Autor Tema: Mercedes-Benz u Hrvata (čitaj Imoćana i okolo nji)  (Posjeta: 9991 )

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: Mercedes-Benz u Hrvata (čitaj Imoćana i okolo nji)
« Odgovori #30 : 19 Studeni 2009, 12:43:13 poslijepodne »
ADAC zadnjih godina uglavnom na vrhu drži Toyota-u.
Od proljeća se stanje malo promijenilo, poglavito za Toyota-u:
"Latest Headlines
Toyota Announces
Floor Mat Safety Alert
Millions of Vehicles Affected

The National Highway Traffic Safety Administration and Toyota have announced a major safety alert concerning stuck accelerator pedals on certain Toyota and Lexus models. Click through to see which vehicles are affected, and actions you can take if your accelerator pedal becomes stuck."

onda pogledaš razlog i vidiš: Držač tepiha  ;D

"Prema statistici njemačkog auto kluba ADAC od proizvođača automobila Ford i Opel imaju većih problema s pouzdanošću nego obično, dok se Audi, BMW i Mercedes i dalje tradicionalno drže pri vrhu pouzdanosti. Od inozemnih proizvođača Peugeot i Renault bilježe najviše kvarova, a Toyota je i dalje iznad prosjeka.
Inače, u najnovijoj statistici ADAC-a obrađeno je 2,5 miliona od ukupno 3,5 miliona kvarova koji su se desili na njemačkim cestama. U statistiku se ubrajaju automobili stari od jedne do šest godina, a koji se proizvode bar tri godine bez značajnih promjena i koji su se u jednoj godini prodali u bar 10.000 primjeraka.
Ford modeli Ka, Mondeo, S-Max i Transit svaki u svojoj klasi automobila imaju najviše kvarova i to u sistemima protiv krađe i greškama u elektronici motora. Opel Signum je najnepouzdaniji u gornjoj srednjoj klasi vozila, a apsolutno najviše kvarova ima Renault Megane proizveden 2003. godine.
Najpouzdanija marka je Audi i to u tri kategorije s modelima A2, A3 i A6. U srednjoj klasi vozila je od Audi A4 bolji Mercedes C klase. U kategorijama sportski cabrio najbolji je BMW s modelom serije 3 Cabrio/Coupe, kod terenaca također BMW s modelom X3 i kod velikih dostavnih vozila VW Sharan. Japanski proizvođači, koji su da sad uvijek bili po pouzdanosti na vrhu statistika, sad se nalaze na sredini popisa. Iznimka je Toyota Aygo koji u klasi malih vozila zauzima drugo mjesto. "

:orilo

Ali koliko našijeh čitaju izvješća navedenih "istraživača"??
« Zadnja izmjena: 19 Studeni 2009, 12:47:41 poslijepodne likarija »
:starac

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #31 : 19 Studeni 2009, 13:50:08 poslijepodne »
najudobniji su Citroën-ovi automobili

komfor u starim mercedesima

Ne znam s kim i s čim se svađaš.

Kriteriji su čudna stvar. Turskim gastarbajterima u Njemačkoj je 1970-ih najvažniji kriterij bila debljina limarije i prvi izbor im je bio Ford.

Imoćanima je i zbog stanja cesta po kojima je trebalo pa i danas treba voziti prihvatljiv Mercedes. Bentley je ipak malo preskup i nije široko dostupan ko mečka.

Očito je da na kraju tema ne će moći ostati u okviru marke, ni tipa, doći će se do pojedinačnog modela.

Npr. Audi. Prosječan Imoćanin najviše kilometara napravi po cestama koje su u takvom stanju da Audijev model A4 nema što tražiti na tom tržištu. "Rasklapa" se i na asvaltu po krajini i šire a nakon kilometar-dva makadama mora na nejeftin sevis i zamjenu dijelova oko zadnjih kotača najčešće. Veći modeli (A6, A8, Q...) su druga priča.

Mercedes je po kriteriju "rasklapavanja" još uvijek po dojmu kupaca najbolji, a u zoni relativno masovno dostupnih vozila.

Škripanje plastike i zvučna kulisa drugih "klapanja" u vožnji je jako komforna stvar čak i za osobe jakih živaca. Uz to ide i nepodnošljiva lakoća otkrivanja izvora neželjenog zvuka kojoj BTW ništa ne može kompjutorska dijagnostika pa ni odgovarajuće preuređen tonski studio.

Iskustvo korisnika-kupca i njegov dojam o znanju, iskustvu i vještini proizvođača još će dugo u krajini biti na strani i u korist Mercedesa.

Pritom je bitan kriterij i pad cijene ovisan o vremenu. AFAIK polovni Mercedesi još uvijek imaju najpovoljniju krivulju pada cijene u funkciji vremena i/ili prijeđenih kilometara.

