Autor Tema: Mercedes-Benz u Hrvata (čitaj Imoćana i okolo nji)  (Posjeta: 9990 )

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: Mercedes-Benz u Hrvata (čitaj Imoćana i okolo nji)
« Odgovori #15 : 15 Studeni 2009, 19:02:41 poslijepodne »
Jednom riječju (ili bolje rečeno slikom):
:starac

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #16 : 15 Studeni 2009, 20:30:23 poslijepodne »
Odgovor na pitanje zašto mercedes imoćani vrlo dobro argumentiraju. Osim pouzdanosti, trajnosti i komfora, za mercedesa je puno lakše pronaći rezervni dio ili obaviti servis u Im. krajini i bližoj okolici nego za npr. citroena. Gotovo da su i seoski mehaničari u stanju izvršiti i dijelovima ekipirati dobar dio popravaka.Evo, čovik prodaje motor za 123cu u izvrsnom stanju, nedavna generalka, za 500 eura. Makar zvuči puno s obzirom na drastičan pad cijena automobila, kad se usporedi s cijenom rada i rezrvnim dijelovima, prihvatljivo. Osim mercedesa dobro je udomaćen i vw, za jedinicu golfa se dijelova zadnjih godina nalazi doslovno oko puta. Situacija se pomalo mijenja s dolaskom elektronike i kompjutorskom dijagnostikom.
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #17 : 15 Studeni 2009, 20:37:44 poslijepodne »

Mislim, nije Peugeot loš... ali...

Najudobnije putovanje čovjeku nude InterCity vlakovi. Udobnije od najluksuznijih zrakoplova i plovila.
Tamo gdje nema plovnih putova, zračnih luka ni pruga najudobniji su Citroën-ovi automobili.
Po mom skromnom mišljenju i neskromnu iskustvu.

A Mercedes?
Potpisujem: "Mercedes je Mercedes, sve ostalo su automobili."

.
.
.
Elektronika i računalna dijagnostika nisu nesavladive "sam svoj majstorima" i običnim pučkim mehaničarima, brzo će se to sustići.
Ne š ti... star laptop povoljno, serijski kabl, par piva za softver i brzu obuku lokalnom 1337 h4x00ru
« Zadnja izmjena: 15 Studeni 2009, 20:43:28 poslijepodne glonga »

Offline Slovak

• Gožđeno pero foruma
  • Bez cezure.
« Odgovori #18 : 15 Studeni 2009, 20:53:57 poslijepodne »
Tražeći piratski softver za mercedes dijagnostiku ne nađoh ništa na zaljevu. Nabavlja se makina za dijagnoze pa se gleda ući u trag softveru. Kad se dohakalo zvjezdastim šarafima, stat će se i tome u kraj. :bobo
Radili stiropor fasadu u mjestu na kraju svjetlosnih vodova i vlasnik neće da mu majstori rade nego po uputama s interneta. - Donesi ti ta internet ovde k nami, stavi ga eno na traktor pa ćemo se uvik moć zeru podsiti kako triba- pomalo je ironičan bio prohtjev majstora. Triba zubačom do 5mm odozdal uzbrdo pa onda tek mrežica na tap, a onda gleter mora ići livo desno, ne gori doli, kako bi pravilno raznio masu zubače.
« Zadnja izmjena: 15 Studeni 2009, 20:58:12 poslijepodne Slovak »
Dosta parola.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #19 : 15 Studeni 2009, 21:00:41 poslijepodne »
mislim da politika foruma nije baš sklona ni priči o zaljevskom softveru
eu softver ne š lako nać u zaljevu, traži lokalne 1337 hax00re
čini mi se da bi pokupijo kakvu bolešćurinu da pođeš sam po mračnijim zakutcima mriže
il' se raspitaj po radionicama (sjevero)istočnije od tebe, valjda ne izgledaš ko bsa inspektor

ako si baš navro sam tražit
nije zaljev jedini
pogledaj torenttražilice npr. http://nabtor.googlepages.com
i slične
registriraj se na ruska ili turska torent mjesta
potraži i pretraži rapidšejr slične tražilice
http://rapidlibrary.com
i slične
pretraži mulu
http://www.emule-project.net/home/perl/general.cgi?l=1
naoružaj se znanjem i dobrim antivirusnim softverom
nije ni rapidšejr jedini
ima puno sličnih i nesličnih
npr.
http://www.phazeddl.com
http://fixdown.com

