Autor Tema: Tito, dokumentarno-igrana serija  (Posjeta: 22210 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Tito, dokumentarno-igrana serija
« Odgovori #180 : 08 Srpanj 2010, 08:01:41 prijepodne »
Ja imam šefa s diplomom, on nema kolege sa studija.
bio je sam na godini  :hihi

Offline Trbotor

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #181 : 08 Srpanj 2010, 08:18:10 prijepodne »

@trbo
mensečini da sam te vidila neki dan u zadvarju, jel to moguće ili sam te s nekim zamijenila?
prilazijo si priko teste...

Apasalutno ja - reka bi stariji svit! Priko ceste na okuči!
...in defendenda veritate catholica et Croatia bene administranda...

Offline Insomnia

• Banned
  • Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #182 : 08 Srpanj 2010, 08:31:22 prijepodne »
Apasalutno ja - reka bi stariji svit! Priko ceste na okuči!

jep! na onoj okuči na izlazu iz centra, di je ona lipa kamena kuća, a prikoputa nje pa malo gorikar, ona što pari na džamiju :)
ma vas si mi bijo elegantan, ne bi te ni pripoznala da nisi malo spustijo očale na vr nosa dok si prilazijo... ;D

Offline Trbotor

« Odgovori #183 : 08 Srpanj 2010, 09:37:10 prijepodne »
jep! na onoj okuči na izlazu iz centra, di je ona lipa kamena kuća, a prikoputa nje pa malo gorikar, ona što pari na džamiju :)
ma vas si mi bijo elegantan, ne bi te ni pripoznala da nisi malo spustijo očale na vr nosa dok si prilazijo... ;D

Šta ja tu moren. Đava me nosa sad vamo sad tamo. Doklen ću, ko to more živ znat? Da mi nema Cetine, izdanija bi ka staro magare!

batakljun

• Gost
« Odgovori #184 : 08 Srpanj 2010, 10:52:15 prijepodne »
Ne znam nakladnika Cesarčeva expr. romana iz 1919. tiskanoga 1947.
a ni Šimića ekspresijonističku pismicu priko tri kitice ne mogu probavit.

naravno da ne znaš nakladnika njegova romana iz 1919. godine kad on taj roman te godine još nije ni napisao, a kamoli objavio.
Manifestum non eget probatione.

a kao drugo (ovo o Šimiću, da ne bi bilo zabune), s ovim se ne bi trebala hvaliti ni jedna odrasla osoba koja se bavi bilo iole intelektualnijim zanimanjem od manjanja kumpira, uz dužnu ispriku svima koji se bave tim časnim zanimanjem, uz preporuku da u kašetu s kumpirom ubace jabuku pa će kumpir manje klijat.
Non omnia possumus omnes.
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj 2010, 10:58:02 prijepodne BataKljun »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #185 : 08 Srpanj 2010, 18:08:50 poslijepodne »

U zdravoj jabuci je zdrav crv. Crv sumnje?

Ako ubacim zdravu jabuku u kašetu gnjili jabuka, ova zdrava ne će ozdravit one gnjile, čini se da ne će pomoć ni krumpirima suprotiva klijanju.

Krumpiri se krumpiraju,
curice se ne diraju…

Kokuruz se manja, krumpiri se gule, i pod komušinom moreju se i na milijun mali načina.
Uzput, guljenje krumpira u postrojbi bornoj nije baš nešto časno u kunarskom poimanju časti.

Čitanje ekspresijonističkoga romana i dugih ekspresijonističkih pismica je meni tlaka, to je stvar životne dobi i promjene ukusa ko npr. u slučaju re ćemo Vladana Desnice i "Proljeća Ivana Galeba" koji je po obćem sudu dijaka u boljševičkom (i Šuvarovu) školstvu žešća tlaka za mlada štioca. Ekspresijonistički roman mi se čini žešćom tlakom za sva životna doba i hirove ukusa kroz vrime.

