Autor Tema: Popravljanje gitare  (Posjeta: 14567 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Popravljanje gitare
« Odgovori #15 : 10 Ožujak 2010, 23:15:49 poslijepodne »
Dragi moj Slovak fala ti na lipoj ideji. Eto mene na veliki petak s mojom gitarom. Malo je bolesna, a s obzirom da boluje od sličnih bolesti kao gore navedena siguran sam da ćeš se znati i snjon snaći!!! p.s. ne moraš žuriti da je izličiš iman rezervnu!!!
diš pivat na veliki petak, Bog s tobom pajdo kameni. lipo ćemo mi na uskrs uvečer...slovak, strizi, ti, ja...pa pomalo. ko ti je crta ovu karikaturu. nema ti piše.  :hm

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #16 : 10 Ožujak 2010, 23:27:51 poslijepodne »
tragovi učitelja po cijelom gradu. strizi guru, ne voli slaninu i puru. e, kad smo već kod ove teme, u mene je posudio svoju prvu gitaru ima brat-bratu 23 godine i još mi je nije vratio ter ovom prilikom skromno zamoljevam je li.  ;D
sitan i pametan ko čip. nema pajdo, siti me se samo kad mu triban. više se i ne sićan kad san zadnji put čuo kako mu gitara nježno cvili. a zva me je kad mu je tribalo u petak dotrat niki čip isplita.  :'(

možda je to baš ova koja je sada kod mene. je li bila marke kyoto?
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #17 : 11 Ožujak 2010, 10:43:18 prijepodne »
možda je to baš ova koja je sada kod mene. je li bila marke kyoto?
ko žensko kad je pitaš za marku automobila reći ću ti koje je boje bila...nako tamno kafena s nekon bilom plastikon. već je tad bila rasklimana pa nema šamsi da je priživila ni uz taka meštra ko štos ti. meni je da pra bože još dok je stolova u župnoj kući u urnovću.  ;)

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #18 : 11 Ožujak 2010, 19:14:36 poslijepodne »
Ova je smeđa i ima bile plastike, kao i većina gitara. Ništa, potješe, zaboravi ti na gitaru. Ima ih kupiti već po 300 kuna u konzumu. Vidio sam nova električna u rainbow shopu, sa svim karakteristikama gitare - 600 kn. Strašno su pale cijene instrumenata u odnosu na nekad, ali isto tako dogodilo se s kvalitetom. Imati kvalitetnu, znači dobru gitaru ostao je skup sport. Kvaliteta se mjeri zvukom, a ovi jeftini modeli, trefi nekad začudno dobar i jeftin instrument, to nemaju. Nego, nema kamenoga sa fotkama, biće mu nije dobro osvjetljenje. :P
Trenutno sam zaokupiran jednim modelom kojega sam našao u dubravi kraj stadiona. Ibanez, 12 žica, cijena 1500 kn. Prava sitnica!

To je izvrsno za folk, zvuči kao dvije odjednom, pun, ugodan, rezak zvuk koji miluje uši. Evo, pasite!
Obično se kaže: ko će to uštimat! Ove imaju gore na vrhu ugrađen mali električni tuner. Valjda ima i model bez toga. Ovu mi kupite za rođendan.
« Zadnja izmjena: 11 Ožujak 2010, 19:16:31 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #19 : 11 Ožujak 2010, 22:53:30 poslijepodne »
Citat:
Ništa, potješe, zaboravi ti na gitaru.

iman neku gitaretinu. 500, 600 kuna platio i malome školu. dodijalo mu brzo. sad sam odlučijo da ću ja malo po njoj pribirat. čujo san da žene vole gitariste. šta bi naši stari slovače rekli za vu s 12 žica...12 gusala od puta.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #20 : 12 Ožujak 2010, 00:03:10 prijepodne »

iman neku gitaretinu. 500, 600 kuna platio i malome školu. dodijalo mu brzo. sad sam odlučijo da ću ja malo po njoj pribirat. čujo san da žene vole gitariste. šta bi naši stari slovače rekli za vu s 12 žica...12 gusala od puta.
Žene vole dobru gitaru, ali jednako i dobro auto. Auto je lakše naučit vozit nego gitaru svirat, ali više košta. Šta bi rekli?! Šta ja znan šta bi rekli. Šta bi ti reka da bi rekli?
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #21 : 12 Ožujak 2010, 07:25:53 prijepodne »
Citat:
Žene vole dobru gitaru, ali jednako i dobro auto. Auto je lakše naučit vozit nego gitaru svirat, ali više košta.