Usenet i UseneXt su danas tu glavni uz klasične IRC kanale za informacije i distribuciju

ili potraži dečke iz šupašopa u inozemstvu
www im ne radi http://www.shupashop.com
a tu su negdi bili http://maps.google.com/maps?q=43.344593,17.800625&t=h&z=18
čujem da ih bsa nije zatvorila

i nek znaš da sam protiv nezakonita pribavljanja softvera (ili bilo čega drugog) i da sve to možeš proć (kad si već navro) samo u edukacijske nekomercijalne svrhe
« Zadnja izmjena: 15 Studeni 2009, 21:42:55 poslijepodne glonga »

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #20 : 15 Studeni 2009, 23:20:16 poslijepodne »

Kažu da je uzadnje teže pronaći laptop s ser. portom,
nego dobaviti "originalni" software. :spidom
Na cijeni su IBMovi od prije par godina ;D

:misli

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #21 : 15 Studeni 2009, 23:25:50 poslijepodne »
Odgovor na pitanje zašto mercedes imoćani vrlo dobro argumentiraju. Osim pouzdanosti, trajnosti i komfora, za mercedesa je puno lakše pronaći rezervni dio ili obaviti servis u Im. krajini i bližoj okolici nego za npr. citroena. Gotovo da su i seoski mehaničari u stanju izvršiti i dijelovima ekipirati dobar dio popravaka.Evo, čovik prodaje motor za 123cu u izvrsnom stanju, ....

Oćeš reć da su svi Imoćani tako racionalni?
Dontbi redikjlus.

A opet svi pale na mercedes.
To je irazlog zgodne dobavljivosti dijelova.

Pouzdanost, dobro u pravu si, ali samo za eru 123ce i malo 124. ostalo ajme.
Nema tu više ni pola mercedesa.
A ni to pa na ovamo se ne popravlja baš svagdje.

:type

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #22 : 15 Studeni 2009, 23:46:35 poslijepodne »
ne š ti usb2com usb2serial adapter
a pinout od usb-a koji je u biti serial nije mudro slovo
kao ni pinouti bilo kojih serial portova

a sve matične ploče svih dostupnih laptopa još uvijek imaju najmanje 1x serial header i nije ga neki kumst provuć izvan kućišta oš na port volj te na kablo izravno

btw nove verzije softvera ne komuniciraju više na niskoj hardverskoj razini (samo) s com portom već s usb portom
i elektronika novih vozila ima usb i/ili iee1394a ili b portove
zvrčka tipa zvjezdastih ključova i čudnih torx-ova su propietary portovi na elektronici vozila i njihovi pinouti

edit
nu šta ja mantam
a da ti nemaš slučajno takav stari ibm
hehe
mogu ti reć da nema tog i takvog starog komada i kompleta hardvera kojeg k3m0 ne može zbavit u razumnom roku po prihvatljivoj cijeni
jest da zna k3m0 izgledat ko spamer na mejlboksu i da dosadi po .ba forumima i oglasnicima
al' kad zatriba
tAčan je
« Zadnja izmjena: 16 Studeni 2009, 00:37:43 prijepodne glonga »

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #23 : 16 Studeni 2009, 12:35:30 poslijepodne »

a k3m0?
lutam jutros virtualnim .ba džadama i sokacima između magaza i ćepenaka jerbo ni RH ni BiH nisu ostvarile "punu implementaciju" pay-pal-a ni e-bay-a
kad tamo imam šta vidit
k3m0 drži jednu magazu i na ćepenak izbacio malo espapa
http://www.pik.ba/profil/total/

batakljun

• Gost
« Odgovori #24 : 17 Studeni 2009, 12:15:47 poslijepodne »
A Mercedes?
Potpisujem: "Mercedes je Mercedes, sve ostalo su automobili."

ma to su priče za malu djecu - ajde de ovi novi i skuplji modeli, ali oni prastari marcedesi tipa "repaš" su udobni ko qrac od mog najdražeg subesjednika.

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #25 : 17 Studeni 2009, 18:40:36 poslijepodne »
ma to su priče za malu djecu - ajde de ovi novi i skuplji modeli, ali oni prastari marcedesi tipa "repaš" su udobni ko qrac od mog najdražeg subesjednika.

Utvaram si da sa svrhom i razlogom odvajam paragrafe.
http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=eFZgWxM%3D
http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=eV9nXxc%3D
http://www.google.com/search?rls=en&q=define:+paragraph&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Tamo stoji jedan paragraf o jednomu kriteriju - udobnosti.
U drugom stoji nešto kao ukupna ocjena ili opći dojam koji uključuje niz parametara (Total Cost of Ownership etc.).
Od tebe se ne očekuje da takve stvari ne primijetiš i da tako komentiraš, ako nije u pitanju provokacija, koja se od tebe uvijek može očekivati.

