Autor Tema: SUĆUT  (Posjeta: 34802 )

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
Odg: SUĆUT
« Odgovori #75 : 14 Siječanj 2010, 12:21:01 poslijepodne »
Citat:
Slično je s ovom tvrdnjom: Crkva stala na stranu kriminalca. Je li u redu nekoga proglašavati kriminalcem tek tako? Ja se zalažem za to da sudovi proglašavaju kriminalce a ne novine i ulica.

ponavljam:Crkva je stala na stranu kompromitiranoga lažljivca
(nema isto značenje kao rječ kriminalac)

znam da si ti toga svjestan i da si negativno pisao o tome
ali ima onih koji to spore,primjerice moj susjed Zavelim

« Zadnja izmjena: 14 Siječanj 2010, 12:25:35 poslijepodne nunu »
i love my bike

Offline mirbi

• Uhodava se na forumu...
« Odgovori #76 : 14 Siječanj 2010, 12:30:59 poslijepodne »
Zašto se onda Sanadera mirne duše može zvati kriminalcem, a protiv njega nema (još) ni optužnice? Ili je to zbog toga što Sanader više nema moći, pa po njemu možemo, a po Bandiću ne možemo, jer je još uvijek gradonačelnik?

Kako bi se lako mene odrekli da postoji samo sumnja da sam nešto zgrišila... prvi Potjeh.  :raspa

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
  • Kada čovjek prešuti istinu, kamen progovori!
« Odgovori #77 : 14 Siječanj 2010, 12:32:34 poslijepodne »
Dok ćulim za kompom, malo postova, a kada odradim posao i vratim se za komp onda ih ima Bože blagoslovi.

Slažem se u većini i s onima koji su ZA, a i sa onima koji su PROTIV. Zašto?

ZA: Mislim da je dužnost Crkve da ima stav o zbivanjima i problemima u društvu. Uz božansku dimenziju (Bog) ne bi smjela odbaciti ljudsku (Čovjek). I u samom poslanju je odgovorna za društvo.
PROTIV: Ne bi smjela ulaziti u strančarenje i stajanje uz pojedine osobe, vengo bi morala poticati na one temeljne vrijednosti čovjeka (kao pojedinca a i djela društva). S druge strane, gledajući TV, slušajući radio, čitajući tiskovine ne mogu a da ne primjetim jednu cijelu kampanju koja se vodi protiv Crkve (za sada protiv hijerarhije, a polako dolazimo i mi kao vjernici na red). Je li tamo neki svećenik u Dubravi ili u Bencićima rekao za ovu stranku ili za onu - nije rekla Crkva nego pojedinac koji se nije snašao i pripustio se trendu.

Pokušavaju mediji plasirati zapovjednu odgovornost i uopćiti Crkvu. Tamo neki vjernik kroz svoje loše iskustvo, svoj životni problem rekne: "Nema Boga i neću ići više na misu", a ako je novinar blizu onda će osvaniti naslov: "U XY mjestu vjernici više neće ići na misu". To nije tako.
Da ima svakavih svećenika? Ima. Ima li i dobrih svećenika? Ima. O kojima se piše? O onim svakakvima.

... Svakim danom čovječje je promišljanje sve kompliciranije ...

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #78 : 14 Siječanj 2010, 12:35:18 poslijepodne »
Citat:
ponavljam:Crkva je stala na stranu kompromitiranoga lažljivca
(nema isto značenje kao rječ kriminalac)

znam da si ti toga svjestan i da si negativno pisao o tome
ali ima onih koji to spore,primjerice moj susjed Zavelim

Prijatelju, meni se čini da ljudi u ovoj zemlji postaju 'kompromitirani' i 'lažljivci' ovisno o tome koji stav zastupaju i da ih takvima ulica i novine proglašavaju.
Ja ti želim da se o tome zamisliš.
Mene je jedna zbilja draga mi i ni na koji način kompromitirana osoba  zamolila da jedan tekst koji je napisala prenesem u javnost.
Ja ću to ovdje učiniti s nadom da će ga pročitti što više ljudi - i vjernika i nevjernika i zamisliti se nad njim.
Tko nema strpljenja neka ga preskoči, a urednika bih molio za razumijevanje jer ne želim stavljati link zbog dužine teksta.
(tekst slijedi ...)

