Svakodnevnica > Prirodni svijet / EKO oči

Austropotamobius pallipes - Imotski rakovi

<< < (3/17) > >>

FCroaticum:
Unregistered
18-02-2002 23:48:55

Poštovani Zavelim,
Molio bih da se javite mailom na: webmaster@runovici.hr

-------------------------------

man on the moon 1969
21-02-2002 13:47:20

Ja sam lovio rakove i u Vrljici i na Blatu i u Suvaji i ...

aurora x
21-02-2002 14:06:33

tavi...

man on the moon 1969
24-02-2002 05:08:25

Najbolji su odma na vatri čim se izvade iz vode

FCroaticum:
Ima živih imotskih rakova... ima, dakle, nade... slikano 22.07.2008. na tajnoj lokaciji.

[privitak je izbrisao admin]

Zavelim:
velika i važna stvar, svakako triba čuvati ovu lokaciju ko oči u glavi  :starac

FCroaticum:
Zavelim

31-07-2002 22:48:05

... da će se neššto poduzeti oko imotskih rakova i rijeke Vrljike.

www.runovici.hr/ekologija/Index.htm

Što se tiče "projekta sustavnog pracenja stanja populacije deseteronoznih rakova" mogu zasigurno reći da u ljeto 1998, 1999 i 2000 od Opačca pa do niže mlinova na Perinušši nije bilo niti jednog jedinog raka. Satima sam pokušavao pronaći bar jednoga. I po danu i po noći.

Kakva je situacija ovo ljeto ne znam jer sam čuo da su neki par puta prošle i pretprošle godine ubacivali rakove. Da li su se prihvatili vidit ću za deset dana.

Možemo i sami napraviti mali eksperiment. Ubaciti dvadesetak komada i par dana gledati što se s njima deššava.

P.S.
Nadam se da je i pokretanje račije teme pod ovim topicom bar malo ubrzalo stvarenje predočenog projekta.

FCroaticum:
Zavelim:
02-08-2002 18:56:35

Izgleda da je to naziv naššeg domaćeg raka i već smo naveli jednog sličnog; Austropotamobius torrentium (kameni rak). Pretraživanje će vas odvesti uglavnom na talijanske stranice jer ista vrsta žživi i s one strane Jadrana. Red je da i mi napravimo stranice o naššem raku makar se zvao italicus. Koji vraga nije croaticus ili bar dalmaticus?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju