Autor Tema: Megaliti  (Posjeta: 4243 )

batakljun

• Gost
Megaliti
« : 22 Travanj 2010, 14:19:04 poslijepodne »
Gledah u ponedjeljak na HTV-u gostovanje jednog naseg zemljaka koji se raspricao ni vide ni manje nego o megalitima. Malo me cudi da je ovo prmaklo nasim dezurnim dusebriznicima. Pa nemamo mi prigodu bas svaki dan u tako reprezentativnoj emisiji slusati nase zemljake.

Inece o megalitima znam ono sto sam vidio po sivjetu, ove nase bas i nisam proucavao pa mi je nastup gospodina Nikolica bio zanimljiv, a o utemeljenosti neka govore drugi.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Megaliti
« Odgovori #1 : 22 Travanj 2010, 14:21:49 poslijepodne »
di? što? kako?
deder bato rec što je govorio i koji nikolić jerbo ne ćulin ja prid tv-om često.

batakljun

• Gost
« Odgovori #2 : 22 Travanj 2010, 14:25:18 poslijepodne »
ne culim ni ja jer je TV prepun komercijalnih sraanja,a li zbog toga ne smijemo zanemarivati one kvalitetne sadrzaje koji se povremeno jave - nabavi ISKON TV bit ce ti lakse.

radi se o gospodinu domagoju nikolicu, priznatom eruditu i poljoprivredniku iz naseg gradica.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #3 : 22 Travanj 2010, 14:28:02 poslijepodne »
ne culim ni ja jer je TV prepun komercijalnih sraanja,a li zbog toga ne smijemo zanemarivati one kvalitetne sadrzaje koji se povremeno jave - nabavi ISKON TV bit ce ti lakse.

radi se o gospodinu domagoju nikolicu, priznatom eruditu i poljoprivredniku iz naseg gradica.
hvala na savjetu. razmišljam o tome ili maxtv-u jer imam vrlo malo vremena za tv i to snimanje bi mi bilo super.
ne znam toga nikolića. što će u gradu poljoprivrednik?

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #4 : 22 Travanj 2010, 15:09:24 poslijepodne »
Uzmi Iskon, oni ti imaju dvodnevnu automatsku snimalicu za HRT1, HRT2, Novu i RTL.

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #5 : 22 Travanj 2010, 19:32:36 poslijepodne »
« Zadnja izmjena: 22 Travanj 2010, 19:35:30 poslijepodne Zavelim »

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #6 : 22 Travanj 2010, 20:04:05 poslijepodne »
...ISKON TV bit ce ti ...
Uzmi Iskon, ...

Mora li biti Iskon ili more i MaxTv ili Metronet3play. ;D ;D

:kokice
:starac

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #7 : 22 Travanj 2010, 21:11:11 poslijepodne »
Što znam samo Iskon (48h), Amis (48h) i Optima (12h) daju uslugu automatskog snimanja par nacionalnih programa. Fora je kad ti neko kaže, " e jesi li vidijo ono (malo prije, jučer, prikučer) na TV, šteta što si propustio", a ti sidneš prid TV i vratiš to što ti rekoše da je bilo dobro za pogledat. Odlična fora, šteta što se ne snimaju svi programi i da traje još dva dana više. A još ga koristim i ko PP terminator. Namjerno pričekam bar petnestak minuta i tek onda krenem gledat film i s guštom privrtim sve reklame. :)
« Zadnja izmjena: 22 Travanj 2010, 21:14:07 poslijepodne Zavelim »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #8 : 22 Travanj 2010, 21:28:33 poslijepodne »
Sluša sam Nikolića, mogu reć gleda emisiju. Mišak je ponovo odvrtio stoputi put svoj film tamo kad je bio oko benkovca. Domagaoj je načitan i obrazovan, svaka čast, nego ne znam zašto prodaje m pod b. nemogu njih dvojica doć ksebi kakve su to zidine. ma šta'š reć štaš li kazat? ima jedna metoda kojom se takve likove učini da uzlete. dadne im se čekić, kakva tajenta za početak pa im se ocrta pod vinklo kakav kamen. i udri brajo dok ga ne utučeš. nestalo bi čuđenja mislim za oko 10 ak dana. e undan doć kraj nji, uzet brusilicu s dijamantnom šajbom i zvonastim u rezervi pa ošini po prašini. pa za jedno popodne  okresat blok da bi ga egipćani ugradili bez probe s kreditnom karticom.oni ksenaks bi reka: ma to je nemoguća stvar!