« Zadnja izmjena: 14 Siječanj 2010, 12:38:43 poslijepodne Potjeh »

Offline boboim

• Ne može bez foruma i obrnuto...
  • ništa ne zna, ništa ne čita...
« Odgovori #79 : 14 Siječanj 2010, 12:35:47 poslijepodne »
Čudno, ali kad je Papa Ivan Pavao II rušio  komunizam, uljuđenoj građanskoj demokraciji zapadnog tipa nije smatalo miješanje Crkve u politiku (8a di ćeš većeg miješanja od rušenja cijelog sistema).

Danas, kad Crkva iznosi svoje opservacije o općoj dehumanizaciji, ovog puta uzrokovanog ne od komunističkih dikatatora, već od postulata profita, odjednom se svi boje križa na zidu!

I budimo dosljedni do karaja. Kad skinemo križeve s zidova javnih poduzeća, ukinimo i božićnice zaposlenima u istima, skinimo ukrase s trgova i ulica (osim po izlozima dućana), zabranimo božićne pjesme u eteru (osim onih na korporativnim reklamama), zabranimo javno čestitanje božića, a svećenicima hodanje u abetu (osim u crkvi).

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #80 : 14 Siječanj 2010, 12:37:27 poslijepodne »
Citat:
Kako bi se lako mene odrekli da postoji samo sumnja da sam nešto zgrišila... prvi Potjeh.  :raspa
Nemam se ja tebe što odricat. Vidili se jednom u životu. Imam prijatelja koji su javni grješnici i ne odričem ih se pa me čudi ovo što si napisala.

Offline barack

« Odgovori #81 : 14 Siječanj 2010, 12:37:38 poslijepodne »
Dok ćulim za kompom, malo postova, a kada odradim posao i vratim se za komp onda ih ima Bože blagoslovi.
Evo ti rješenje:

http://mopedija.mobil.hr/slike/1148334391.jpg

prvi sa spiska
Je, daštaje...

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #82 : 14 Siječanj 2010, 12:41:12 poslijepodne »
bobo
promašio si ceo fudbal

Citat:
ja sam dao napraviti 100 majica sa glavušom dr. ive sanadera na prsima i nosit ću ih kroz selo
izvanredna ideja
kada bi našao 100 prsiju koje će pronosati te majice par dana
i love my bike

Offline benco

• Forumaš sa stavom...
  • Kada čovjek prešuti istinu, kamen progovori!
« Odgovori #83 : 14 Siječanj 2010, 12:42:20 poslijepodne »
Evo ti rješenje:

http://mopedija.mobil.hr/slike/1148334391.jpg

prvi sa spiska

Da je kunića, moglo bi se, a ovako nadati se. Nada umire zadnja - svi to govore.  :strizi
... Svakim danom čovječje je promišljanje sve kompliciranije ...

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Refleksije jednog biračkog anonimusa katoličkog predznaka
« Odgovori #84 : 14 Siječanj 2010, 12:44:58 poslijepodne »
...I komu da se potuži? Ta njega niko ne sluša, ni braća koja lutaju.
O Bože, žeže tvoja riječ i tijesno joj je u grlu, i željna je da zavapi.
Ta besjeda je lomača i dužan sam je viknuti, ili ću glavnjom planuti.
Pa nek sam krijes na brdima, pa nek sam dah u plamenu, kad nisam krik sa krovova!...“

