Autor Tema: Što čitate?  (Posjeta: 14490 )

potjeh

• Gost
Što čitate?
« : 13 Svibanj 2008, 10:52:53 prijepodne »
Jedna od meni najdražih tema koju je na starome forumu bila pokrenula Rajtina. Evo je ovdje ja pokrećem i posvećujem njoj koja tko zna kad će se i hoće li se pojaviti na ovome forumu.

Upravo sam pažljivo pročitao i pregledao "Imotski u razglednici" Maje Delić Peršen i Suzane Budimir, na pola sam knjiga "Moj život s Francekom" Ankice Tuđman i "Putne crte o Imotskoj Krajini" fra Ivana Tonkovića .
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj 2008, 10:55:44 prijepodne Potjeh »

muhlo

• Gost
Odg: Što čitate?
« Odgovori #1 : 14 Svibanj 2008, 17:24:00 poslijepodne »
Potješe, tko je i kada izdao knjigu fra Ivana Tonkovića: Putne crte po Imotskoj krajini i gdje se može nabaviti?

muhlo

• Gost
« Odgovori #2 : 14 Svibanj 2008, 17:36:14 poslijepodne »
Trenutačno čitam i pomalo sam pri kraju čitanja GORDANE, Marije Jurić Zagorke. Jest dvanaest knjiga, ali nekako sam je dotjera do kraja, i nije mi žao. Što reći: ponekad mi je bilo malo i dosadno, ženski pisac, rastegnuto, usitnjeno, ali sve u svemu tko ima imalo volje pročitati lijepu hrvatsku povjesnicu - preporučujem. Neke sam knjige pročitao u dahu - dan ili dva!
Idu godišnji odmori, najljepša preporuka Gordanu u ruke i na plažu; čita se i uz buku djece i brodica!

potjeh

• Gost
« Odgovori #3 : 14 Svibanj 2008, 18:43:32 poslijepodne »
Citat:
najljepša preporuka Gordanu u ruke i na plažu
:misli
Muhlo, ovih ću ti dana odgovoriti na pitanje o "Putnim crtama o Imotskoj Krajini" da ne pišem iz glave.

muhlo

• Gost
« Odgovori #4 : 14 Svibanj 2008, 20:03:07 poslijepodne »
Muhlo, ovih ću ti dana odgovoriti na pitanje o "Putnim crtama o Imotskoj Krajini" da ne pišem iz glave.

Hvala prijatelju! Raduje me!

Admin2

• Gost
« Odgovori #5 : 14 Svibanj 2008, 20:28:06 poslijepodne »

Hvala prijatelju! Raduje me!

drago nam je da se muhlo uspio logirati.
inace, gumb "citiraj" radi quotanje automatski, tako da nema potrebe za kopiranjem kao na starom forumu.

muhlo

• Gost
« Odgovori #6 : 14 Svibanj 2008, 20:38:57 poslijepodne »
drago nam je da se muhlo uspio logirati.
inace, gumb "citiraj" radi quotanje automatski, tako da nema potrebe za kopiranjem kao na starom forumu.
Ali samo kod kuće, na poslu još nisam uspio.
Također zahvaljujem na objašnjenju za citiranje. Hvala!

potjeh

• Gost
Putne crte o Imotskoj krajini
« Odgovori #7 : 15 Svibanj 2008, 12:26:32 poslijepodne »
Citat:
Potješe, tko je i kada izdao knjigu fra Ivana Tonkovića: Putne crte po Imotskoj krajini i gdje se može nabaviti?

Izdavač:
Matica hrvatska-Ogranak Imotski
Ante Starčevića 7

Urednik:
Milan Glibota

Tehnički urednik:
Miro Radalj

Računalni slog i prijelom:
Verbum d.o.o.
Split, Kod Zlatnih vrata 1

Tisak:
Grafotisak, Grude, Stjepana Hercega 13

Naklada: 500 komada

Iz predgovora:
Ove "Putne crte" fra Ivana Tonkovića spadaju među važnije starije putopise o Imotskoj krajini. Objavljivane su u nastavcima u zadarskom "Narodnom listu" 1886., 1887., 1890. godine a većina građe vezana je uz narodna vjerovanja...