Priča o Rebića strani i/ili Borku uključuje priču o stilu vožnje i karakteru osobe vozača. Mercedesovo vozilo ne dopušta divljanje neiskusnu vozaču u hormonalnoj neravnoteži. Samo vozilo prisiljava vozača da se u vožnji ponaša kao gospodin i ne reagira na divljačko čepanje papučica onako kako bi to očekivao onaj koji to čini. Nema naglih ubrzanja.
Svaliti krivnju na Mercedesovo vozilo za probleme u svladavanju Rebića strane ili Borka u zimskim uvjetima vožnje može samo nedovoljno obučen i nedovoljno vješt vozač kojemu su i za sve druge njegove probleme uvijek krivi drugi od susjedove mačke preko masona do međunarodnih organizacija.
Oni koji kažu: "Da je moje auto konj, već odavno bih ga bio ubio."
« Zadnja izmjena: 19 Studeni 2009, 13:52:25 poslijepodne glonga »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
Odg: Mercedes-Benz na snijegu
« Odgovori #32 : 19 Studeni 2009, 15:42:11 poslijepodne »
samo bih nadovrnuo:
problem sa snijegom većinom imaju auta loših guma i zadnje vuče, što je u mercedesa običaj. motor optereti naprijed, a zadnji kraj lagan proklizava. u nekim drugim rizičnim situacijama, zadnja vuča može biti velika prednost.
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #33 : 19 Studeni 2009, 15:54:10 poslijepodne »

afaik, našijenci prilično masovno kozultiraju adac izravno ili neizravno
- deder mali poćiri šta kaže adac za ovo
što ne znaći da ga slijepo i nekritički slušaju i poslušaju, ali ga saslušaju, odslušaju

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #34 : 19 Studeni 2009, 16:10:12 poslijepodne »
 :bump :bump

Imas na vicevima jedan za tebe (specijale) ;D

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #35 : 19 Studeni 2009, 18:13:53 poslijepodne »

Ne razumijem vic. U kontekstu da je specijalno za me, a na ovoj temi.
Poredba podmornice i Mercedesova vozila s jedne strane i Windowsa s druge strane mi jedino pada na pamet, a u kontekstu s Vukom Mandušićem.

S Mercedesovim vozilima u zimskim uvjetima vožnje ne pamtim neke probleme.
S Windowsima pamtim niz problema, a ne koristim ih niti rješavam tuđe probleme s Windowsima ako baš ne moram.

Čemu mazohistički izigravat Vuka Mandušića ako iz bilo kojeg razloga ne moraš i ako postoji bogat izbor pušaka za Mandušića?

Rješavanje problema Windowsa i s Windowsima mi nisu neki izazov ni zanimacija kao ni AFAIK većini drugih na bilo koji način meni poznatih osoba čiji su prvi i drugi kontakti sa softverom i hardverom vezani za druge (non-microsoft, non-wintel) hardverske i softverske platforme, a po prirodi posla i vlastitom karakteru često rješavaju tuđe probleme s Windowsima koji pritom dobijaju svojstvo ne više samo tuđih već i njihovih problema s Windowsima, nu po vlastitoj poziciji nisu u mogućnosti radikalno riješiti tuđe (a opet tako svoje iako su u biti tuđi) probleme s Windowsima na način da deinstaliraju tuđe Windowse i instaliraju im npr. FreeBSD.

Čemu služi dobar OS? Da bi se aplikacije vrtile, a on sam bio neprimjetan.

Zašto kupovati i plaćati motiku koju 2/3 radnog vremena morate održavati da bi 1/3 vremena mogli raditi.

Ako postoje besplatna unixoidna rješenja koja jednostavno - rade, i rade, i rade... glede i unatoč.

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #36 : 19 Studeni 2009, 21:21:54 poslijepodne »
...
Poredba podmornice i Mercedesova vozila s jedne strane i Windowsa s druge strane mi jedino pada na pamet, a u kontekstu s Vukom Mandušićem..
..
S Windowsima pamtim niz problema, a ne koristim ih niti rješavam tuđe probleme s Windowsima ako baš ne moram.

Nisam mislio na usporedbu Windows-a i Mercedes-a, a sve to u kontekstu rečenog Vuka...
Nego samo na Windovse, sjećajući se tvojih upis o njima. ;D

No nije bitno.
Iako ne znam kako se u to umiješao Vuk...
 :neznam

Ne slažem se o raspodjeli 2/3 i 1/3, nešto tu ne štima.
Kod mene konkretno, zadnja instalacija traje 3 godine(WIN XP), bez namjere reklamiranja i zastupanja.
Zadnja tri mjeseca na drugom računalu koristim Win7 i zasada b.o.

Na prenosnom računalu sam koristio Linux (Red hat) i namučio se ko kenjac dok je sve (uglavnom) proradilo.
Znači u startu frka. još s odabirom aplikacija....

