Autor Tema: korizmena promišljanja  (Posjeta: 16464 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Đavle, u paka!
« Odgovori #105 : 13 Veljača 2013, 11:16:05 prijepodne »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Đavle, u paka!
« Odgovori #106 : 13 Veljača 2013, 13:42:34 poslijepodne »
http://img839.imageshack.us/img839/8392/papinodlazakslavilepros.jpg
A tenta… tenta…
Evo na predmjer, Podija nema sto godina, pa se na prvi dan korizme siti skupljanja hitova iz gangaškog NeueGangaWelle (1970-1990).^

Glede još jedne pepelnice mi se svidio propovjednički nastup jednog propviednika u nedilju. 'Svitova' je župljane glede korizmeni zavita da idućih četres dana komôtno griše, piju, puše, drogiraju se… a da 'pokorničko' ponašanje prikobace na priostali tristadvajestpet-šest dana kroz godinu.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #107 : 13 Veljača 2013, 13:59:29 poslijepodne »
A tenta… tenta…
Evo na predmjer, Podija nema sto godina, pa se na prvi dan korizme siti skupljanja hitova iz gangaškog NeueGangaWelle (1970-1990).^

Glede još jedne pepelnice mi se svidio propovjednički nastup jednog propviednika u nedilju. 'Svitova' je župljane glede korizmeni zavita da idućih četres dana komôtno griše, piju, puše, drogiraju se… a da 'pokorničko' ponašanje prikobace na priostali tristadvajestpet-šest dana kroz godinu.
Ehehe, dobro je da si ti Podiju kaza upravo što san ja mislijo, al san primuča da ga ne naljutin.  ;D
Ovi propovidnik je ko i jedan moj prejtelj (iz mista di ovce i koze pasu pod ručnon) kojega strahovito ljute korizmena prenemaganja vjernika i nazovi vjernika i koji uizinad njiman tvrdi da će poduplat i piće i pušenje.  :boli :lok

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #108 : 13 Veljača 2013, 14:02:25 poslijepodne »
A tenta… tenta…
Nu kaži, kako jin nije ladno u gaćican u ladnu Crkvu. Zato morebit i mlataraju sa sobon.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #109 : 13 Veljača 2013, 16:05:12 poslijepodne »
Nu kaži, kako jin nije ladno u gaćican u ladnu Crkvu. Zato morebit i mlataraju sa sobon.
Đava ne ore i ne kopa, već… između ostalog, podpaljiva prkna uzpaljena.

A za oni pravni savjet? Ne znan pojma. 'Ne poznajem lokalni jezik i običaje.' Ko teatar apsurda. How about 'boboim'?
Ko radi na nalozima?
Zar ne misliš da taj i drugi provideri ne trže podatke?
U tačka.ba se trži CD-ejovima s osobnim podacima građana, a pritom sve mjerodavne institucije tvrde kako podatci nisu iz njihovih baza podatka.

U RH ti općina/grad (zakonito/) uzmu npr. Clipper bazu podataka od vodovoda i od komunalnog poduzeća. Zbroje te dvi baze i po tom na istu nekretninu naplate: porez na kuću za odmor jednoj osobi, komunalnu naknadu dvjema osobama od kojih jedna nema prebivalište na toj adresi, a druga ima prebivalište, međutim nit je u posjedu ikakve nekretnine u toj općini (katastar) nit je vlasnik ikakve nekretnine (sud/grunt) u toj općini gradu. Stjecajem okolnosti računi za odvoz smeća glase na jednu, a računi vodovodni na drugu osobu na istoj adresi. Pritom je jedna od njih trajno u dijaspori.
Tako obćinari beru godinama najmanje trostruka beriva s jednih te istih kvadrata. Trošak s 50 kn takse na žalbu, pa za dokaze iz grunta i katastra, pa za bilužnika i odvitnika… pa kad je još u pitanju težepokretan pemzić… odgađa raščišćavanje slučaja godinama.
Ostala beriva uslijede kad ta ista baza završi (zakonito?) u rukama 'Rvacki voda' npr. Sliv Vrgorac, pa ondak i ovi opicse naknadu za uređenje sliva rijeke neznane Vrgoračke glede melioracije nekretnine na Braču.
Nepročišćena baza će završit i u poreznika po ovom Linića porizu na nekretnine.
Obćinski državni tužitelj na zahtjev stranke ne će uzet ni zaktjev stranke glede prijave za nezakonito trženje podacima i bazama ter za krivotvorenje službenog dokumenta i/ili nesavjesan rad u službi glede donositelja prvog réšenja o komunalnoj naknadi koje se već sto godina svake godine samo prepisuje. Već će stranku poslat dežurnom krim inšpektoru (koji baš i ne dežura) da mu se izjada na zapisnjak.