e, a volidu li automekaničare i popravljače gitara?  :hm

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #22 : 12 Ožujak 2010, 13:09:22 poslijepodne »
A da mi budemo badže?! pssst...
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #23 : 12 Ožujak 2010, 13:11:31 poslijepodne »
A da mi budemo badže?! pssst...
ha. koja ti je svastikica za oko zapela, da ti je uvatin?  ;D

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #24 : 12 Ožujak 2010, 13:24:06 poslijepodne »

moran li ovako javno?
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #25 : 12 Ožujak 2010, 13:33:21 poslijepodne »
moran li ovako javno?
jok. ni čut. sam si započeo.  :svojaposla

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #26 : 12 Ožujak 2010, 14:45:30 poslijepodne »
jok. ni čut. sam si započeo.  :svojaposla

najgore kad me pušta, ili kad je toliko malo da me jedva dirne. e, tada sam bijes na forumu, pa mi sutra bude ža i novaca i odanja. i kad mi draga kaže skini se. ma, kako ću se skinit, šta mi to govoriš, skini me ti sama. nisam ja ogledni primjerak, a ni si ni ti bogme, makar se nekad rastežeš na staklu ogledala, vitka, i kad mi je malo vidim te triput, kao nacrtanu i poredanu, kako se stapaš sa svakim svojim odrazom. ljeti, kad je toplo, tvoja put je zagasito smeđa, toliko različita od bijele zimske oprave. kad te udišem, tvoj miris, nečulan, slijeva mi se niz grlo, i volim te draga dok te pijem, vrlo.
ovo je pjesmica jednoj od potjehovih brojnih dobrih svastika.

A sad, kako sam slomio potenciometar na fenderici. Postoji jedan majstorski izraz, kaže ne diraj ono što je ispravno, samo ćeš pokvariti. Jedan kupio polovna mercedesa pa počeo pr*kat oko dizni, da bi ih on očistio. Eno i danas lupaju ko čekići, auto mu se čuje s onkraj sela, sve zbog čišćenja. Tako i ja. Popravio tu gitaru, ne mogu se sebi nadiviti, pa raspredam nadugo i naširoko. Idem ja sad mislim očistiti plastiku oko magneta, kola malko oribat da se sjaji ko da ću na nastup. Kad tamo, ne da se jedno kolo skinut. Ja dvi čiste kašikice pa podvati s obe strane i gur! gur! izvuče čitavu osovinu potenciometra ili onoga za pojačavanje tona. Ma džaba rastavio, plastika otpala s metala. Superglue i to zalipim, ali opet, nestaje tona na pola okreta, ne moreš ti ispravno popravit! Ova pjesmica se zove: Ne diraj, pokvarit ćeš!
Dosta parola.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #27 : 12 Ožujak 2010, 15:09:08 poslijepodne »
Citat:
ovo je pjesmica jednoj od potjehovih brojnih dobrih svastika.
legendo!  :vidak

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #28 : 12 Ožujak 2010, 19:04:07 poslijepodne »
Evo bio u čovika, uzeo ona klišća s nekim ogledalima i stavio novo kolo, zalemio. Šta je platit? Tliko i tliko! Ma kako tliko, na još zeru! Sve te razumin, u redu je. I ćao.
Bacin ćik kroz prozor s kata i on drito doli na mopeda. Pa je na mopeda! Ma nije valjda?! Je, čini mi se! Sidi, ma di ćeš sad! A ja trk doli niza skale, čoviku će još planut motor. Za kvaku vanjski vrata, zaključano, otključam, trk vanka, a ono ćik na mistu di stoje noge, dimi i žuti po aluminiju za pod cipele. Bogu vala, reko. Bacim ga. Nevalja pušit i svirat u korizmi.
Dosta parola.

Offline kamenizg

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #29 : 24 Ožujak 2010, 22:11:49 poslijepodne »
Alo prijatelju moj Slo,  :hm hahahaha vidi Slo, Hlo odma si mi bijo poznat, sad sam se sitijo!!! Nego ajmo mi ozbiljno je l ja mogu dotrat gitaru za uskrs pa da tucaš po gitari ili ne mogu i što bi triba još kupit da je popraviš? Ajd javi brte, a ja ću je fotkati pa staviti sliku na forum!!!
O TEMPORA, O MORES!!!