Izbori, politika, vjera, Crkva

Ne bih mogla reći da sam apolitična osoba, ali nastojala sam sačuvati distancu prema politici. Da budem do kraja iskrena, moj stav o političarima sličan je stavu Židova Isusovog vremena o carinicima. Židovi svakako nisu bili ravnodušni prema njima, ali od njih su se držali podalje jer su ih prezirali i smatrali nečistima.
 S druge strane, svoje biračko pravo nisam gledala kao pravo, nego kao dužnost, te sam izlazila na izbore i onda kad sam bila prisiljena od dva zla, birati manje, a to je u ovoj zemlji, prečest slučaj.
Kad izlazim na izbore, onda nastojim birati najmanje lošu opciju za svoj hrvatski narod i onu koja neće narušiti moj osobni odnos s Bogom, ni odnos hrvatskog naroda s Bogom. Vjerujem da se toga pravila trebaju držati svi Hrvati-vjernici. Namjerno ne kažem – katolici ili kršćani jer nisu svi katolici ili  svi kršćani vjernici.
U početku promidžbene kampanje, nakon što sam prvi put čula g. Jurčevića, prepoznala sam u njemu svog idealnog kandidata, iako ni gđa. Škare-Ožbolt i g. Tuđman nisu bili daleko od toga. Tijekom kampanje, mom čuđenju nije bilo kraja, jer je izgledalo da mnogi kandidati uopće ne vode kampanju. Zar su odustali? Tek na izbornom listiću sam vidjela da su i dalje u igri.
 Kud i kamo više, od svih ostalih, izvirao je lik ili ime g. Josipovića sa svih strana. I ovako površnom promatraču kao što sam ja, bilo je jasno da svi mediji, prikrivenije ili otvorenije lobiraju za njega. Zar mediji ne bi morali sačuvati neutralnost, a njihovi zaposlenici objektivnost, unatoč vlastitim stavovima? U prvom krugu izbora, pomirila sam se sa stanjem stvari  poput većine Hrvata, iako su me grizle nepravde, opsjenarskom vještinom, inicirane iz štaba onih koji su proklamirali  pravdu.
Ostadoše Josipović i Bandić. Na trenutak sam bila zbunjena i u napasti da prvi put ne izvršim svoju biračku dužnost.
Isuse, pošalji mi Duha Svetog da me vodi! Što bi ti, Isuse, učinio? Sjetih se da Isus nije zazirao od carinika kao njegovi sunarodnjaci. Išao je među njih. Pozvao je Zakeja i došao u njegovu kuću. Mateja –carinika učinio je svojim apostolom. Iz tijeka kampanje i izjava kandidata nije bilo teško u Bandiću prepoznati Zakeja i Mateja.  Josipović bi u ovoj priči mogao proći kao Rimljanin.
 Od tog trenutka pažljivije sam pratila zbivanja oko izbora i osluškivala bilo naroda oko sebe. Primijetivši da su moja braća i sestre prilično zbunjeni u pogledu kandidata, a mnogi odlučno protiv izlaska na izbore, nisam mogla ostati skrštenih ruku. Između ostalog sročila sam jedan SMS koji sam upućivala znancima. Troškove SMS-a platit ću sama, svojim novcem. S tom porukom, dakle, nemaju veze ni Bandić, ni biskupi, ni svećenici, samo ja, koja sam jedan od mnogih udova žive Crkve, Tijela Kristova. Isus je Glava Crkve, a Duh Sveti impulsi koje Glava šalje svojim udovima. Biskupi i svećenici dio su , udovi istog tijela. Ako nam se stavovi o stvarima važnim za Narod Božji podudaraju, to je zato jer dobivamo od iste Glave, iste impulse. Ponekad, kod pojedinih udova dođe do oštećenja na vodiču impulsa,pa se komunikacija s Glavom  prekine , to su gluhi i slijepi udovi,  nažalost bude i odumrlih.
Kad govorim o Crkvi kao tijelu, mislim na duhovno tijelo. Udovi Crkve koji su zanemarili duhovno tijelo, vođeni zemljanim tijelom, nisu tražili Isusov savjet, nego su se vodili mjerilima ovoga svijeta, obećanjem pravde, iako Pismo, malo ljudi naziva pravednicima, i izričito kaže da je samo  Bog Pravedan. Bog je i nepromjenjiv i njegova pravila vrijede uvijek jednako u svim vremenima od postanka svijeta. Zato ozbiljan vjernik čita i uvažava Sveto Pismo, kroz njega komunicira s Bogom – Živom Riječju i daje se poučiti kako preko Novog zavjeta , tako i preko Starog. Sudbina Izraela uvijek je bila povezana sa sudbinom kralja i ovisila je o kraljevu odnosu s Bogom. K tome kralja narod nije birao, a ipak je snosio posljedice svakog narušenog odnosa između Boga i kralja. Mi smo izabrali, a ne dobili, čelnika države   čiji je odnos s Bogom, ako ga uopće ima, prilično klimav. Čemu se nadati? Psalmist kaže: „Ako Gospodin kuću ne gradi, uzalud se muče graditelji, ako Gospodin stražu ne čuva uzalud stražar bdi!“ Želimo li da Gospodin s nama gradi, a to nam je jedina šansa da uopće nešto izgradimo, moramo na koljenima moliti da naš novoizabrani predsjednik uspostavi komunikaciju s Bogom.
Sv. Terezija Avilska je rekla:“Zašto bih živjela kao kokoš, ako mogu letjeti kao orao!“  Malo ću parafrazirati i reći : „Rađe umrijeti kao sokol, nego živjeti kao kokoš!“ Ne stane li Bog uz nas,  i bit ćemo, samo kokoši, u jednom od kokošinjaca Evropske unije.