Ne mrem bolivit da imaš ikakvu predočbu (a kamoli empirijsku spoznaju) o udobnosti uda svog najdražeg subesjednika, čak ni uz nevjerojatnu pretpostavku da si žemsko, niti pak muški feminizirani gay, ni pod pretpostavkom da se radi o metaforičkoj tvrdnji, niti da se pod terminom "subesjednik" krije za kontekst nedovoljno precizno označena "subesjednica" (u tom slučaju je za raslojavanje semantike citirane rečenice nebitno tvoje spolno i rodno samoodređenje (do otcjepljenja)).

Ne mrem bolivit...
OMG
« Zadnja izmjena: 17 Studeni 2009, 19:00:09 poslijepodne glonga »

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #26 : 17 Studeni 2009, 20:54:39 poslijepodne »
...nu šta ja mantam
a da ti nemaš slučajno takav stari ibm
...

Da ne misliš na npr. T30 ?

:spidom :spidom :spidom

batakljun

• Gost
« Odgovori #27 : 19 Studeni 2009, 10:47:23 prijepodne »
Ne mrem bolivit...
OMG

poštedi nas pretjerane patetike i neumjerenog iščuiđavanja. ako pričaš o općem dojmu onda se to odnosi na pozudanost i komfor. komfor u starim mercedesima je onakakv kakav sam već rekao i neću se ponavljati, a ti ako ti nije jasno isprobaj.
što se pouzdanosti tiče, imam par prijatelja sa starim mercedesima i dobro znam kako i koliko često mrče ruke.

i za kraj o sigurnosti mercedesa trebaš pričati kad te snjeg zatekne na rebića strani!

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
« Odgovori #28 : 19 Studeni 2009, 12:28:35 poslijepodne »
poštedi nas pretjerane patetike i neumjerenog iščuiđavanja. ako pričaš o općem dojmu onda se to odnosi na pozudanost i komfor. komfor u starim mercedesima je onakakv kakav sam već rekao i neću se ponavljati, a ti ako ti nije jasno isprobaj.
što se pouzdanosti tiče, imam par prijatelja sa starim mercedesima i dobro znam kako i koliko često mrče ruke.
i za kraj o sigurnosti mercedesa trebaš pričati kad te snjeg zatekne na rebića strani!

Bato, brajo...
Nekažem da u nekim stvarima nisi u pravu, ali....

Koga si vidio da na 123icu stavlja nove dijelove ( pa čak ni disk pločice,
nego se gleda da se koji slupa pa udri po čitavim dijelovima).
Toliko o pouzdanosti.
Komfor ko komfor, uspoređujući ga s ostalim autima iz tog doba, "konforan" je.

Rebića starna, Borak, ...
Nemoreš imat nove i dobre guma za 300 kn u dimenziji 185/80R14.
(osim "poklona" na bilo koji način, ali taj nije stao na navedenim lokacijama).

Opet ostaje neodgovoreno, zašto se svi kunu u njega, a (kako sam kažeš) "...sa starim mercedesima i dobro znam kako i koliko često mrče ruke..."

:nervoza :misli

Offline boboim

• Ne može bez foruma i obrnuto...
  • ništa ne zna, ništa ne čita...
« Odgovori #29 : 19 Studeni 2009, 12:30:56 poslijepodne »
Ne slažem se s Batakljunom. Posljednjih desetak (pa i više) godine Mercedes redovito ne ulazi u prvih pet najkvalitetnijih vozila po ocjeni JD Powera. Status kultnog vozila stekao je upravo modelima iz sedamdesetih i osmdesetih svojom brilijantnom mehanikom, u kojem su se razdoblju općenito radila najkvalitetnija vozila i kada je prioritet bila dugovječnost i izbjegavanje servisa u širokom luku. Danas kad autoindustrija zarađuje uglavnom na servisnoj mreži i rezervnim djelovima, ugrađuju se brojne elektronske komponente upitne praktičnosti, ali uvjerljive nepouzdanosti uz iznimne troškove održavanja. Slučajno mi je poznato stanje jednog voznog parka sastavljenog uglavnom od novih skupocjenih modela Mercedesa, koji su još u jamstvenom roku imali ozbiljne kvarove. Poznanik iz Mercedes Benza tvrdi kako se u današnje modele ugrađuju brojni sklopovi koji još i nisu prošli detaljna ispitivanja, ali ništa zato kad postoji jamstvo i ovlašteni servisi, čija satnica višestruko premašuje satnicu najvrsnijih primarijusa iz privatnih poliklinika, kao i pojedinci koji rado "puše" priču kako su im neophodni senzori za kišu.