Autor Tema: TV preporuka  (Posjeta: 4542 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: TV preporuka
« Odgovori #30 : 31 Siječanj 2012, 10:04:03 prijepodne »
nu, moglo bi bit zanimljivo:

HTV1 31.01.2012. 20:55

Druga strana rock'n'rolla, dokumentarni film

Godina proizvodnje:  2010.

Dokumentarni film "Druga strana rock and rolla" pokušava rasvijetliti do sada relativno nepoznatu stranu novog vala.
Kako su se cenzurirali i etiketirali nepoćudni glazbenici za vrijeme socijalizma, govore sudionici toga doba Jurica Pađen, Jasenko Houra, Davor Sučić (Sejo Sexon) te glazbeni kritičar Darko Glavan.
Žanr:   DOKUMENTARNI PROGRAM

Trajanje:  30 min.
    Scenarij:  Silvio Mirošničenko
    Snimatelj:  Branko Cahun
    Redatelj:  Silvio Mirošničenko
    Produkcija:  HTV
    Urednik Dokumentarnog programa:  Ninoslav Lovčević

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #31 : 31 Siječanj 2012, 22:44:32 poslijepodne »
stara gradiška??? :neznam

Ma jok. Previše zapadno...  :spidom
:starac

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #32 : 02 Veljača 2012, 08:45:50 prijepodne »
Doznajte u četvrtak u 22:15.ganjster ruši znanstvene dogme
ne bi tijo propušćat ganjstera al ovo nema na htv programu:
ovomer

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #33 : 02 Veljača 2012, 21:54:50 poslijepodne »
Doznajte u četvrtak u 22:15.ganjster ruši znanstvene dogme
ne bi tijo propušćat ganjstera al ovo nema na htv programu:
ovomer

provjereno je na novojtv. mogli su ovi na stranicama radioimotskoga bit precizniji. ako ne piše koja je tv logično mi je da je to htv. vidit ćemo našega nediljka.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Domaslava
« Odgovori #34 : 21 Veljača 2012, 20:06:42 poslijepodne »

Domagoj se doma goji
Domaslava doma slavi

ajde ne bulazni - kakve memljive knjižnice i kakvi arhivi. govori se o vremenu kad je u ciloj europi bilo 100 pismenih ljudi.

Kako no veli Jokaš za natpis na crkvi grabovačkoj?
— … a ko je pisa bi će zna i pročitat…
Neven Budak i 100 pismenih Dalmatinaca. Paralogije. Neven i Zoran Novak. Slobodan i Prosper Novak. Arsen Diklić. Ne okreći se sine.
Godinu dana su čitali devet slova s kamena. Priko ramena. Pa ti piši na tvrdoj stini.
Šta bi da je bagavom dijačkom livom rukom na desnom kvrgavom kolinu zapisato na loše pripravljenoj pergameni koja je do danas samo ušćavljena i usmrđena flekava bèkīna?
Ne bi dok smo živi.

a što se tiče konteksta, kontekst će biti.
bi će rima kada dođe plima

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #35 : 29 Rujan 2013, 09:13:20 prijepodne »
Daklem, ovđek smo komentirali knjigu Mirne Šitum, naše Cišćanke.

Večeraske ista gostuje u Gambitu gojne Elizabete:

HTV1 29.09.2013. 21:39

Damin gambit: Mirna Šitum

Zagrepčanka školovanjem, u srcu je ostala zauvijek odana rodnom kraju - Cisti Provo.
Imotski, Hitna pomoć Split - MIRNA ŠITUM bila je prva žena bolnice na ratištu! Svjetski priznata dermatologinja vodi Referentni centar za melanom, predstojnica je Klinike za kožne i spolne bolesti KBC Sestre milosrdnice u Zagrebu, nova šefica zagrebačkog Ureda za zdravstvo, majka osmogodišnjakinje i spisateljica.
U Daminom gambitu večeras gostuje Mirna Šitum, žena kojoj je posao i hobi.

Voditelj:  Elizabeta Gojan
Redatelj:  Zorica Antulov
Urednik:  Elizabeta Gojan

Pogledajmo.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #36 : 29 Rujan 2013, 22:51:03 poslijepodne »
Mirna staložena, sugestivna. Pretpostavljam da puši jer ima crne donje zube. Triba poditno to izbrusit i bacit duvan. Morebit i ne puši, ali prija je jer ima dublji glas. Izide ta đava i glasnice.
Struka 5, Cista 6, sve bravo, al mene ko mene uvik muči niki detalj. Reče da kad je pitaju za političke stranke, vjeru i financije, što ne smatra pristojnim, da za prvo kaže da voli Hrvatsku, za drugo da viruje u Boga, a treće da je bogata jer ima dijete. Problem je ovo pod B. Ne more se u tomu uteć od jasna stava (što je danas popularno). Ako se jasno ne očituješ Kristovim nego se zadržiš na općoj odrednici o Bogu (što može reći pripadnik bilo koje religije), onda se ne priznaš Njegovim prid ljudima. Hoće li nas onda On priznati svojima pred Ocem nebeskim?
Iz ovoga viri relativizam, misao o zatucanosti svih onih koji tvrde da je njihova vjera jedina istinita.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #37 : 30 Rujan 2013, 08:16:41 prijepodne »
Vjera u Boga i hrvatska sloga!
 :spidom    :smil443643319dc3d6ai:

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #38 : 30 Rujan 2013, 16:35:08 poslijepodne »
Upravo to. Radić je, kao i Starčević, išao stvarati suvremenu naciju na načelima francuske revolucije. Prihvaćam da nacija može biti sastavljena od pripadnika raznih religija, ali ne prihvaćam vjerski relativizam. Vjera u Boga mi je zajednička sa Židovima i muslimanima, protestantima i pravoslavcima, s kojima moren bit dio istog naroda, al što se vire tiče to su nevjernici ili heretici s kojima ne moren zajedno.
Vjera u Boga Isusa Krista i Katoličku crkvu ter hrvatska sloga!

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #39 : 30 Rujan 2013, 23:22:15 poslijepodne »
da se ne lažemo ne moreš ti s nikin ko nije neokatekumen

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #40 : 01 Listopad 2013, 01:19:09 prijepodne »
E bash glejan, tko tje mi razoputit tko je to neokatekumen. Ajde, Potjeshe, ako si tamo, ko shto Zavelim (a)ludira, malo nan to raztomacsi. Otje li neokatekumeni prija u raj od nas obicsnih malih krstjana, koji smo za tu dugacsku rics jedva csuli?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #41 : 01 Listopad 2013, 01:37:18 prijepodne »
Najprije, zašto iz Zavelimova upisa ne mogu citirat? Oće li on u raj prija od nas obični forumaša?
Unda, kakve sad veze sa svim imaju neokatekumeni? Pa nisam Radićevu maksimu 'Vjera u Boga i seljačka sloga' promijenio u 'vjera u Neokatekumenski put i hrvatska sloga'?!
Mogu ja s ikim ko nije neokatekumen. Roditelji i braća mi nisu neokatekumeni pa š njiman mogu; sinovi mi ne žele u zajednicu, pa š njiman mogu; ovđe pišen a jedini sam neokatekumen, itd. Ne znam zapravo otkud ti ovakav zaključak, al dobro. Neokatekumenski put je dio Crkve, i to je to. Ima vrlina, a ima i mana.
Teoretski, tvrdim da mogu dijeliti nacionalnu pripadnost s muslimanom Hrvatom, pravoslavcem Hrvatom, ateistom Hrvatom, ali ne mogu vjerovati u istog Boga s onim koji Krista drži čovjekom ili prorokom, ili Katoličku crkvu tek jednom od crkava. Pa ja ispovijedam vjeru u jednu svetu, katoličku i apostolsku Crkvu. To znači da smatram da se i musliman Hrvat, i pravoslavac Hrvat, i ateist Hrvat trebaju obratiti na katoličanstvo. Ne vidim mogućnosti da kao katolik drugačije mislim.
Belevarac, nisam ovdje pisao o neokatekumenima, a i ne namjeravam. Muka mi je od nesporazuma vezanih na tu temu, pa mi se o tome baš i ne da.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #42 : 01 Listopad 2013, 23:08:58 poslijepodne »
To znači da smatram da se i musliman Hrvat, i pravoslavac Hrvat, i ateist Hrvat trebaju obratiti na katoličanstvo.

Kako to se on mozse prieobratit, postoji li kakav postupak?
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #43 : 02 Listopad 2013, 16:05:54 poslijepodne »
Kako to se on mozse prieobratit, postoji li kakav postupak?

Kako ne! Postupak je trivijalan: najprije se odrekne zablude da bi Bogorodica Djeva bila rođena s istočnim grijehom. Nakon toga se odrekne zablude da ima neka druga Crkva osim svete Rimske Crkve koju je naš Gospodin na Petru utemeljio. Nakon toga prihvati da je sveti otac papa nezabludiv kad ex cathedra naučava o pitanjima vjere i morala, i eto ga. Od heretika napraviš pravovjernog katolika. Nakon iskrenog kajanja zbog tvdokornog ustrajavanja u ovim zabludama treba to i ispovijedit.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #44 : 02 Listopad 2013, 19:58:29 poslijepodne »
jesu li pravoslavci heretici ili šizmatici?