Autor Tema: Što čitate?  (Posjeta: 14962 )

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
Odg: Što čitate?
« Odgovori #60 : 13 Srpanj 2011, 15:31:12 poslijepodne »
drago krpina: tiranija kameleona

hvala trbotoru. drago krpina je meni dosad najinteresantniji saborski zastupnik a knjiga (u privitku!) je zbilja bila proročanska.

batakljun

• Gost
« Odgovori #61 : 13 Srpanj 2011, 16:17:58 poslijepodne »
mato lovrak: vlak u snijegu

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #62 : 26 Srpanj 2011, 12:08:14 poslijepodne »
Søren Kierkegaard - Strah i drhtanje

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #63 : 15 Kolovoz 2011, 01:17:43 prijepodne »
Simich Bodrozsich: Hotel Zagorje.

Nije mi jasno oko csega se digla tolika buka.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline Ratnik svjetlosti

• Gožđeno pero foruma
  • I sa sobom treba znati biti u ratu i miru.
« Odgovori #64 : 03 Rujan 2011, 16:52:57 poslijepodne »
Simich Bodrozsich: Hotel Zagorje.

Nije mi jasno oko csega se digla tolika buka.

Oko susreta mlade književnice Ivane S.B. i predsjednika RH, Ive J. - bilo je to uživo ljeta gospodnjeg 2011. (ne znam više koji misec...)

• Gožđeno pero foruma
Što čitate? - Upravljanje zajedničkim dobrima
« Odgovori #65 : 03 Rujan 2011, 16:54:43 poslijepodne »
Elinor Ostrom: Upravljanje zajedničkim dobrima

Knjiga o evoluciji institucija za kolektivno djelovanje.  :spidom

Offline belevarac

• Sve zna, sve čita, svugdje piše...
« Odgovori #66 : 20 Listopad 2011, 19:31:01 poslijepodne »
Shto csitate? Ne znam, ali bi tribalo procsitati Aralicsine "Carske kocsije", za koje, evo, upravo dobi nagradu "K. Sh. Djalski". Za "Pse u trgovishtu" "Djalskog" je dobio 1981, a 30 godina posli i drugi put.
Znameniti grad na obali, Olisippo [Lisabon], csuven zbog svojih kobila koje zatrudne pomochu zapadnog vitra (Plinije Stariji)

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #67 : 12 Studeni 2011, 13:33:42 poslijepodne »

Final report of the Select Subcommittee to Investigate the United States Role in Iranian Arms Transfers to Croatia and Bosnia ("the Iranian Green Light Subcommittee"), with minority views : report prepared for the Committee on International Relations, U.S. House of Representatives (1997)
http://www.archive.org/details/finalreportofsel00unit
U.S. role in Iranian arms transfers to Bosnia and Croatia; motions related to compelling the testimony of the Hon. Charles Redman and the Hon. Peter Galbraith ... : business meeting and hearing before the Committee on International Relations, House of Representatives, One Hundred Fourth Congress, second session, May 8, 30, 1996 (1997)
http://www.archive.org/details/usroleiniraniana00unit

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #68 : 17 Studeni 2011, 21:29:54 poslijepodne »
Franjo Tuđman - osobni dnevnik (1973.-1978.)

John Keneth Galbraith (*1906.+2006.) - Dobro društvo - humani plan

Offline Trbotor

• Ne može bez foruma i obrnuto...
« Odgovori #69 : 24 Siječanj 2012, 08:21:14 prijepodne »
...in defendenda veritate catholica et Croatia bene administranda...

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #70 : 24 Siječanj 2012, 10:45:27 prijepodne »
Joseph Ratzinger: Europa  :-[

Offline glonga

• Forumska Al-tipkovnica
  • Gožđeno pero foruma
župni list
« Odgovori #71 : 25 Siječanj 2012, 19:51:09 poslijepodne »

Čuvaj se Studenčana i kad ti daju svoj župni list na čitanje. Žalila, ne žalila za vrimenom utrošenim na čitanje, potroši ćeš na narečeno čitanje puno više vrimena neg si mislila.
Ponešto ćeš i pribilježit. Npr. da na mjesnom web mjestu (studenci.hr) ne rade ùglavi na narečeni list u pdf formatu.