Ako misliš da si opra savist s onom slikom imacki viseći vrtala/balkona - nisi. Negdi su u razkoraku termini savjesti vjerničke i savjesti građanske?

Građanska savjest savjesnom građaninu nalaže sliedeće…
Mjerodavni gradski općinski županijski državni građevinski inspektorat ti je bliži neg meni. Me š čini. Od kuće? Ili od posla?
Valda je još u noj zgradi iztočno od Jokera. Pristupiš tamo nepozvan. Tako će ti pisat u obrazcu koji će ti dat: 'Pristupa nepozvan _____ u ovaj ured'. Ponesi kemijsku jer ti je ne će dat.
Pa popuni obrazac s prijavom neposredne opasnosti za život i zdravlje ljudi tu-i-tu, takoj-i-takoj. Upiši svoje osobne podatke i brojeve i adrese za kontakt. Piši. Jerbo se među inšpekturima koje ako i zatekneš ijednog ne će zanimat uzimanje tvoje usmeno date prijave na zapisnik.
« Zadnja izmjena: 13 Veljača 2013, 17:00:52 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #110 : 14 Veljača 2013, 12:23:30 poslijepodne »
Đava ne ore i ne kopa, već… između ostalog, podpaljiva prkna uzpaljena.

A za oni pravni savjet? Ne znan pojma. 'Ne poznajem lokalni jezik i običaje.' Ko teatar apsurda. How about 'boboim'?
Ko radi na nalozima?
Zar ne misliš da taj i drugi provideri ne trže podatke?
U tačka.ba se trži CD-ejovima s osobnim podacima građana, a pritom sve mjerodavne institucije tvrde kako podatci nisu iz njihovih baza podatka.

Korizmena promišljanja. Di smo ono stali. Postilo se i nemrsilo, al pado na kroštule. Reko: imade li jaja u njiman? Nema. Samo brašno na ulju. Ajde bravo. Poide ja punu kutiju kroštula i kad uze praznu kutiju iman šta i vidit. Sastav: jaja. Ma zna san. Reko: kako nema jaja kad ima jaja? Ajde, ne će grij na usta. Najlašnje tako. Ne će ništa nikudan pa isto uđe.
Zaboravin da si iz Nedođije. Džoker pitaj Glongu omanijo. Mirko Miočić prdno u čabar. Eno in tamo. Samo da znadeš da san se dositijo taktici. O svemu kad bude...

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: korizmena promišljanja
« Odgovori #111 : 14 Veljača 2013, 15:42:27 poslijepodne »
punu kutiju kroštula?

a dobro te nije prikinilo

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #112 : 14 Veljača 2013, 17:23:51 poslijepodne »
…Poide ja punu kutiju kroštula i kad uze praznu kutiju iman šta i vidit. Sastav: jaja. Ma zna san. …

Eto 'ta ti je savjest. Duda varalica.
A lipo ti je još u Bukvaru pisalo:
»Sjetio se Joso:
— U tijestu su jaja!«

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #113 : 14 Veljača 2013, 22:38:47 poslijepodne »
Petke posti, a korizmu sushi,
Blago njemu i njegovoj dushi.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #114 : 18 Veljača 2013, 10:22:44 prijepodne »
'Ti više pripadaš Crkvi nego mnogi koji se busaju u prsa svojim katoličanstvom i hrvatstvom. Bog ne gleda na brbljanje, nego na djela... Ti nastoj meni kod svetoga Petra ispuniti jednu molbu. Molim te pripazi na jezik, pogotovo beštimje – stoji u pismu don Josipa koje je podijelio vjernicima.

