Nije najnoviji uređaj, ali je zanimljiv zbog software:
http://www.imoart.hr/forum/index.php?topic=1429.newhttp://www.pcchip.hr/vijesti/moby/test-tjedna/htc-hero,,,Koliko god bilo neizbježno, postaje pomalo naporno što se u svim medijima doslovno svaki telefon čija se interakcija s korisnikom događa na ekranu osjetljivom na dodir automatski uspoređuje s iPhoneom. Stoga smo, osim ovog prvog spominjanja, odlučili dati punu šansu HTC-ovu "Heroju" da pokaže što može i spomenuti neizbježni telefon tek u zaključcima. Jer Hero je podjednako važan i za sam HTC (koji si pokušava stvoriti alternativu za Windows Mobile, ponajprije u segmentu consumer telefona) i za Android (koji tek treba doživjeti značajniji uzlet koji bi se osjetio na grafikonima s tržišnim udjelom). Radi se, naime, o najnaprednijem Android uređaju do današnjeg dana.
Hero je prvi Android telefon za koji se može reći da zaista impresionira dizajnom i kvalitetom izrade. Zadržao je svojevrsni trademark s prvog Android uređaja, modela G1 - "bradu" pri dnu uređaja - za koju se mora priznati da itekako pomaže kada pokušavate pridržati uređaj jednom rukom dok njome ujedno koristite donji dio ekrana (primjerice, dok pišete na virtualnoj tipkovnici). Sama kvaliteta izrade besprijekorna je: čak i stražnja ploha, poklopac baterije, "sjeda" na telefon tako savršeno čvrsto da biste mogli pomisliti kako je Hero monolitan uređaj napravljen od jednog komada materijala, a tipke za podešavanje glasnoće toliko su se dobro stopile s elegantnim bridovima uređaja da možda, osim na opip, nećete niti primijetiti da postoje. Dodajte tome i brušeni aluminij i teško je ne biti oduševljen osjećajem kako ovaj telefon leži u ruci.
Hardverski u vrhu ponude
U kompaktni Hero hardverski je nagurano mnogo toga - po specifikacijama, Hero gotovo da može konkurirati za najsposobniji telefon na tržištu. Qualcommov procesor sa srcem koje "kuca" na 528 MHz i vlastitih 288 MB memorije pomaže Heru da izađe na kraj s vizualno vrlo atraktivnim sučeljem, gotovo besprijekornim vizualnim efektima i onim naprednim funkcijama poput potpune podrške za Flash. GPS prijemnik osnažen je digitalnim kompasom (što nije novost na Android uređajima - imao ga je i G1), što nam se posebno sviđa budući da se pojavljuje sve veći broj tzv. "augmented reality" aplikacija za koje je kompas nužan.
Kapacitivni ekran uobičajen je za ovu klasu telefona (320 x 480 piksela, 65 tisuća boja, dijagonala od 3,2 inča) i odlično se snalazi s detekcijom dodira i multitouchem. I ostalo je, više-manje, standardno: WiFi, HSDPA s downlinkom do 7,2 Mb/s i HSUPA s uplinkom do 2 Mb/s te Bluetooth s podrškom za stereo A2DP profil. Utor za kartice microSD nalazi se ispod poklopca baterije, no kako su kapaciteti današnjih kartica posve dovoljni za pohranjivanje više stotina sati glazbe i kako ne znamo baš nikog tko ih nosi više i redovito mijenja, to i nije nedostatak.