Nada Babić. Riječ je odvijeka. Studenci.* List Župe sv. Ilije u Studencima. XXVI. (2011). 1. (50.). Jakov Begonja et al. (ur.). Župni ured Studenci. 11.-17.

»Prije će mater zaboravit ròđēnje negoli Bog svoje stvòrēnje.«

Mate Maras. Let iznad Studenaca. Studenci.* List Župe sv. Ilije u Studencima. XXVI. (2011). 1. (50.). Jakov Begonja et al. (ur.). Župni ured Studenci. 80.-81.

»Danas pogledom kružim po satelitskoj slici Studenaca, čitam da sam se rodio na 691 m nadmorske visine što znači da sam gorštačkog podrijetla, vidim da je sve zele- no otkad se ne siječe grabovina za vatru na kominu, znam da će mladeži biti čudno i ne- poznato ovo što pišem, ali moram skrušeno zavapiti: Bože, hvala ti što sam potekao iz toga kutka raja…«

Mate, bolan ne bijo, imaš u tom Google Earth-u i onu stariju sliku slikanu zimskog zasniježenog dana, ako ti smeta grabovina i ako nije tu samo iz piiijesničkih razlogah. Ne pada sniijeg da pokrije briiijeg…
(Padajući izbornik > Prikaz > Povijesne slike. U gornjem lijevom kutu mape će se pojavit klizač (vremenska crta) s oznakama starijih slika npr. od 3.3.2005., doznat ćeš i da je ova default-na od 25.8.2005. pa š vidit razlike. Google Earth ovdje potvrđuje čak i jedan navod neimanovanog izvora iz Državne Granične Službe susjedne Naseobine (Naseobina (c) by Vasić Rajko) — put Pòdklanāc - Stànine - (Mándići? Ili što je već ovo na 43°32'44.81"S 17° 4'14.95"I u Google Earth-u) - Veliki Visovac se naglo popravio u te dvije godine glede i unatoč tvrđenja granice za Ivina Mandata. Na stranu sve (prve) paralogije o Nicholsonu, jebor se ne bi(-smo) razumili i razjasnili do Amena.

Ivana Babić. Kad su vile kolo zamećale…. Studenci.* List Župe sv. Ilije u Studencima. XXVI. (2011). 1. (50.). Jakov Begonja et al. (ur.). Župni ured Studenci. 95.-99.

»Tragajući za podacima o tradicionalnoj glazbi i plesovima Dalmatinske zagore, naišla sam na zanimljiv zapis Ivana Ivančana, Narodni plesovi Dalmacije 2, gdje u poglavlju o Imotskoj krajini i Vrgorcu posebno bilježi studenačke običaje i studenačko kolo.«

Stjepan Lapenda. Hrvatsko glagoljaštvo i popi glagoljaši s osvrtom na Imotsku krajinu. Studenci.* List Župe sv. Ilije u Studencima. XXVI. (2011). 1. (50.). Jakov Begonja et al. (ur.). Župni ured Studenci. 118.-126.

»Posljednji i dugogodišnji župnik - pop glagoljaš u poljičkoj župi sv. Ane bio je don Petar Prelas.«
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj 2012, 19:55:25 poslijepodne glonga »

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
« Odgovori #72 : 26 Siječanj 2012, 10:48:27 prijepodne »
jes vidijo studenčana. župni list na internet. neka.

Offline Potjeh

• Pravednik
  • Gožđeno pero foruma
preporuka za druga nunuta
« Odgovori #73 : 21 Veljača 2012, 08:19:16 prijepodne »
Branimir Anzulović: Mit o nebeskoj Srbiji
(Polazište osvajačkih ratova i zločina u 20. stoljeću)
stisni ovdeka

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #74 : 17 Ožujak 2012, 00:12:26 prijepodne »
Anthony Giddens
Odbjegli svijet - kako globalizacija oblikuje nase živote