvanaest poimenice.
i love my bike