Autor Tema: Dogana_Vandalizam_UMI_Grad  (Posjeta: 8798 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Dogana_Vandalizam_UMI_Grad
« Odgovori #15 : 23 Rujan 2010, 12:06:42 poslijepodne »
ne zamjerim, obzirom da sam imala prilike svjedočiti tvojem laganom podozrenju prema toj imotskoj "subkulturi", kako je neki nazivaju.

laganom? podozrenju?
baš si pažljiva. ja uopće nemam lagano podozrenje prema tima nego tešku odbojnost i ne krijem. ništa osobno protiv nikoga od njih. samo tvrdim da ne služe dobru nego zlu. to je samo moje mišljenje.

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
« Odgovori #16 : 23 Rujan 2010, 14:24:38 poslijepodne »
laganom? podozrenju?
baš si pažljiva. ja uopće nemam lagano podozrenje prema tima nego tešku odbojnost i ne krijem. ništa osobno protiv nikoga od njih. samo tvrdim da ne služe dobru nego zlu. to je samo moje mišljenje.

ti si zapravo jedan od njih samo što tu spoznaju potiskuješ u sebi
panično bježiš od nje
i love my bike

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #17 : 23 Rujan 2010, 14:28:59 poslijepodne »

i love my bike

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #18 : 23 Rujan 2010, 14:37:48 poslijepodne »
ti si zapravo jedan od njih samo što tu spoznaju potiskuješ u sebi
panično bježiš od nje

hahahahaha. svoje kritičare moramo u guzicu ljubit prijatelju. pomažu nam da se ne uzoholimo.

Kad bi se dogodilo da u jednom samostanu ne bi postojao monah koji bi ostaloj braći bio teret i križ - nedostajalo bi tada tom samostanu nešto vrlo dragocjeno i važno. Prior bi se morao obratiti susjednom samostanu i odande si posuditi jednoga takvog monaha. (Sv. Bernard)

koliko si ti dobar ovom forumu sa svojim drugačijim stavom...toliko sam ja dobar tim čupavcima, ako ćemo pravo.

Offline Podi

• Iskusni forumaš...
Dogana - Vandalizam UMI Grad
« Odgovori #19 : 24 Rujan 2010, 12:05:00 poslijepodne »
... ne želim na dugo i široko, ali neka koja riječ i s druge strane. Članovi UMI nije napravila ovu šćetu ! Gradonačelnik tvrdi da nije ni on izjavio da su to napravili UMI, već prebaciva lopticu na novinara kao njegova "slobodna interpretacija" ! Kamere s Muzeja uopće ne pokrivaju taj dio ceste !

Znakovito je da je ta vijest izašla u "Slobodnoj" po cijeloj Hrvatskoj (na str. 26), ali u izdanjima u Imotskom te vijesti nije bilo ? Tko ne vjeruje nek provjeri ! http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/116026/Default.aspx

Prije 5/6 godina Dogana je bila napušteno smetlište, sve ove godine su ih mladi čistili, redili, trsili, bojali tako da ne drži vodu da su oni destruktivni huligani !

P.S.: Tog DJa francuza sam ja organizirao (uz projekcije nekih filmova). Meni je bila baš super večer ETNO WORLD MUSIC !!! Pola sata DJ u Dogani svoj set pjesama s filmskim projekcijama, a onda pola sata ispred Dogane koncert mandoline i klavira (sa Splitske glazbene akademije) - i tako naizmjenice kroz noć !!!
Eto neko to gleda kao uludo gluvarenje, ali ja (i još neki) smo iskreno uživali... mada meni NIKADA ne bi palo napamet nekom zamjerati što sidi na zidiću ispred kafića cilu noć - svak ima svoj gušt...

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Dogana - Vandalizam UMI Grad
« Odgovori #20 : 24 Rujan 2010, 13:10:03 poslijepodne »
Članovi UMI nije napravila ovu šćetu ! Gradonačelnik tvrdi da nije ni on izjavio da su to napravili UMI, već prebaciva lopticu na novinara kao njegova "slobodna interpretacija" ! Kamere s Muzeja uopće ne pokrivaju taj dio ceste !

meni se čini da je nebitno je li taj vandal formalno član umi ili nije nego je li bio doli u dogani prije neg je počupa stabljike. budući da ne virujem da je bio u rukavicama, na stabljikama se lipo uzmu otisci prstiju i nađe se ko je.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #21 : 24 Rujan 2010, 13:24:24 poslijepodne »