:type

Nije tema, ali... :spidom
« Zadnja izmjena: 19 Studeni 2009, 21:24:02 poslijepodne likarija »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #37 : 19 Studeni 2009, 21:46:57 poslijepodne »

unixoidi nisu problem onima kojima je prva priča tipa desktop bio unix terminal i unix server

korisnici i administratori sql baza koji su koristili različite baze prije susreta i iskustva s robustnim sql bazama obično zinu
- wau, nbate, to kad jednom postaviš - to radi

daklem, u startu frka, a poslije je održavanje minimalno kao i mogućnost nastanka šćete koja za otklanjanje traži puno vremena, novaca, znanja, vještine, poznavanja nedokumentiranih ili loše dokumentiranih začkoljica

suprotno i sukladno onoj - bolje je imati stravičan kraj nego stravu bez kraja

windowsi su strava bez kraja, pogotovo u mrežnom okružju, u kojem će neiskusan korisnik i danas slučajnim i nedokumentiranim (znaš onu: što ste zadnje napravili? - ništa ja nisam, samo se...) kombinacijama inputa lako napravit bluescreen of death ili drugu teško popravljivu (zapravo nije teško ali traje ko zla godina)  šćetu sa "standard user" accounta za koju će ljubezno tražiti da im ju pokušate pomoći otkloniti
za smrljat upotrebljivost, pouzdanost i robustnost instalacije unixoida bez ovlasti superuser accounta treba bit ekstremno i rijetko vješt baksuz

jozooo nevalja
os koji se bazira i na registry-ju kao sastavnom dijelu - ne valja

to što s win xp nemaš problema više govori o tebi kao obaviještenom, iskusnom korisniku - power useru, a ne o robustnosti i pouzdanosti win xp-a samog po sebi u svijetu operativnih sustava i npr. u rukama korisnika microsoftovih os-ova u koji u tom računalnom svijetu nisu ni blizu rangu mandušića vuka u svietu pušakah
« Zadnja izmjena: 19 Studeni 2009, 21:55:11 poslijepodne glonga »

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #38 : 19 Studeni 2009, 22:17:54 poslijepodne »

Jopet kažem da se ne bi rastumačilo kao propaganda...

korisnici i administratori sql baza koji su koristili različite baze prije susreta i iskustva s robustnim sql bazama obično zinu
- wau, nbate, to kad jednom postaviš - to radi

sql-a vrlo malo, velike baze se vrte na Informix-u.
Probleme imam s Linux-om, na poslužiteljima (na kojima može raditi-naime na Blade-ovima, Aix-u, Shark Storage ... nema što tražiti) i to
je vjerovatno uzrok loša podrška (bolje rečeno mala podrška) za drivere i sl...

..windowsi su strava bez kraja, pogotovo u mrežnom okružju, u kojem će neiskusan korisnik i danas slučajnim i nedokumentiranim (znaš onu: što ste zadnje napravili? - ništa ja nisam, samo se...) kombinacijama inputa lako napravit bluescreen of death ili drugu teško popravljivu (zapravo nije teško ali traje ko zla godina) ...

Problemi su uglavnom s Hardware-ajom i "čačkanjem" usera.
No i to je rješivo (think klijent).
Samo treba malo vremena(cca 2500 usera) na centralnoj lokaciji.  ;D ;D ;D

to što s win xp nemaš problema više govori o tebi kao obaviještenom, iskusnom korisniku - power useru...

Da sam dosta power -jesam.  :strizi
samo treba shvatiti da ga ubiše deinstalacije (odnosno ostaci deinstalacija) bilo na aplikativnom nivou, bilo na sistemskom .
I sve spašava Vegeta (registry necanic xx.x) ;D

:orilo

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #39 : 15 Prosinac 2009, 14:36:32 poslijepodne »

Iđe ti tako moj Mate sa svojin Mercedoson, kad ono...

:bobo :bobo :bobo

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
crosspost
« Odgovori #40 : 18 Prosinac 2009, 15:22:09 poslijepodne »

Zašto? Između ostalog, i za to.

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #41 : 18 Prosinac 2009, 17:09:17 poslijepodne »
Oštro protestiram na glonginu izjavi o dostatnosti zadnje vuče kod mercedesa u snijegu. To mogu argumentirati brojem zadnjih vuča koje su ostale na ovom snijegu u strani, mercedesa 190, dok sam s golfom lagano manevrirao pokraj ovih riba na suhom.
Dosta parola.

Offline andjeo gabriel

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #42 : 18 Prosinac 2009, 17:16:27 poslijepodne »
Trevio si na krive ribe ;D

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #43 : 18 Prosinac 2009, 17:30:02 poslijepodne »
Problem zadnje vuče je vrlo lagan. Motor je naprijed i čepa prednju os, a nazad je lagan i ako je tu vuča, lako proklizne gumama. Moš ti operetit gepek volom, ali ipak ostaje onaj motor naprijed kao suvišno opterećenje. To govorim o klasičnoj situaciji Imotska krajina i snijeg. O prednostima zadnje vuče nek besjede trkači po suhom.
Andjele, uvik ti li je vrag na pameti! ;)
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #44 : 18 Prosinac 2009, 18:11:31 poslijepodne »
Oštro protestiram

Oštro me zaboli spolovilo. Poskupi će so. Ili će okrenit na jugovinu. Leda ti.