„Ona je knjiga Božjih zapovijedi, Zakon koji će trajati dovijeka: tko ga se držao bude, taj će živjeti, tko ga napusti, taj će umrijeti. Vrati se, Jakove, i prihvati je, hodi k sjaju, k njenoj svjetlosti; ne ustupaj slavu svoju drugomu, ni dostojanstvo svoje narodu tuđemu. Blago nama, Izraele, jer nam je otkriveno što je Bogu po volji!“  

Iz Iz knjige proroka Baruha 4,1-4

Novi predsjednik, sakrament braka i prava biskupa

Uz dužno poštovanje, naš novi predsjednik, neminovno mora tražiti stručnijeg savjetnika za teme vezane uz Katoličku crkvu, koji će ga točnije informirati o vjerskim stvarima.  Npr. Posve je pogrešna tvrdnja, da se rastavom narušava svetost sakramenta braka, iz jednostavnog razloga, a taj je – u katoličkoj crkvi razvod braka ne postoji. Svetost navedenog sakramenta narušava se preljubom supružnika. Razvodom na svjetovnom sudu, nepovrediva je sakramentalnost crkvenog braka.
Ako se Bandić morao poslužiti lukavstvom, prividne rastave, da bi došao do stana, to spada pod drugu vrstu grijeha, ali i dokazuje da nije krao gradski novac, jer zašto bi si komplicirao život, ako ima novaca. S druge strane, ako se uistinu dokaže da je lopov kao što ga neki optužuju, onda je pravi Robin Hud koji je ukradeno podijelio drugima, jer za gradonačelnika jedne metropole raspolaže prilično oskudnom imovinom.
Vjernik živi u svijetu, ali ne bi smio, biti od svijeta, tj. u svim životnim situacijama on nastupa kao vjernik i djeluje iz svog odnosa s Bogom. U odnosu prema Bogu , vjernik je  najprije dijete, ali je i učenik. Kao što se u matematici uče najprije jednostavne operacije, pa potom, postepeno, sve složenije i složenije i neki uče lakše i brže, drugi teže i sporije, tako je i u vjeri. Vjernici kroz učenje postupno spoznaju otajstva vjere i način kako ih živjeti u svijetu da bi sve manje bili od svijeta, i sve više od Boga. I u matematici i u vjeri potrebni su učitelji. Zato je Isus u Crkvi ustanovio biskupsku službu. Onaj tko primi ovu službu, prima i posebne darove Duha Svetog kako bi je mogao vršiti. Zadaća biskupa je da poučava, povjereni mu Božji narod, da bi ostao u Milosti Božjoj,u svim stvarima, u skladu s naukom apostola, crkvenih otaca i naučitelja. Zato ne bi trebalo optuživati biskupe za miješanje u politiku,  jer savjetujući vjernike ,samo vrše od Boga povjerenu im dužnost. Poučavajući narod, biskup uvijek uvažava slobodnu volju svakog pojedinca, kao najvažniji Božji dar  čovjeku. Ima li uvažavanja slobodne volje kad je riječ o stranačkoj stezi?
Zacijelo će neokatekumeni u nekoj od zagrebačkih župa, kroz korizmu održati Uvodne kateheze. Ako nekim slučajem ovaj tekst dospije u ruke g. Josipovića, pozivam ga da se informira o mjestu i datumu i posluša ih, jer će mu sigurno biti od velike koristi u predsjedničkim poslovima.