CSI Zmijavci. Otisci na cabljiki? U Imackoj? Sveta soja miračica, pa da tebi traže otiske tuđi prstiju iza tvoji ušiju. Unti.
Ili s tebon triba u prispodobaman?
Bijo Vinko u gostima "na naselju" u novoj kući negdi kod Božije korner zastavice. Ka je poša kući ima šta vidit. Ulupljena mu vozačka vrata, taman za zamjene. Iskucavanje ne pali.
Par iljeda ojera šćete.
I šta je triba bit kiwan na domaćina? Tražit zapis s videjokamere sigurnosne na parkingu?
Nikom ni riči, pati se s otvaranjem i zatvaranjem vrata i kući.
Ujutru propusti par poziva s nepoznata broja. Ondak ga nazove domaćin i pita: — Šta ništa nisi reka?
— O čemu?
— Pa cilo jutro te zove čovik koji ti je pijan u rikverac puka u vrata. Javi mu se.
— A di je bijo sinoć?
— Čovik te ne zna. Moj grij. Nisan vas sinoć upozna. A šta bi ti u gluvo doba sinoć u ovaj Božji korner zva puliciju?
Ondak Vinko počme lajat na svoje osiguranje i HZZO.
— Bem ti legalizirani reket, veli. Ti njimon pare, oni tebi o šake do lakta. A njegovo osiguranje? Katoličko. Croatia. Moje me stimavalo pet puta za tu šćetu, a njegovo — samo me čovik nazva i reka da mi je otvoren nalog kod ovlašćenog servisera i distributera naredni misec dana i da ako dotad ne ne popravim da javim da mi otvore novi nalog.

Ka se Virani pobiju iza mise na crkovnin vratin, ti bi Potješe popa okrivijo?

Podi, NHF. Prva asocijacija na tvoj upis mi je "Vlak u snijegu". Mlin — Dogana.
« Zadnja izmjena: 24 Rujan 2010, 13:38:04 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #22 : 24 Rujan 2010, 13:35:04 poslijepodne »
Ka se Virani pobiju iza mise na crkovnin vratin, ti bi Potješe popa okrivijo?
baren se ne će moć reć da su se napili na misi jerbo tamo samo pratar pije. a nisan vidijo ni da bumbe likovi mate lovraka.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #23 : 24 Rujan 2010, 13:43:22 poslijepodne »
baren se ne će moć reć da su se napili na misi jerbo tamo samo pratar pije. a nisan vidijo ni da bumbe likovi mate lovraka.
Mak na lonac. Ka si već upro u ohoholu.
Moremo se mi među se dogovrat da je marksizam-lenjinizam mrtav u Imoti pa i šire. Džaba nam.
Propušćaš "opijum za mase". Utjecaj riječi i glazbe more bit vatreniji od najvatrenije vatrene vode.
Barba Ranko se u "Samotni život tvoj" lipo spominje Gorkog:
"Sjećaš li se riječi Maksima Gorkog: "Zlobno udaranje bubnja izazvalo je u meni živu želju da nešto razorim, da polomim plot ili istučem dječake?" "
« Zadnja izmjena: 24 Rujan 2010, 13:45:06 poslijepodne glonga »

Offline OKJAR

• Uhodava se na forumu...
« Odgovori #24 : 24 Rujan 2010, 15:42:18 poslijepodne »
Potjeh moj, nisi svjestan koliko je mržnje u tebi i još laprdaš ovdje da viruješ u Boga. Ne spominji Božje ime uzalud, ubuduće. Svi ćemo mi gori na naplatu pa kako ko.

A šta pišeš prosudi sam, pogotvo ovo boldirano.

Citat: Potjeh
laganom? podozrenju?