Pokušaj nabaviti kod izdavača. Ja svoju maznio roditeljima.

Offline Trbotor

• Ne može bez foruma i obrnuto...
Rgvedske upanišadi
« Odgovori #8 : 17 Svibanj 2008, 12:30:39 poslijepodne »
RGVEDSKE UPANIŠADI (Aitareya, Kaušitaki, Baškalamantra-upanišad) od auktora Mislava Ježića ; MATICA HRVATSKA; 1999.
Knjiga je poslastica za stručnjake i ljubitelje poredbenoga jezikoslovstva i daje solidan uvid u poredbeno , odnosno indoarijsko poganstvo.
...in defendenda veritate catholica et Croatia bene administranda...

potjeh

• Gost
« Odgovori #9 : 03 Lipanj 2008, 11:46:40 prijepodne »
Vlado Vurušić: "Slaven Bilić - priča o nogometu i rokenrolu"

Obratiti pozornost da novinar knjigom provlači svoje stavove o Tuđmanovu vremenu koje Slaven Bilić nijednom izjavom ne podržava. Dapače, Slaven rasvjetljava laž o "Franji kao pravom izborniku tih godina".
Vrijedi pročitati prije EURA 2008.

Offline grgo

• Tek se pojavio na forumu...
« Odgovori #10 : 04 Srpanj 2008, 15:41:12 poslijepodne »
Najbolje je čitati ono š čim se ne slažeš,samo tako si siguran.Otprilike A.B. Šimić.

Offline SpiDom

• Gožđeno pero foruma
« Odgovori #11 : 04 Srpanj 2008, 15:53:36 poslijepodne »
Najbolje je čitati ono š čim se ne slažeš,samo tako si siguran.Otprilike A.B. Šimić.
S čime se ne slažeš kod Šimića?
Siguran od čega?

Previše pitam, je l' da!?
Ta mi nismo gospodari vaše vjere, nego suradnici vaše radosti. (2 Kor 1,24)

potjeh

• Gost
« Odgovori #12 : 11 Srpanj 2008, 14:33:51 poslijepodne »
Don Gabriele Amorth: "Izvješća rimskog egzorcista"

Offline miniMALAMAXImala

« Odgovori #13 : 07 Kolovoz 2008, 09:54:17 prijepodne »
... upravo sam završila knjigu od Steve Martina (da, glumca ;) ) - Kako je lijepo biti u mom društvu (orig:: The pleasure of my company)....o liku koji je križanac Forrest Gumpa (što se dobrote tiče) i Monka (lik iz serije koji ima pregršt opsesivnih poremećaja). Na knjigu sam naišla sasvim slučajno, kako nisam nisam imala šta čitat, a čitalo mi se nešto lagano (lagano za nosit u torbi, jer odnedavno koristim SAMO javni gradski prijevoz i lagano za čitat) naišla sam na KIOSK koji, kao i mnogi drugi vrevi od knjiga za 'sitne pare'. Za oko mizapeo jedan naš mjesečnik koji je nudio upravo taj naslov....

U svakom slučaju je preporučam ovu toplu ljudsku priču, ispričanu u prvom licu, koja nakon zadnje pročitane stranice (barem meni) ostavlja :) na licu...

Sada čitam knjigu koju je ostavio neki turist na brodu na kojem smo ljetovali prošle godine:

Jack Kerouac - On the road

... mora da se turist 'kužio' u književnost jer se ispostavilo da ovaj naslov spada u američke klasike tkz Beat generacije kojoj je pripadao sam autor. Kako ću uskoro myself biti on the road i to za Imotski, mislim da je sasvim prikladno štivo za prašnjave autobuse i vrele asfalte... ;)
...i tako i to...

Offline miniMALAMAXImala

pročitala
« Odgovori #14 : 27 Kolovoz 2008, 21:35:03 poslijepodne »
Odlično je baviti se kriminalom - Nenad Stipanić
Ovo štivo bi čitali i naši imocki birtijaši  ;D

« Zadnja izmjena: 03 Listopad 2008, 22:59:10 poslijepodne miniMALAMAXImala »
...i tako i to...