rekvijem za Mosora i Fažola

Ruku na srce, nije mi taj Mosor bio mrzak čovik. Zato sam valjda uzeo čitati ovaj članak. Meni se čini da je don Josip Čorić ipak dosta pretjerao. Najme kaj, Bog doista ne gleda na brbljanje, ali gleda na vjeru i na djela, a ne samo na djela. A Mosor nije bio ni kršten, iako je bio blizu tome jer je svom prijatelju don Čoriću izjavio da bi se rado krstio ali ne zna šta bi mu pokojni ćaća na to reka. E pa sad, to se može gledat su dvi strane, ali vjernički se ne gleda na to šta bi mi reka ćaća nego je Bog ispred i iznad svega. Nu, ne pričamo o vjerniku. Kako to da se služi misa za nevjernika? Ima tu dosta pitanja. Sve u svemu, mislim da je dragi i simpatični don Josip dao previše oduška vlastitim prijateljskim osjećajima koji s vjerom nemaju vele veze. I, dragi don Josipe, nema gori beštimat sve i da oće.
« Zadnja izmjena: 18 Veljača 2013, 10:25:18 prijepodne Potjeh »

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #115 : 18 Veljača 2013, 15:11:22 poslijepodne »
Citat:
Ti više pripadaš Crkvi nego mnogi koji se busaju u prsa svojim katoličanstvom i hrvatstvom.

zar Mosor nije bio rišćanske vire, podritlom je iz Baljaka, Petrovo polje kod Drniša

http://hr.wikipedia.org/wiki/Baljci_(Ružić)
« Zadnja izmjena: 18 Veljača 2013, 20:02:32 poslijepodne Zavelim »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #116 : 18 Veljača 2013, 19:49:33 poslijepodne »
http://hr.wikipedia.org/wiki/Baljci_(Ru%C5%BEi%C4%87)

Admini, da li se išta u SMF-u poštelat oko parsiranja URL-ova?

A u međuvremenu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Percent-encoding
UTF8 (hex) to percent encoding

% = %25
space = %20
/ = %2F
& = %26
? = %3F
= = %3D
( = %28
) = %29
č = %C4%8D
ć = %C4%87
đ = %C4%91
š = %C5%A1
ž = %C5%BE

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #117 : 19 Veljača 2013, 13:59:02 poslijepodne »
zar Mosor nije bio rišćanske vire, podritlom je iz Baljaka, Petrovo polje kod Drniša

http://hr.wikipedia.org/wiki/Baljci_(Ružić)
Mosor nije bio kršten. Otac mu je bio Jovo, a mater Uzinićka iz Poljica.
Ovdje piše

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #118 : 19 Veljača 2013, 14:46:07 poslijepodne »
Navodim riječi jednog od tvojih prijatelja g. arhitekta Jerka Rošina, izgovorene na promociji njegove knjige o kojoj si i ti trebao govoriti: “Mosore, govorio si da ne vjeruješ u Boga, ali zato On vjeruje u tebe!”

(Iz iste homilije)

Bože moj i Gospe moja, kola su negdi krenila nizbrdo. Neko nije spušća mačak. Bog viruje u Mosora? Ujmisusovo pope. Da i nije s oltara, sablažnjivo je.
Sad će ispast da san vaki-naki, ne bi da čoviku da se spasi. Ma nije to. Bog da svima da se spase, ali čini mi se da se letvicu spušćalo, a mačak nije.
Korizmeno promišljam.

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #119 : 21 Veljača 2013, 20:44:46 poslijepodne »
“Mosore, govorio si da ne vjeruješ u Boga, ali zato On vjeruje u tebe!”[/i]

Na stranu shto bi nietko mislio da je uspila igra ricsi, ali ovo pridpostavlja da je i Bog religiozan.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)