Ne čini li se tebi malčice čudnom Cesarčeva bibliografija?
Re ćemo Djela iz 1900. po uredniku Vicku Zaninoviću i nakladniku "Zora" ZG, a nema ih na books.google.com?
intitle:djela inauthor:zaninović inpublisher:zoraLink za pretragu

Pogledaj godišta izdanjâ na online dostupnim Cesarčevim bibliografijama:
Hathi Trust, Open Library, WebPAC FFZG
Prema FFZG-ovom Web PAC-u ispada da za života ima objavljeno:
1 (slovima: jedan) roman [sic!]
Tonkina jedina ljubav 1931.,
taj "roman" će npr. i Ante Bašić ovdje proglasiti novelom,
jednu pripovjetku (ili više legendi?) Izraelov izlazak : i druge legende 1938.
jedan putopis Na Ukrajini : (iz ciklusa: Putovanja po Sovjetskom Savezu) 1940.

NSK OPAC / CROList ima 132 zapisa i upadljivo se razlikuje od skupova zapisa pri pretragama drugih poznatih i manje poznatih auktora na istom katalogu. Ovdje je svašta udrobljeno.
Godišta u stupcu "Datum izdavanja", ne ću reć, jasno govore o posthumnom pumpanju lika i djela.
Sva djela izdana za života su u bunkeru - "Lokacija: NSK Zatvoreno spremište".
1. Bjegunci 1933.
2. Careva kraljevina 1925.
3. Hugo, Victor; Claude Gueux / sa predgovorom Augusta Cesraca 1933.
4. Današnja Rusija / Vuk Korneli, 1925.
5. Kod sovjetskih malih naroda, 1940.
6. Zola, Emile; Rad / prijevod sa francuskoga August Cesarec, 1934.
7. Stjepan Radić i republika : prilog našoj političkoj historiji, 1925.
8. Sudite me! : ispovijest siromaka 1925.
9. Sudte me : zpoved chudaka / August Cesarec ; Preložila B. Ditetova, 1926.
10. Tonkina jedina ljubav, 1931.

U čitankama hrvatskog boljševičkog školstva od 1945. do danas, koliko mi je poznato, niti jedan ulomak, niti jednog Cesarčevog rada nije izložen uvidu i kritici rvacki pučkoškolaca, srednjoškolaca, ne daj Bože gimnazijalaca.

Toliko o dostupnosti i provjerljivosti Cesarčeva opusa.

Qu'est-ce que pumpage?

http://www.youtube.com/watch?v=ssiVCnz2qxQ

Na naslovnu temu barba Tonćine serije mogu reć da je barba falijo tajming, što bi rekli naši stari.
Čeljadi je više Tite 45+20 godina na vr qrca. Četrespet godina nisi moga otvorit ni podrum ni paštetu da ne iskoče Tito i partizani, od njegovi slika se nisi moga nigdi sakrit, kud god kreneš on gleda sa slike uz parolu "Drug Tito gleda sve nas" pa i sa slike na Podravkinu govedijem gulašu, nako, popriko, ekspresijonistički.
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj 2010, 18:35:37 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #186 : 09 Srpanj 2010, 07:22:30 prijepodne »
Na naslovnu temu barba Tonćine serije mogu reć da je barba falijo tajming, što bi rekli naši stari.
Čeljadi je više Tite 45+20 godina na vr qrca. Četrespet godina nisi moga otvorit ni podrum ni paštetu da ne iskoče Tito i partizani, od njegovi slika se nisi moga nigdi sakrit, kud god kreneš on gleda sa slike uz parolu "Drug Tito gleda sve nas" pa i sa slike na Podravkinu govedijem gulašu, nako, popriko, ekspresijonistički.
oklen bate s kolturon i s cesarcon. nu, glonge, ovo ti ne stoji. čeljadi tite nije dosta. to ne dokazuje samo gledanost barba tonćine serije nego i sva sila knjiga od titi po kioscin: 'jovankini riceti', 's tilom u lov na opasna međeda' itd. livoliberalni mediji ponovo napumpali izdušeni kult i red je brte bilo reć: maršal je  gol.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
iđemo na cetinu, cetinu, cetinu...
« Odgovori #187 : 09 Srpanj 2010, 11:45:09 prijepodne »