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #25 : 25 Rujan 2010, 21:31:40 poslijepodne »
EEj, čekajte, imam i ja stav!
Ovako: mene već duže vrijeme čudi da umijevci podržavaju đuzela, tj. da su ga podržavali. Imao sam prilike sjediti s dragim čovjekom iz Yume pred paškom koji je u razgovoru o lokalnim izborima u kojeg se nisam uplitao, jer ne mogu glasovati a poštivam tuđe političko mišljenje, nabacio usput da će glasovati za đuzela. ja sam se osjećao kao da me je netko polio kantom hladne vode, ali toga čovjeka, možda se prepoznaje ako čita, i dalje jednako volim i cijenim. Draga gospodo. je li vama jasno da na visoke političke dužnosti u RH dolaze ljudi koji uzimaju proviziju od svega što se radi. To je politička praksa u ovoj našoj vukojebini. Đuzelov renome i par finti ukazuju da je to takav tip. Jednako kao što bih ja priznao, ovako nekome sa strane, čim me pogleda, da nemam neku kintu u džepu i da zapalim džoint. Ne može se biti u Yumi, "lijevo" orijentiran i podržavati hsp i čovjeka koji je "tipični imocki muljator". To se, dragi moji, vidi s kore. Bilo je samo pitanje vremena kad će se i u imotskom ova situacija između mladih ljevičara i desnog kapitala koji nema dublji osjećaj za zavičaj od vlastitog džepa jasno profilirati. Čupanje stabljika bilo je ono što psihijatri nazivaju "trigger", okidač za nakupljene sukobe. Braco ćosić i nije tu toliko bitan, makar sam o njegovoj pameti već jednom lamentirao ovdje. Animozitet između kapitalista koji želi novac i isključivo novac od dogane makar u njoj otvorio kupleraj ili zatvor, svejedno je, i mladih ljudi koji još imaju idale i koji gledaju dalju budućnost grada mora doći do izražaja. Đuzel pere ruke od dogane riječima: to nije gradsko. Nije to gradsko, ali grad je filter kroz kojega prolaze odluke ministarstva. A bit će gradsko kad se bude pogodovalo nekom pa se proda za jednu kunu, a ovi spreme mračni dio svote u džep pod izlikom razvoja. Sanader je otišao, ali trulost vrha je još ostala. I nemojte misliti da se radi o bezazlenoj sili, velika je to energija osobne koristi koja se proteže svim žilicama hrvatske politike. A gradonačelnikov istup prema gospodinu bilopavloviću i njegovi argumenti na RIM-u ispod su svakog dostojanstva. Ljudi iz dogane, vi ste smetnja, ali i politička moć. Osjećam da će "moja strana" u dogani izgubiti veći dio bitke, ali ne rat. E, sad se pozabavimo pitanjem postotka i prepoznajmo tko je prijatelj a tko neprijatelj.
Likarijine mudroslovije o francuzu koji baca ljude u depru mogu samo komentirati ovako: ajde, lipi moj likarijo, ti ovdje na forumu napravi barem jednom upis veći od 5 redaka, nemoj za to tražit novac, koji ima glavu i rep. pa ćemo svi popit jednu u tvoje ime.
Potjeh! potjehove izjave najradije ne bih komentirao. Kad se suoči s vlastitom prošlošću, dajem mu za pravo da govori iz pozicije iskustva. dotad, potješe, čitam samo strah, gledam kako se kriješ iza fantastičnih parola (koje ponekad vrijeđaju savjest), a vjerujem i tebe osobno jer znam da nekad govoriš ono što ne misliš. Artikuliraj, majku mu!
Dosta parola.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #26 : 26 Rujan 2010, 11:31:14 prijepodne »
...Likarijine mudroslovije o francuzu koji baca ljude u depru mogu samo komentirati ovako: ajde, lipi moj likarijo, ti ovdje na forumu napravi barem jednom upis veći od 5 redaka, nemoj za to tražit novac, koji ima glavu i rep. pa ćemo svi popit jednu u tvoje ime.
...

Brajo, ko je vidio toliko pisat zadžabe. :spidom
Ko je spomenuo "bacanje u depru" od strane francuza?

Pa ti nisi uspio pročitati ni ono kratko što sam napisao. Nije vrag da čitaš samo prvu i zadnju rečenicu?
Čovik, odnosno supružnici, su samo spomenuti u kontekstu razloga zbog kojeg sam bio u Dogani.

I bez ozira na količinu pisanja ostajem kod jasno definiranog mišljenja:

... nijedan kojeg sam doli vidio, neće se vruć vode napit.

Glavno je uživanje sist ućošak (na podu), bilo unutra ili vani, zagrlit žuju i dimon rastiravat komarce.

Govorim o dojmu koji sam stekao kad sam ušao.
Sumnjam da je to cilj udruge, ali u tom smjeru ide i ljudi temeljem viđenog i zaključuju.

Ako očekuješ da ću se prikloniti mišljenju da je ponekad potreban džoint ili.. griješiš.
Različitosti u mišljenju i ponašanju i ... postoje i postojati će. I potrebne su.
Ali ako očekuješ da će netko podržavati osobne hedonističke sklonosti i eventualno ih trpiti na račun drugih, mislim da si u krivu.
Tvoje ili bilo čije druge, nema razlike.
Predpostavljam da udruga i rad udruge nema veze s tim. Govorim o ljudima koji su se okupili na nekom mjestu, a ostali ih promatraju kao dio udruge.
Time i sve „nepodopštine“ pripisuju udruzi.

Brajo, je li dovoljno za jedan upis?
Moram li i oko formata išta minjat?
PS
Neke mudrijaše sam već zvao na piće, čak i na marendu...
:starac

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #27 : 26 Rujan 2010, 11:36:03 prijepodne »
EEj, čekajte, imam i ja stav!...
:-*

... jer ne mogu glasovati ...
Nije valjda da ti vjera brani?
Ili nisi prijavljen...
ili...
:starac

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #28 : 26 Rujan 2010, 13:36:05 poslijepodne »
čehoslovak

jučer sam slučajno dobio pristojan iznos novca
za gornji tekst te prvom prigodom častim večerom u "Veneciji"(čujem da dobro kužinjaju)
more!?
i love my bike

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #29 : 26 Rujan 2010, 13:41:34 poslijepodne »
Citat:
Nije valjda da ti vjera brani?
Ili nisi prijavljen...
ili...

tipični adezeovac
respektiraj tuđi upis,ne podcjenjuj tuđu pamet i zaključiti ćeš da čovjek govori o lokalnim izborima
i nema prebivalište u gradu Imotskom
ali to je očito previše za tipičnog adezeovca

i love my bike