Nu. ma zločest sam. emisija je bila dobra i uživao sa slušajući, posebno mi se svidila domagojeva teorija o dualističkoj koncepciji jezera. mistična su ta jezera, nema govora. ko to znade ono recimo osjetit, tu mistiku, taj talog povijesti tu buru postojanja i tako dalje. meni je to nekad mistično, ali da mi objašnjenje završi u električnom svemiru, nekako bi mi se činilo mehanično i proizvoljno, olako riješeno...
« Zadnja izmjena: 22 Travanj 2010, 21:36:32 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #9 : 23 Travanj 2010, 08:24:34 prijepodne »
ima jedna metoda kojom se takve likove učini da uzlete. dadne im se čekić, kakva tajenta za početak pa im se ocrta pod vinklo kakav kamen. i udri brajo dok ga ne utučeš. nestalo bi čuđenja mislim za oko 10 ak dana. e undan doć kraj nji, uzet brusilicu s dijamantnom šajbom i zvonastim u rezervi pa ošini po prašini. pa za jedno popodne  okresat blok da bi ga egipćani ugradili bez probe s kreditnom karticom.oni ksenaks bi reka: ma to je nemoguća stvar!

ti i koramac ko da ste se ludi gljiva naili
aj lav dis forum

batakljun

• Gost
« Odgovori #10 : 23 Travanj 2010, 13:41:04 poslijepodne »
najzanimljivija je prica o nacionalnom parku oko imotskih jezera, ostalo mi baš nije bilo dojmljivo, ali kao što rekoh ima i pozvanijih od mene da ne ispadne eno ga sve zna i po svemu piša protiv vjetra.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #11 : 23 Travanj 2010, 13:57:11 poslijepodne »
pogledao sam ovu 50-minutnu emisiju. kamenja ko kamenja. zanimljive su mi tvrdnje o tome da jezera nisu nastala urušavanjem ali ove gluposti o crvenom i modrom povezane s dualizmom - ajme. da ne spominjem onu bezveznu teoriju o jadranskoj lešnici. da sad neko nađe da je mračaj bio piramida i neko potegne crtu na nekom pravcu i nađe vrnjačku banju već će iskonstrirat nekakvu sličnu priču. inače, čovjeku po govoru ne bih pogodio da je imoćanin.
treba se pripaziti ezoterije povezane s ovim stvarima. istraživanje kamenica može ga polako odvesti do duhovnog zastranjenja.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #12 : 23 Travanj 2010, 14:00:36 poslijepodne »
Da ne pametujemo puno, pitanje glasi: Tko je sazidao najstarije slojeve, takve kakvi jesu, u Ošanićima, Aseriji i Burnumu? Ajde da csujem!
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #13 : 23 Travanj 2010, 15:42:22 poslijepodne »
Samir Osmanagić

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #14 : 23 Travanj 2010, 19:12:42 poslijepodne »
treba se pripaziti ezoterije povezane s ovim stvarima. istraživanje kamenica može ga polako odvesti do duhovnog zastranjenja.

:prv
bravo, kopat u dokazu tuđih teorija jest kao ispunjat križaljku koju je netko drugi sastavio. ali ima nešto u enigmatici makar je uzaludna, vjeruj mi. a prava ezoterija koja uči o građi boga, o njegovim organima, čak da ga je moguće sabotirati i razvijati, e to je ezoterija.
Dosta parola.