Offline Trbotor

Odg: iđemo na cetinu, cetinu, cetinu...
« Odgovori #188 : 09 Srpanj 2010, 15:48:52 poslijepodne »

batakljun

• Gost
« Odgovori #189 : 10 Srpanj 2010, 16:27:37 poslijepodne »
Kokuruz se manja, krumpiri se gule, i pod komušinom moreju se i na milijun mali načina.
Uzput, guljenje krumpira u postrojbi bornoj nije baš nešto časno u kunarskom poimanju časti.

ja ne pričam o guljenju kumpira, već o manjanju - a to je nešto potpuno drugo, za guljenje kumpira treba nekakva inteligencija, za manjanje ne treba, zato sam to i naveo.

Ekspresijonistički roman mi se čini žešćom tlakom za sva životna doba i hirove ukusa kroz vrime.
Toliko o dostupnosti i provjerljivosti Cesarčeva opusa.

tko voli, a tko ne voli ekspresionizam dalo bi se na dugo i na široko. međutim, naša tema je ovdje intelektualizam augusta cesarca - je li on obični prepisivač NKVD-ovskih gluparija ili nekakav stvaralac?
iz ovoga što si navela više je nego očito da se radi o čovjeku koji je iza sebe ipak ostavio nešto imtelektualno. u njegovo vrijeme hrvatska je imala cca 60% nepismenih, činjenica da cesarec prevodi sa stranih jezika, francuskog - što si sama navela je dovoljan dokaz nejgove visoke naobrazbe i više nego dovoljan dokaz da je ipak napravio jotu više nego prepisivao i objavljivao NKVD-ovske blejzgarije.
pored toga, činjenica da je jedan od začetnika ekspresionizma - nasljednik velikog matoša i nagovjestitelj krleže. pa zar te nije sramota reći da je on prepisivao NKVD-ovske bljezgarije i ni jotu više. sad kad si uhvaćena u gluposti, koprcaj se sama, kad ti već ovi ljubitelji cetine ne žele pomoći - osim ako eklatantno oftopičarenje ne smatraju pomaganjem.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #190 : 12 Srpanj 2010, 07:40:32 prijepodne »
iz ovoga što si navela više je nego očito da se radi o čovjeku koji je iza sebe ipak ostavio nešto imtelektualno.
u njegovo vrijeme hrvatska je imala cca 60% nepismenih, činjenica da cesarec prevodi sa stranih jezika, francuskog - što si sama navela je dovoljan dokaz nejgove visoke naobrazbe i više nego dovoljan dokaz da je ipak napravio jotu više nego prepisivao i objavljivao NKVD-ovske blejzgarije.
pored toga, činjenica da je jedan od začetnika ekspresionizma - nasljednik velikog matoša i nagovjestitelj krleže. pa zar te nije sramota reći da je on prepisivao NKVD-ovske bljezgarije i ni jotu više. sad kad si uhvaćena u gluposti, koprcaj se sama, kad ti već ovi ljubitelji cetine ne žele pomoći - osim ako eklatantno oftopičarenje ne smatraju pomaganjem.
bato frendu, kad si već da boljoj polovici da odradi posal iz kolture moga si jon reć da je glonga muškić...il san ja pričujo da je spol prominijo. more bit da i je pa da se zato boji su menon na piće da ga ne bi zaskočijo. hihihihi  ;D

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #191 : 19 Srpanj 2010, 00:41:34 prijepodne »
Druzse Tito, pushu na ramena,
Sinoch mi je ukradena zsena!

Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Teško je
« Odgovori #192 : 02 Kolovoz 2010, 11:53:53 prijepodne »

"Ljudi moji,
Teško je!"

"Teško je

(Ne može biti lako u zemlji
U kojoj je protuzakonito
Sumnjati u pamet
Stipe Šuvara)"
http://www.imoart.hr/forum/index.php?topic=2093.0

A kad tu nije bilo teško?
Nekima je i danas i ovdje neopišljivo teško što sumnju u autentičnost opusa i intelektualnu veličinu boljševičkih agenata mogu okvalificirati tek kao nemoralnu i sramotnu, a ne više kao protuzakonitu stvar.