Autor Tema: KUPANJE U JEZERU  (Posjeta: 37921 )

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: KUPANJE U JEZERU
« Odgovori #30 : 20 Lipanj 2008, 18:56:48 poslijepodne »

Citat:
Baš kupujem aparat,pa bi tila znat koji  to može

http://www.youtube.com/watch?v=ov7W6lDSGqo

Offline Johny 123

• Tek se pojavio na forumu...
« Odgovori #31 : 06 Srpanj 2008, 11:02:41 prijepodne »
 ;D Ovo je predobro!!

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *

Insomnia

• Gost
« Odgovori #33 : 10 Srpanj 2008, 15:46:02 poslijepodne »
imocki metroseksualci u jezero unesu više kemije nego seksualci vulgaris.
kremice, pomadice, losioni, antiperspiranti te gelovi i lakovi za kosu pomno raspoređeni po pozamašnoj površini tijela (nerijetko imaju i kosu), znatno su štetniji od 2-3 kubična centimetra biorazgradivog šampona.

a šta san ti ja reka...

Offline andjeo gabriel

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #34 : 03 Kolovoz 2008, 16:46:55 poslijepodne »
Razmišljate li o tom gdje svi ti koji se kupaju u jezeru vrše nuždu ili živite u uvjerenju da imaju toliki gepek za sve to  srane i pišanje sačuvat za iznit pridvečer vani u javnu kanalizaciju. Ja bi zabranio kupanje u jezeru dok se ne riješi takav problem jeru živimo u vrimenu koje je ižinjalo rješenja. 

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #35 : 03 Kolovoz 2008, 17:40:54 poslijepodne »
@andjeo gabriel

Upis stvarno, ono stvarno, potiče na razmišljanje, i to višenitno:

- prvo zlobno, koliko dobiš po komadu novoinstaliranog kemijskog WC-a

- prvo neprimjereno, je su li no anđeli čisto duovna bića, mogu li se utjelovit ko bespolci i seru li i pišaju, bi li Gabrijel okasnijo navistit da ga je natralo pa da je mora tražit di će za bus po izraelskim pustinjama

- prvo brezobrazno, za koji će ti κ...c ona sintagma s vršenjem kad već u istoj rečenici spominješ i velika nužda i pišanje, ne znam je li mi gore na javnom jal privatnom mistu/glasilu pročitati ili čuti sintagmu s bilo kakvim vršenjem uključujući i vršenje/obnašanje/obavljanje nužde negoli vidit/čut obavljanje narečene na javnom mistu

- prvo realno, za povirovat je da većina piša u vodu i to iz vode a ne s kraja, za nepovirovat je da seru u vodi nego da odu do najbližeg WC-a (nije daleko ako se na vakat pođe) ili u malo gorem slučaju za najbliži bus ili kamen jal kakvu treću zaklonicu, sad s obzirom na stanje kanalizacijskih pročišćavača ni tu ti u konačnici nema puno razlike osim što u ovom drugom slučaju zaklonice u okolišu ostanu privremeno (za vrijeme poluraspada krutog izmeta) kontaminirane nagaznim biološkim minama a koje nakon poluraspada opet imaju povoljan učinak na bujanje vegetacije u okolišu

- prvo iskustveno, zabrane nikad ništa nisu iskorijenile

- prvo zločasto, a da ti to nisi poša(o)/la s kakvim/om za bus ili za polu jal u kakvu treću zaklonicu pa jal ti jal on/a ugazili u more bit da i nije bilo govno more bit da je se pas posra a vas smetnilo s nakane, BTW, nu nagazna biološka u okolišu more imat i ćudorednu funkciju
...

« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz 2008, 17:45:46 poslijepodne glonga »

Offline andjeo gabriel

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #36 : 04 Kolovoz 2008, 08:45:29 prijepodne »
Kad se takve stvari zamotaju u celofan ne oćute se. ;D

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #37 : 04 Kolovoz 2008, 08:51:22 prijepodne »

Eeee, a koliko no je vrime (polu)raspada celofana, šmedljiv ti nosić, tankoćutan čaak.
:)

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #38 : 07 Kolovoz 2008, 11:18:42 prijepodne »
Srića moja da mcora nije bila onomad kad sam se kupa u jezeru, ona bi garant odma nazvala policiju.

