Autor Tema: TUNEL BIOKOVO 30/6/2010  (Posjeta: 71354 )

Offline Thadée

• Ne može bez foruma i obrnuto...
Odg: mučko đubre
« Odgovori #405 : 18 Ožujak 2013, 10:32:52 prijepodne »
potvrdio strahove stanovnika Vrgorca, Zagvozda i Imotskog koji već neko vrijeme upozoravaju da će im dugo očekivani tunel donijeti i dodatna financijska opterećenja....

Naime velik broj stanovnika tog kraja zaposlen je na makarskom području...

štovano obćinstvo, pred vama se nalazi eklantantan primjer pučkog prosjačenja koji je ovu državu i doveo ovdje gdje je. da je sanader (bog mu da laku 'ladovinu) na valasti sad bi u 10 minuta riješio situaciju na svekoliko oduševljenje naroda imacke krajine....

ali ajmo mi na argumente:
tunel će donijeti dodatna financijska opterećenje.
nemoj se vozit krozanj pa nećeš imati dodatnih troškova.

velik broj imoćana radi u makarskoj.
e, da mi je vidit i tu statistiku.

4. ja sam kupio novo auto (na kredit u švicarcima) pa me, do kraja mu radnog vika, neće trošak doć više od 1.20kn/km. normalno ukoliko ga ne stučem prije. s tim da dobar udio troška dođe vozio ti auto ne vozio tako da se ne odnosi sve na priđenu kilometražu.

potom je tute, štovano obćinstvo ono što bi se nazvalo eklantantno neznanje.... trošak kilometra 1.20, a najkrvožednije liberalnokapitalsitičke institucije, hrvatske banke u stranom vlasništvu, ista je situacija s privatiziranim HTom, INAom i ostalima koji su se ovdje nakalemili da srču krv napaćenom narodu i da ga na kraju ispljunu kraj ceste i zgaze nogom da ga vile ne bi kojim čudom opet nauzgorile - daklem svi oni niti okom da trepnu kad isplaćuju 2,00 kune po kilometru iliti 80 lipa priko stvarnog troška! na ovo se i brez perušine mogu slatko nasmijat.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/losa-vijest-za-imotsku-krajinu-i-turiste---278760.html
"Koja logika bi bila da se Sveti Rok ne plaća posebno, da se Mala Kapela ne plaća posebno, a evo vidite tunel sveti Ilija…"

i na koncu, štovano obćinstvo, lokalpolitičko uvlakačka spikica za sve one kojima paše draškanje čmara.
dakle, Sveti Rok i Mala Kapela koji su u sustavu naplate autoceste izjednačuje se s tunelom na lokalnoj cesti koja je brez ikakve naplate....

sramotno i nisko da je svaki daljnji komentar suvišan....

i konačno, tunel učka i njezina cestarina - 29,00 kn
tko ne vjeruje
http://www.hak.hr/info/cestarine/
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak 2013, 10:35:45 prijepodne Thadée »
Sve što čovjeku treba je krov nad glavom, tanjur graha i malo pićke.

Offline nunu

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
  • SATAN GUDARSKI
kunelarina
« Odgovori #406 : 18 Ožujak 2013, 10:52:02 prijepodne »
ma zbog fluktuacije bi bilo korisnije da se ne naplaćuje
i kako naplatiti nekome autocestu na naplati zagvozd 201,oo kunu pa minutu nakon toga tunelarinu 15,oo ili 25,oo kuna
o ljetnim čepovima na naplatnoj kućici da ne govorim...

ti kakoš
i love my bike

Offline Thadée

Odg: kunelarina
« Odgovori #407 : 18 Ožujak 2013, 11:18:04 prijepodne »
ma zbog fluktuacije bi bilo korisnije da se ne naplaćuje
i kako naplatiti nekome autocestu na naplati zagvozd 201,oo kunu pa minutu nakon toga tunelarinu 15,oo ili 25,oo kuna
o ljetnim čepovima na naplatnoj kućici da ne govorim...

ti kakoš

nije na meni da odlučujem jerbo s SDPovim ministrima nisam na Ti, daklem bit će kako tvoji odluče....

ono o čemu ja govorim su dvije stvari:
1. potpuno je normalno i prirodno da onaj koji koristi pogodnost plaća neku participaciju. ako plaćaš participaciju i kod likara i kod apotekara, ne vidim razloga zašto ne bi platio i za prolaz kroz tunel....
2. za poštenu računicu treba reći da će trošak odlaska u makarsko primorje biti manji s tunelarinom nego što je sad. izračunaj broj kilometara sada (naokolo) i množi s faktorom 2,00 po kilometru koji plaćaju i strani kapitalisti koji se ne mogu prirodno nasmijati jer im se očnjaka cijedi krv izrabljivanog naroda pa ćeš vidit da će ti i uz tunelarinu bit jeftinije nego sad, a o jednostavnosti i brzini (time is money!!!) da ne govorimo....
kladim se da će potjeh u sezoni ušparat dvi vrićice FAKSA prigodom pranja (i sušenja) posteljine na planinskom zraku. poznato je naime da izbirljivi češki turisti plaćaju više ako je postljina mirlušna....

i naravno, za očekivati je da će se tunelarina moći kupiti na veliko pa će ići i neki diskont te ne očekujem da će za lokalce biti više od 15-20 kuna po prolasku što je 7-10 kilometara prašinarenja po kaldrmi...