RTL

RTL  je definitivno televizijska kuća koja se u potpunosti stavila u službu SDP-a i g. Josipovića.
Zahvaljujući smetnjama na ostalim programima, u izbornoj večeri i noći, bila sam prisiljena pratiti rezultate izbora na RTL-u. Blagoslovljena prisila. Nakon prvih rezultata, počele su padati maske s lica PravDE. U studiju, uz tradicionalnog RTL-ovog gosta, g. Šibla, bila je i jedna gospođa čijeg se imena ne sjećam , a predstavljena je kao stručnjakinja za retoriku. Nisam neki materijal za retoričara, niti me ta vještina osobito zanima, pa su mi možda s tog razloga, analize gospođe retoričarke bile prilično nezanimljive, a nakon jedne izjave posumnjah i u njenu stručnost. Gospođa nam je protumačila da je ne izražavanje osjećaja, tj.suzdržanost g. Josipovića svojstvo intelektualaca (dalo se naslutiti da su svi intelektualci lijevo orijentirani), a emotivnost je svojstvo primitivaca u koje po njenoj procjeni spada Bandić i svi desno orijentirani birači. Ostadoh zapanjena ovom „znanstvenom“ kvalifikacijom, koja se te večeri u drugačijoj formulaciji čula više puta.
Pretpostavljam da netko tko se bavi retorikom, još je i poučava, mora poznavati bar elementarne osnove psihologije koje se ne temelje na predrasudama, na kojima gospođa gradi svoju retoriku, nego na dokazima.
Ni g. Šibl na ovu tvrdnju nije mogao ostati ravnodušan, pa je objasnio gospođi, da emotivnost nije mjerilo za intelektualnost ili primitivizam već da se u navedenom slučaju radi o dva tipa ličnosti, introvertiranom i ekstrovertiranom, a ova tipologija verificirana je mnogobrojnim istraživanjima i eksperimentima, dok se za proizvoljne kvalifikacije koje je navela gospođa, to nikako ne može reći. Mislim da bi gospođi bilo uputno da malo pročešlja srednjoškolsko gradivo, jer ako sam ja bez nekog osobitog formalnog obrazovanja, uočila nedopustive rupe u njenom znanju, kako tek njena retorika zvuči, učenijima.
Tijekom večeri, u euforiji pobjede, netko od prisutnih u studiju, drznuo se izvrgnuti ruglu i Bandićevu majku. Ima li sramotnijeg čina, i nižeg udarca jednom čovjeku? Institucija majke, sveta je svima, i lijevima i desnima, vjernicima i nevjernicima, intelektualcima i šljakerima, barbarima i plemenitašima. To je nešto usađeno u čovjeka od njegova postanka. Nitko tko drži do vlastitog dostojanstva, ne može dozvoliti sebi da se dirne u dostojanstvo bilo čije majke. Tko se to usudi, vrijedan je jedino najdubljeg sažaljenja.

Emotivci – Primitivci

Više puta i na više načina iz krugova ljevice, govorilo se o primitivizmu Bandića, njegova stožera i njegovih birača, pa i desnog biračkog tijela u cjelini. Tu postavku podržavali su u većoj ili manjoj mjeri i mediji.
S druge strane, protivnički kandidat i SDP predstavljeni su kao intelektualna opcija.
Nakon prvih rezultata izlaznih anketa, izrugivanja koja sam slušala u RTL-ovoj emisiji , uglavnom su se temeljila na toj neutemeljenoj procjeni.
Bandićeva izjava:“Nisam doživio da se toliko mržnje sruči na jednog čovjeka.“, Već je u ovom novokomponiranom medijskom „bontonu“ potvrđena kao istinita. Ali tek kad sam na internetu pronašla stranice Jutarnjeg lista, imala sam potpuniju sliku i nesumnjivu potvrdu, o pravdi, obojenoj divljim bojama mržnje. Zapljusnuo me horor Josipovićevih birača, strastveni izljevi mržnje koji su prijetili s ekrana,  tsunami zla, ralje bijesnih zvijeri puštenih s lanca.
Kod normalnih ljudi, u trenutku uspjeha, sreća zbog postignuća cilja, briše ili nadjačava negativne osjećaje, a sad mi je s protivničke strane prijetila podivljala horda, u kojoj se razulareno zlo razmahalo toliko da ulijeva jezu. Toliko primitivizma i nebiranih izraza. Bolje rečeno, biranih najgorih mogućih izraza na jednoj hrpi nikada nisam vidjela. Toliko o situaciji kad intelektualci svoje suzdržane osjećaje puste s lanca. Odmah ujutro su svoju sramotu obrisali sa stranice.
Nakon ovog virtualnog susreta duboko sam su- patila s Bandićem , jer sam prepoznala da njegovo duševno stanje koje smo vidjeli na TV-u, ne proizlazi toliko iz poraza koliko iz one stravične količine zla, koje je i mene kao neutralnog promatrača, gotovo fizički napalo s ekrana računala. Otrovalo mi je zrak u sobi. Može li nešto, sagrađeno na ovom zlu, biti dobro?
Gospodine Isuse, snagom svoje predragocjene krvi, očisti sve što je zatrovano i pobijedi otrov mržnje u srcima i sva srca ispuni opraštanjem, milosrđem i ljubavlju. Snagom Svetog Duha promjeni lice naše zemlje. Tako neka bude!
Bilo kako bilo i bio Bandić tko bio i rekli o njemu što rekli, ipak je baš on, gotovo sam, stajao pred čitavom hrvatskom javnošću, izabran da nam baš u njemu Bog pokaže Hrvatsku na vješalima, Hrvatsku na stupu srama, a ja sam imala samo jednu želju, da se pospem pepelom, obučem kostrijet i naričem za Hrvatskom u kojoj su Hrvati postali manjina.
I konačno mislim, da se SDP po mjerilima ispravne ljudske savjesti, dužan ispričati Bandiću zbog divljih istupa svojih birača i od njega zatražiti oprost. Jer ljudi moji, kako to da je POBJEDILA PRAVDA, A U NJENO IME, DOGODIO SE LINČ?