Offline mcora

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • ružna, zla i stara
« Odgovori #39 : 12 Kolovoz 2008, 21:38:34 poslijepodne »
Srića moja da mcora nije bila onomad kad sam se kupa u jezeru, ona bi garant odma nazvala policiju.

za pozvati policiju nije mi bitna količina dlaka, nego broj nogu koje te iste dlake nose... ;D

:mcora
Kad sam dobra, dobra sam, no kad sam zla, onda sam još bolja.

Offline Death-of-Art

• Iskusni forumaš...
    • Death of Art
« Odgovori #40 : 16 Kolovoz 2008, 16:56:19 poslijepodne »
ha ha ha

ajme. s ovim zavelimom...uvijek neki problemi.
...I mourn that the night passes us by...
...Let there be... an eternal night...

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #41 : 22 Kolovoz 2008, 10:12:13 prijepodne »
preneseno sa imotskiportal.com

Omiljeno kupalište Imoćana prirodni biser Modro jezero, po svemu sudeći mogao bi postati veliki problem upravo njima. Godinama su njegovu bistru i čistu vodu ljeti koristili samo kupači iz grada i tek poneki stranac, koji bi jednostavno zalutao u Dalmatinsku zagoru. Danas je slika posve drugačija. Prema neslužbenim podacima, samo tijekom srpnja i u prvoj polovici kolovoza čari vode Modrog jezera okušalo je više od 3 tisuća stranih turista, ponajviše Mađara ,Slovaka i Čeha, te nešto manji broj Nijemaca i Engleza. Svi oni ljetovali su u obližnjem Makarskom primorju, a Modro jezero bila im je ugodna jednodnevna destinacija. Za njegove ljepote doznali su putem interneta, televizijskim emisijama, po lecima Turističke zajednice. U razgovoru s mnogima od njih doznajemo da će se već sljedeće godine ponovno doći kupati u Modrom jezeru, a neki od njih planiraju i cijeli godišnji odmor provesti u Imotskom.

I gdje je tu problem, pitaju se mnogi. Svatko želi što više gostiju, a Imoćani negoduju. No imaju pravo. U prvom redu Modro jezero nema uređene plaže, već isključivo svoje prirodno okružje, nema uređenih sanitarnih čvorova, čuvara ili zaštitara prirode. Hrpe smeća ostaju poslije svakog izleta stranaca u jezero, pa samo zahvaljujući entuzijazmu nekolicine imotskih ekologa mjesta za kupanje ostaju donekle čista. Mnogi stranici koriste i prečace za uspinjanje iz jezera, što je izričito zabranjeno, no nema ih tko za te prijestupe upozoriti ili im naplatiti kaznu, pa poslije njihova odlaska ostane dosta urušenih staza.

“To je tek početak, jer svakim danom, a posebno ljeti, Modro jezero, pa i Crveno postaju destinacije koje posjećuje sve veći broj turista. Mi smo prije nekoliko dana na prezentaciji turističke ponude Imotskog u Makarskoj podijelili više od pet stotina propagandnih letaka o ljepotama Imotskog, prikazali film o Modrom jezeru. To je naša zadaća i dužnost, a neki drugi bi trebali osmisliti samu ponudu u Imotskom i to naplatiti od turista. Ako je samo tijekom srpnja i polovicom kolovoza bilo oko pet tisuća kupača turista u Modrom jezeru već dogodine, ta brojka bi mogla biti udvostručena. Dolazi nam autocesta, a kada se probije tunel Sveti Ilija bit će to prava navala. Dva puta godišnje vršimo sanitarnu kontrolu vode, popravljamo staze i uređujemo naš prirodni biser” navodi direktor TZ Grada Imotskog Luka Kolovrat.