« Zadnja izmjena: 18 Ožujak 2013, 11:23:49 prijepodne Thadée »

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
Odg: TUNEL BIOKOVO 30/6/2010
« Odgovori #408 : 18 Ožujak 2013, 11:45:47 prijepodne »
Citat:
potom je tute, štovano obćinstvo ono što bi se nazvalo eklantantno neznanje.... trošak kilometra 1.20, a najkrvožednije liberalnokapitalsitičke institucije, hrvatske banke u stranom vlasništvu, ista je situacija s privatiziranim HTom, INAom i ostalima koji su se ovdje nakalemili da srču krv napaćenom narodu i da ga na kraju ispljunu kraj ceste i zgaze nogom da ga vile ne bi kojim čudom opet nauzgorile - daklem svi oni niti okom da trepnu kad isplaćuju 2,00 kune po kilometru iliti 80 lipa priko stvarnog troška! na ovo se i brez perušine mogu slatko nasmijat.

trošak zlatom optočena mercedesa more bit i 1000 kuna po kilometru, jednostavna računica kaže da jedan imoćanin neće trošit 2kn po kilometru nego u vr glave kunu jer se zna kakva imoćani auta voze i kako ji održavaju, a pošto će na posa ić skupa s komšijon trošak će mu biti duplo manji. dakle isplati se ić na posa i za minimalac nego ležat kod kuće. kad minimalac bude upola ko i u Njemačkoj neka naplate i tunel, a dotle nek daju narodu da prodiše malo

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
kunelarina
« Odgovori #409 : 18 Ožujak 2013, 12:20:22 poslijepodne »
ma p*zda mu materima kljune
logično je naplatiti tunelarinu za tunel koji je košta ma pitaj boga koliko
to niko ne spori

ali budi malo rodoljub i lobiraj kod bauka za petogodišnji moratorij na naplatu
i love my bike

Offline Thadée

« Odgovori #410 : 18 Ožujak 2013, 12:43:29 poslijepodne »
gospe sinjska i sveti antune padovanski pomozite ovim nevirnima da ugledaju svitlo na kraju tunela te da se makar jednom mlatnu šakom po prsima i priznaju da su ukrivu....

jednostavna računica kaže da jedan imoćanin neće trošit 2kn po kilometru nego u vr glave kunu jer se zna kakva imoćani auta voze i kako ji održavaju

ja se ne bavim statistikom kakva vozila voze imoćani niti imam pojma kako ih održavaju.
ono što znam je sljedeće:

auto koje troši oko 8 litara benzina na 100 kilometara samo će goriva za svaki kilometar potrošit blizu kunu.... a ostalo ostavljam štovanom obćinstvu na razmatranje....

ma p*zda mu materima kljune
logično je naplatiti tunelarinu za tunel koji je košta ma pitaj boga koliko
to niko ne spori

ali budi malo rodoljub i lobiraj kod bauka za petogodišnji moratorij na naplatu

ma druže nunut, nije to pitanje bauka.... davno je to odrađeno, ali se sad svi prave toše!
evo što nađoh u svojoj crnoj aktovci:
odlukom skupštine županijske spljetsko dalmatinske od 13. ožuljka 2003 godine određuje se sljedeće:

1. županija o svome trošku imade izgraditi pristupne ceste
2. sam tunel gradit će Mediteran Union (uz bankovnu garanciju City Banka od 50 milijuna eura)
3. Mediteran Union ovim ugovorom (ožuljak 2003) dobija koncesiju na iskorišćavanje tunela tijekom 30 godina, uz uvijete da plati odmah na račun županije 550.000 dolora, i obaveže se da će do isteka koncesije uplaćivati iznos u visini četvrtine mjesečnog prometa (također u županijski proračun), a da u isto to vrijeme imade pravo naplaćivati tunelarinu u iznosu od 20 kuna za kategoriju osobnog automobila.

prama tome, ovaj tunel započet je u mandatu lijeve koalicije, još u te dane zacrtano je da se tunelarina imade naplaćivati i samo demokratska odluka 'rvatskog naroda da smjeni HDZ i opet na vlast dovede lijeve uzrok je (a bit će i posljedica) da će se tunelarina naplaćivati na pravdi boga!

druga je stvar što ja kao dosljedni zagovornik nužnosti neoliberalnih strujanja u učmaloj dolini suza ovaj put moram priznati vidovitost i stisnuti ruku ratku čačiću koji je taj cijeli koloplet i osmislio: imacki tunel, graditelj ćesić rojs, financijeri američki krvožedni bankari, a žrtve 'rvatski narod doseljen na noge u pitajboga koja vrimena, a milošću božjom i širokom rukom ive sanadera motoriziran i doveden u situaciju da plaća tunelarinu.