Vesna Ujević

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #85 : 14 Siječanj 2010, 12:52:49 poslijepodne »
Citat:
Nakon ovog virtualnog susreta duboko sam su- patila s Bandićem , jer sam prepoznala da njegovo duševno stanje koje smo vidjeli na TV-u, ne proizlazi toliko iz poraza koliko iz one stravične količine zla

Vesna Ujević nažalost nije jedina koja prepoznaje zlo na krivome mjestu
a njegovo duševno stanje upravo proizlazi iz saznanja o izbornom krahu
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj 2010, 12:59:04 poslijepodne nunu »
i love my bike

Offline Ero

• Iskusni forumaš...
« Odgovori #86 : 14 Siječanj 2010, 12:53:46 poslijepodne »
Citat:
Jer ljudi moji, kako to da je POBJEDILA PRAVDA, A U NJENO IME, DOGODIO SE LINČ?

Tako je to kad ti pravdu dijeli onaj koji u Boga, a ni Bogu ne viruje.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #87 : 14 Siječanj 2010, 13:15:48 poslijepodne »
Vesna Ujević nažalost nije jedina koja prepoznaje zlo na krivome mjestu
a njegovo duševno stanje upravo proizlazi iz saznanja o izbornom krahu
Prijatelju,možda je nesporazum u tome što nam definicija zla nije ista. Možda je naš uvid širi kad buduće ozakonjenje muškoložničkih brakova vidimo golemim zlom, a možda ti vidiš šire kad se budeš sakrivao iza objašnjenja da je to jednostavno davanje istih prava svima (u tom slučaju će mnogi vidjeti tvoju širinu a našu zatucanost). Ovo je samo jedan primjer koji ćemo sigurno vidjeti.
Stvar je percepcije. Vesna je zato i naglasila da nisu svi katolici vjernici. To su ovi izbori najbolje pokazali.
No, ovo će pisanje imati smisla ako se samo jedan katolik koji je dao glas Josipoviću jednog budućeg dana lupi dlanom o čelo kad shvati da je njegov glas omogućio takvo zlo.
Najgore od svega je što se radi o čovjeku bez praktično ikakva iskustva u politici i s te strane postoji golem rizik.
Mene je njegovo crvenilo u obrazima na kraju prvog sučeljavanja kad mu je Miki boy spomenuo Zlaticu reklo i to da se čovjek ne zna nositi s nepredviđenim situacijama, a takve ga čekaju iz dana u dan.
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj 2010, 13:17:23 poslijepodne Potjeh »

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
« Odgovori #88 : 14 Siječanj 2010, 13:23:18 poslijepodne »
Citat:
Mene je njegovo crvenilo u obrazima na kraju prvog sučeljavanja kad mu je Miki boy spomenuo Zlaticu reklo i to da se čovjek ne zna nositi s nepredviđenim situacijama, a takve ga čekaju iz dana u dan.

moram priznati da si ovdje u pravu
korumpirani lažljivac Miki nema stida i zaista se ne crveni kada laže

i love my bike

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #89 : 14 Siječanj 2010, 13:27:53 poslijepodne »
Da je kunića, moglo bi se, a ovako nadati se. Nada umire zadnja - svi to govore.  :strizi

Evo još za razmišljanje:

:spidom :spidom
:starac