Očito, turistički val zapljusno je i Imotski i to njegov najosjetljiviji dio. Na njima je da se prilagode novim izazovima.

-------------------------------------------------------------------------

Ovoga ljeta sam nekoliko puta bio u jezeru,stranci su vrlo pristojni,sve smeće pokupe sa sobom i hodaju prečacima znatno manje nego mi domaći.
Fascinirani su prirodnim okružjem u kojemu su se našli i iznimno čistom vodom jezera.
Čujem i razmišljanja fala bogu rijetka kako nam stranci  u jezeru ne trebaju ali na njih se ne treba obazirati.
Njihov kao i naš boravak u jezeru traje nekoliko sati,pravo na jedno pišanje u jezero imaju kao i mi ili ćemo ih diskriminirati.velika nužda,velika nužda je potreba koja se u jezeru događa iznimno rijetko ali i za to postoji rješenje,plivanje do velikoga kanala.

i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #42 : 22 Kolovoz 2008, 10:19:22 prijepodne »
do sad nikad nisam dotakla vodu modrog jezera, sad sam sigurna da i neću nikad. zazirem od vode koja ne otječe.

imoćanima želim da profitiraju od stranaca koji izlete iz autobusa, okupaju se i piče za međugorje ili makarsku na ručak i noćenje.
bila sam x puta ovo ljeto na jezeru i vidjela autobuse, ali u turke svega 5 ljudi i svi iz varuši. možda potrefim u krivo vrijeme?

predložila bih turističkoj zajednici (nadam se da luka koji put ovdje poviri) da barem naprave one plastične wc-e, neka ih obojaju u maskirnu šaru, ja ću mu o svom trošku napraviti putokaze do istih.

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #43 : 22 Kolovoz 2008, 10:32:36 prijepodne »
Citat:
do sad nikad nisam dotakla vodu modrog jezera, sad sam sigurna da i neću nikad. zazirem od vode koja ne otječe.
o kako krivo,jezerska voda stalno otječe i stalno se puni i to kroz najbolji mogući filter kamen.ljeti više otječe nego se puni a jeseni je obratno.

Citat:
imoćanima želim da profitiraju od stranaca koji izlete iz autobusa, okupaju se i piče za međugorje ili makarsku na ručak i noćenje.
kupači u jezeru su uglavnom stranci koji dođu osobnim automobilima a vrlo rijetko gorenavedeni.

Citat:
predložila bih turističkoj zajednici (nadam se da luka koji put ovdje poviri) da barem naprave one plastične wc-e, neka ih obojaju u maskirnu šaru, ja ću mu o svom trošku napraviti putokaze do istih.

nemoj,možda te shvate ozbiljno a to bi bio problem.

i love my bike

Insomnia

• Gost
« Odgovori #44 : 22 Kolovoz 2008, 10:44:22 prijepodne »
Citat:
o kako krivo,jezerska voda stalno otječe i stalno se puni i to kroz najbolji mogući filter kamen.ljeti više otječe nego se puni a jeseni je obratno.

ok

Citat:
kupači u jezeru su uglavnom stranci koji dođu osobnim automobilima a vrlo rijetko gorenavedeni.

u dva-tri navrata sam na onom donjem parkingu viđala po par stranih autobusa. kako čujem (to mi je nekad bio posao), dolazit će i s našim turističkim agencijama koje će ih kupiti na moru.
nemam ništa protiv, dapače, treba urediti sve za njihov dolazak i prihvat. naročito prometnice obzirom da su česi poznati kao dobri vozači.

Citat:
nemoj,možda te shvate ozbiljno a to bi bio problem.

ozbiljna sam i volila bih da me shvate ozbiljno. ako će moja žrtva pomoći da se manje vrši nužda po okolišu i špiljama, nitko ne bi bio sretniji od mene.
po nekim iskustvima na moru, na primjer, i pored wc-a, neki dragi inozemni gosti više vole ići vršiti nuždu u prirodu jer im je "čistije", zato sam i spomenula maskirnu šaru.