inače po mojim saznanjima, planira se da bi kroz tunel godišnje moglo proći 1,5-2 milijuna auta što je po 20 kuna ravno ćuni, a to da će se ta brojka ostvarit - bumo vidili....
brzom računicom, na 50 milijuna eura samo ti je kamate oko 20 milijuna kuna... dakle s tunelarinom će se jedva pokrit kamata plus održavanje i plaće.... a za glavnicu ne pitaj... dat će linić

« Zadnja izmjena: 18 Ožujak 2013, 12:51:18 poslijepodne Thadée »

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
kunelarina
« Odgovori #411 : 18 Ožujak 2013, 13:18:02 poslijepodne »
ma neznam ja ništa
ali niknu li naplatne kućice brže ću do brela priko dubaca ili makarske priko sarnača nego kroz tunel
po ure na naplati nam ne gine

i love my bike

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #412 : 18 Ožujak 2013, 14:00:12 poslijepodne »
a more trošit i 8 litara plina ili 5 litara dizela

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *

Offline likarija

• Gožđeno pero foruma
  • Nu me!
    • Oldtimer klub Zagreb
Odg: kunelarina
« Odgovori #414 : 19 Ožujak 2013, 19:34:42 poslijepodne »
nije na meni da odlučujem jerbo s SDPovim ministrima nisam na Ti, daklem bit će kako tvoji odluče....

...ajmeeee...

...
2. za poštenu računicu treba reći da će trošak odlaska u makarsko primorje biti manji s tunelarinom nego što je sad. izračunaj broj kilometara sada (naokolo) i množi s faktorom 2,00 po kilometru koji plaćaju i strani kapitalisti koji se ne mogu prirodno nasmijati jer im se očnjaka cijedi krv izrabljivanog naroda pa ćeš vidit da će ti i uz tunelarinu bit jeftinije nego sad, a o jednostavnosti i brzini (time is money!!!) da ne govorimo....
kladim se da će potjeh u sezoni ušparat dvi vrićice FAKSA prigodom pranja (i sušenja) posteljine na planinskom zraku. poznato je naime da izbirljivi češki turisti plaćaju više ako je postljina mirlušna....

aaa e, kad nemere na kvantiteti...unda na kvalitetu tuče... ;D
:starac

Offline Thadée

« Odgovori #415 : 07 Travanj 2013, 11:54:56 prijepodne »
mi sa banom i ban s nami
kroz bunju ćemo prometovati

prigodna ganga napisana povodm vijesti da će se tunelarina naplaćivati u iznosu jednog bana jelačića

http://www.poslovni.hr/hrvatska/kroz-tunel-sveti-ilija-za-20-kuna-ako-nesto-kosta-kosta-236434

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #416 : 07 Travanj 2013, 11:59:28 prijepodne »

Offline nunu

• SATAN GUDARSKI
naplatne kućice...
« Odgovori #417 : 14 Svibanj 2013, 21:26:44 poslijepodne »
osam miljuna sto tisuća...od tunelarine toliko neće skupiti u godinu dana... 

https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=335310#top
i love my bike

Offline Thadée

« Odgovori #418 : 15 Svibanj 2013, 08:50:47 prijepodne »
brte su ga prićerali s cijenama...

tribalo bi nabavit klasičnu brklju kod pere milasušina - cca 20.000 kuna i zaposlit tri najamna radnika (za trosmjenski rad) što bi godišnje bilo cca 300.000 kuna bruto (s dodacima za noćni rad, rad u teškim okolnostima, topli obrok, noćni nadodatak, zbrinjavanje komunalnog otpada - velika nužda, pišanje i sitno smeće, te jubilarnim nagradama) što znači da bi u štartu za ove pare država mogla riješiti egzistenciju triju prosječnih obitelji i financijski osigurat neometan prolaz s hrvatske naše strane za sljedećih  20 i nešto godina - đavla će i taj sustav trajat duže....

a baškovodičani neka rade šta oće, ko ih jeebe.... nisu se žalili ni 2003. kad je čačić odredio naplatu tunelarine, nisu se žalili ni 2013 kad je milanović potvrdio naplatu tunelarine pa će se kuurac žalit i sad kad bude tribalo keširat za kijoske i elektronsku brklju....
PU!
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj 2013, 08:53:06 prijepodne Thadée »

Offline Zavelim

• Forumski mudrac...
  • Gožđeno pero foruma
  • *
« Odgovori #419 : 05 Lipanj 2013, 09:18:59 prijepodne »
http://radioimotski.hr/naslovnica/ne-smirivaju-se-strasti-oko-tunela-sv-ilija/

meni paše, ali nunu će morat isprintat papir i lipit na pridnju regu IM umisto ZG da zavara OCR :)